Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Agile messenger pre WM05

scenic (225)|2.2.2006 23:40
Na strankach xda-developers.com sa objavila informacia, ze coskoro vydaju novu Beta verziu pre Agile messenger s podporou WM05. Malo by to byt pre PPC a Smartphone.
Blizsie informacie (presne funkcie, podpora QVGA??) zatial nie su zname.
glogloman (173)|16.3.2006 08:26
Pocket PC Thoughts: Public Alpha of New Agile Messenger Available (Alfa verze Agile Messengeru pro Windows Mobile 5)

..podpora landscape, historie, atd.. jako dřív.. ale snad už bez problémů na WM5..:? snad se brzy dočkáme..;)
scenic (225)|16.3.2006 08:36
Takze tato verzia sa este neda stiahnut a nainstalovat??? Neviem moc anglicky takze ten link mi mic nehovori...
beecher (9270)|16.3.2006 08:39
A podival se do te diskuze na xda-devu? Ja tam vidim tento odkaz pro download...
ipf (2136)|16.3.2006 08:41
Odkaz ke stažení funguje. A jak je to s podporou pro Smartfouny? Konkrétně rpo QTEK?
scenic (225)|16.3.2006 09:12
No tak tam som sa nedostal, dik za link. Idem sa na to vrhnut...
TheMelin (1642)|16.3.2006 10:06
Tak prvni problem.Po telefonickem rozhovoru se mi uz znova neprihlasi a vyskoci okno s chybovou hlaskou :(
jarecek_ce4you (161)|16.3.2006 14:16
[QUOTE="ipf"]Odkaz ke stažení funguje. A jak je to s podporou pro Smartfouny? Konkrétně rpo QTEK?[/QUOTE]

pisi, ze samostatna verze agile wm5 for smartphones teprve bude, ale muzes si tam zkusit vpalit tuhle pro ppc a uvidis. mne treba na ppc prelude icq pro smartphones chodilo bez problemu.
tazz1 (680)|16.3.2006 14:39
Uz ho pouzivam. Je naprosto super. Presne to co jsem hledal. Bezezbytku je tu opraveno to, co jsem vycital staremu Agimu.

Naprosta bomba a hlavne naprosto free, narozdil treba od Symbianu
jarecek_ce4you (161)|16.3.2006 14:47
[QUOTE="Tazz1"]Uz ho pouzivam. Je naprosto super. Presne to co jsem hledal. Bezezbytku je tu opraveno to, co jsem vycital staremu Agimu.

Naprosta bomba a hlavne naprosto free, narozdil treba od Symbianu[/QUOTE]

a jde ti odskrtnout v nastaveni bubble tool nebo jak se to jmenuje ? ten pop up me rozciluje a mne to odskrnout nejde. ulozim to, vlezu znova do nastaveni a zase je zaskrtnutej .. mimochodem, zdarma dokud to bude alfa/beta :) a jak se na tenhle velice povedenej softik divam a na tu euforii kolem nej, tak pocitam, ze ho brzy odladi a zpoplatni :) ale tak do nejakych 20 usd bych se premohl ..
scenic (225)|16.3.2006 14:51
Az na to ze ked pouzivas ozVGAtak ten font sa neda citat. Zlaty dobry mCHAT s moznostou zvacsit si fonty :))
jarecek_ce4you (161)|16.3.2006 14:58
[QUOTE="scenic"]Az na to ze ked pouzivas ozVGAtak ten font sa neda citat. Zlaty dobry mCHAT s moznostou zvacsit si fonty :))[/QUOTE]

oni jim to urcite v tom bug reportovym threadu na xda-dev omlati o hlavu :) ale je to fakt, blechy jsou to i v qvga a kdo blbe vidi, tak to pro nej musi byt asi docela soda. ve vga si to neumim predstavit :) a pritom tam stejne nacpou v qvga jen ctyri radky. holt blby vyuziti prostoru. hodne zaberou ty stavovy woknovsky radky nahore a dole. pak ty jejich zalozky, pomerne vysoka text area a vysledek je na svete :)
scenic (225)|16.3.2006 15:01
No pokusim sa spravit screen a poslem to sem aby ste mali predstavu ze zhruba ako to vyzera. je to na.... hned to tu je...



treba domysliet velkost displeja a vyjde vam skutocna velkost... :(
tazz1 (680)|16.3.2006 15:22
velikost pisma si myslim, ze ujde. Neni to uplne optimum, ale me to vyhovuje :) . Pop okna bezne pouzivam a spise by me stvalo, kdyby tam nebyla.

Ale souhlas s tim krapet nestastnym rozlozenim. Ale take to neni nic az tak hroznyho.

Takze resume? Dle me nejlepsi icq klient pro WM5 soucasnosti
beecher (9270)|16.3.2006 15:28
[QUOTE="Tazz1"]Takze resume? Dle me nejlepsi icq klient pro WM5 soucasnosti[/QUOTE]A umi to skupiny kontaktu? ;)
TheMelin (1642)|16.3.2006 15:30
Takze po instalaci Agile sed mi samo pripojuje ppc ke gprs a pokud ho odpojim jde na mms :( Odinstaloval jsem ho,ale dela to stale.Dokonce po SR jsem hned pripojen ke gprs,nevite jak se toho zbavit?
tazz1 (680)|16.3.2006 16:14
tak to mi nedela. To nebude Agim

beecher : jasne ze to umi skupiny kontaktu :D
TheMelin (1642)|16.3.2006 16:19
Skupiny to umi, ale nektere kontakty mi to nahazelo do jinych skupin, nez patri. Kdyz jsem ten danz kontakt oznacil a chtel ho dat do te skupiny, bylo u nej, ze v te dane skupine je, ale zobrazuje se v jine. Mam asi 7 skupin.

EDIT: Aby jste mi rozumneli. Nektere kontakty se zobrazi v jinych skupinach nez maji byt, ale na serveru to nemeni, takze v jinem messengeru jsou zase tam kde maji byt.
beecher (9270)|16.3.2006 17:01
No, predchazejici verze skupiny neumely, tak proto se ptam...
tazz1 (680)|16.3.2006 17:34
Ja mam skupiny vyply,takze nevim. Nepouzivam je ani tady, ani na desktopu

jo a co me taky moc potesilo, ze uz nemizi na today obrazovce
glogloman (173)|16.3.2006 19:16
Agile Messenger 3 Lite & Czech version by glogloman :cool:

Tak jsem si trošku pohrál s *.xml souborama a gifíkama a stvořil (si) upravenou a častečně počeštěnou verzi.. mno a tak se o ní s Vámi taky podělim.. ale nečekejte něco zázračnýho..;) Primárně jsem to dělal pro svojí potřebu.. protože mně štvala výška input boxu pro zprávy, potom záložky, pak zase.. no uvidíte sami..:)

"Instalace"
Soubory v přiloženém zipu zkopírujte do složky, kde máte agile nainstalovanej a potvrďte přepsání souborů.. Předem doporučuji udělat zálohu programu..!!! ať mě pak nekamenujuete, že se vám to nelíbí apod..:D

Historie
1.3
- pro Beta verzi
- žádné moje nové ICQ a MSN ikony a smajlíci - oproti předchozím verzí češtin (z důvodu nepěkného zobrazování ICQ ikony statusu Away..:(

1.2.1
- optimalizované ikony ICQ
- upravený vzhled nastavení

1.2
- nové ikony ICQ a MSN (EDIT: omlouvám se za špatné ICQ ikony - stáhněte si novější verzi 1.2.1)
- upravený vzhled nastavení

1.1
- přidán chybějící soubor u verze 1.0

1.0
- přeložená kontextová menu apod.
- odstraněny navigační šipky u záložek
- odstraněna llišta s funkčníma tlačítkama pod polem pro zadávání textu
- změna velikosti fontů (ale ne u okna s chatem a kontaktama)
Miloš Strouhal (3997)|16.3.2006 20:08
A jak je to tedy s tim placenim? Stale plati ze pro Symbian musi clovek calovat ale u PPC to zustava freewarem?
BTW, instalnul jsem tu verzi na niz je odkaz na predchozi strane, po prvnim spusteni mne to vyzvalo k "updatu", tak jsem to odkliknul, stahla se a instalnula novejsi verze, a zda se mi ze ta beha jeste o kapku lepe. Minimalne funguje to zruseni notifikace bublinou.. :yes:
beecher (9270)|16.3.2006 21:35
[QUOTE="Miloš Strouhal"]A jak je to tedy s tim placenim? Stale plati ze pro Symbian musi clovek calovat ale u PPC to zustava freewarem?[/QUOTE]Jenom par ceskych firem vyvijejich navigacni software si dovoli chtit za betu penize... ;)
Zatim je to zadarmo, az bude nekdy finalni verze, tak se uvidi...
Miloš Strouhal (3997)|16.3.2006 21:55
Ok, v tom případě skvěle, mChat vypadne z mé Extended ROM ven, a Agile se po mnoha měsících stěhuje zase dovnitř! :)) :yes: (zatim běží v Universalu naprosto bezchybně..)
tazz1 (680)|17.3.2006 00:50
Nefunguje mi ta aktualizace. Hodi to chybu pri odinstalaci puvodni verze. Vam jde normalne?
scenic (225)|17.3.2006 07:35
Tazz1: Povodnu verziu som musel vymazat manualne a uz tam nie je :)

Glogloman: A nevedel by si sa s tym pohrat a nejak zvacsit fonty???
tazz1 (680)|17.3.2006 07:43
jenze ted uz mi to aktualizaci nenabidne :( . Nemate nekdo please ten amupdate.cab ?
jarecek_ce4you (161)|17.3.2006 07:48
tazz1, themelin: to autokonekteni gprs bude diky agile. mam totiz ten samej problem, kterej jsem uz natuknul v threadu o rom 2.8.7.102, kterou mam. nez jsem si ho nainstalil, tak mi to nedelalo. ted mam proste gprs pripojeny 24 hodin denne. odinstalovani agile nic neresi, protoze system uz zustane zprasenej. jediny reseni je hr nebo nejakej tweak, kterym se bude dat vytacet gprs pouze rucne.
jarecek_ce4you (161)|17.3.2006 07:52
[QUOTE="scenic"]No pokusim sa spravit screen a poslem to sem aby ste mali predstavu ze zhruba ako to vyzera. je to na.... hned to tu je...[/QUOTE]

no hele, jestli tvoje vga ppc ma uhlopricku 20cm, tak je to v pohode :D
TheMelin (1642)|17.3.2006 07:56
HR nastesti byt nemusi. U me stacilo smazat v Nastaveni/Pripojeni ucty, jak ke gprs, tak i k mms. Pak jsem udelal SR a posleze jsem je vytvoril znova. Ted uz to nedela :)

K Agile: To agile mi nejak udrzuje masinu nazivu, akorat se vypne podsviceni,ale displey stale sviti, ackoliv mam nastaveno aby po minute vypnul. Jak to udelat s tim agile,aby se vypinal i display?
U mChatu stacilo odskrtnout volbu Keep Device On, ale zde to neni :(
jarecek_ce4you (161)|17.3.2006 08:01
[QUOTE="TheMelin"]HR nastesti byt nemusi. U me stacilo smazat v Nastaveni/Pripojeni ucty, jak ke gprs, tak i k mms. Pak jsem udelal SR a posleze jsem je vytvoril znova. Ted uz to nedela :)[/QUOTE]

pod svicnem byva tma, ze :) no ja zkusim odinstalit konfiguracni cab na pripojeni, kterym mam ty ucty pro vodafone vytvoreny. ale jak se znam, tak mi to pri me smule nepomuze.
tazz1 (680)|17.3.2006 08:22
[QUOTE="glogloman"]Agile Messenger WM5 Alfa (Lite & Czech version) by glogloman :cool: [/QUOTE]



Hele, mně to nejde stáhnout. Hlásí to stránka nenalezena :mad: . Jak to?
jarecek_ce4you (161)|17.3.2006 08:22
chro chro

tak jsem smazal to nastaveni pripojeni, odinstaloval jsem agile, nainstalil jsem znovu konf cab na pripojeni, nainstalil jsem novou verzi agile alpha .. ta uz ma opraveny settings, cili jsem zrusil text baloons a po ukonceni aplikace se gprs uz samo nepripojuje .. jupiiiiiiiiiiiiii :)

ted uz budeme jen cekat, kolik za to budou chtit :)
tazz1 (680)|17.3.2006 08:30
[QUOTE="jarecek"]tazz1, themelin: to autokonekteni gprs bude diky agile. mam totiz ten samej problem, kterej jsem uz natuknul v threadu o rom 2.8.7.102, kterou mam. nez jsem si ho nainstalil, tak mi to nedelalo. ted mam proste gprs pripojeny 24 hodin denne. odinstalovani agile nic neresi, protoze system uz zustane zprasenej. jediny reseni je hr nebo nejakej tweak, kterym se bude dat vytacet gprs pouze rucne.[/QUOTE]

Aha. No já jsem online pořád 24h, takže jsem to zatím neřešil. Spíš mě vadí, že když dám soft reset, že mi to pak začne připojovat MMS připojení. To musím ručně ukončit a dát připojovat k netu
jarecek_ce4you (161)|17.3.2006 08:47
[QUOTE="Tazz1"]Spíš mě vadí, že když dám soft reset, že mi to pak začne připojovat MMS připojení. To musím ručně ukončit a dát připojovat k netu[/QUOTE]

jak jsem uvedl, to resi nova verze. odinstaluj si tu soucasnou a stahni novou. ten novy zip je asi o 1,3 kb vetsi. nazev je stejny i url.
tazz1 (680)|17.3.2006 08:51
nová verze? Jako ta alfa nebo nová verze už alfy??
jarecek_ce4you (161)|17.3.2006 09:01
[QUOTE="Tazz1"]nová verze? Jako ta alfa nebo nová verze už alfy??[/QUOTE]

nova verze alfy

stahnuto vcera - 961 381 bajtu
stahnuro dnes - 962 642 bajtu

ostatne kvuli tomu asi nabihala vcera v agile lidem ta aktualizace ..

Miloš Strouhal (3997)|17.3.2006 09:51
[QUOTE="Tazz1"]Nemate nekdo please ten amupdate.cab ?[/QUOTE]Tady je.
Miloš Strouhal (3997)|17.3.2006 10:33
Mam problem. Pokud v nastaveni obrazovky dnes provedu jakekoliv zmeny, treba zrusim zobrazovani kalendare nebo ukolu, zmizi mi automaticky i today plugin agilu, ackoliv je zaskrtnut tak aby zobrazovan byl.. Nepomaha nic, zadne opakovane zaskrtnuti-odskrtnuti, zmena poradi jednotlivych today pluginu, soft reset, hard reset, nic, plugin agilu uz nikdy nenabehne.. Mam v zarizeni Windows Mobile 5 AKU2 ROMku. Mate nekdo obdobny problem?
valdo_ce4you (182)|17.3.2006 12:10
[QUOTE="Tazz1"]Hele, mně to nejde stáhnout. Hlásí to stránka nenalezena :mad: . Jak to?[/QUOTE]... mam podobny problem :(
... ak som spravne pochopil, je uz upgrade novej verzie Alpha? :O
tazz1 (680)|17.3.2006 12:20
ano je. O neco vyse si ji muzes stahnout

skoda jen, ze nejde stahnout ta utilitka od gloglomana
valdo_ce4you (182)|17.3.2006 12:54
... jasne, stiahnem aj ked s Alphou som nemal problem. :)
TheMelin (1642)|17.3.2006 16:22
Jeste jednou bych se zeptal.
V PPC mam nastaveno, aby se mi zarizeni preplo do suspend modu po jedne minute. Tohle take dela.Ale jakmile spustim Agile, tak je zarizeni stale zaple, jen se vypne podsviceni. U mChatu se mi zarizeni normalne suspendovalo. Nevite kde by mohla byt chyba?
tazz1 (680)|17.3.2006 16:28
[QUOTE="TheMelin"]Jeste jednou bych se zeptal.
V PPC mam nastaveno, aby se mi zarizeni preplo do suspend modu po jedne minute. Tohle take dela.Ale jakmile spustim Agile, tak je zarizeni stale zaple, jen se vypne podsviceni. U mChatu se mi zarizeni normalne suspendovalo. Nevite kde by mohla byt chyba?[/QUOTE]

Dela mi to uplne to same. Jen se vypne podsviceni...
Musim to pripadne do sleep modu poslat rucne
Miloš Strouhal (3997)|17.3.2006 16:45
A co ten Today plugin, vsem vam to bez potizi funguje?..
tazz1 (680)|17.3.2006 16:57
[QUOTE="Miloš Strouhal"]A co ten Today plugin, vsem vam to bez potizi funguje?..[/QUOTE]

jasne, jako pribitej. Vubec nemizi jako u predchozich nonWM5 verzi. Nemuze to byt tematkem, ktere tam mas?
Miloš Strouhal (3997)|17.3.2006 17:38
Psal jswm ze nic nepomaha, takze ani zmena na jina tematka..
glogloman (173)|17.3.2006 17:45
[QUOTE="valdo"][QUOTE="Tazz1"]Hele, mně to nejde stáhnout. Hlásí to stránka nenalezena :mad: . Jak to?[/QUOTE]... mam podobny problem :([/QUOTE]..vomlovám se všem, že sem se jako autor týhle "Lite 'n' Czech" verze neozval dřív.. ale včera když sem to sem házel, tak jsem sem omylem hodil verzi bez 1 souboru (v1.0) a tak sem sem honem hodil ten správnej zip (současná verze 1.1 :) ).. mno a asi ňákej moderátor v dobrým úmyslu ten chybnej zip (v1.0l) smazal.. JENŽE! voni se voba dva ty soubory jmenovali stejně, takže se vymazal i ten druhej zip (v1.1)..:( takže až se dnes večír dostanu dom, tak sem hodim už verzi 1.2..;) která vobsahuje už i nový ICQ a MSN ikony.. jako odškodnění..:D
tazz1 (680)|17.3.2006 17:52
tak takovy odskodneni si dam libit :D
valdo_ce4you (182)|17.3.2006 20:43
... hmmm, tak som si vsimnul, ze problem s miznucimi kontaktami sa po upgrade ALPHA verzie vratil :?
... opat sa panak len toci :(
... a niekedy nemozem zaslat spravu, aj ked je prijimatel online :oops: :(