Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IV. slovenský sraz ce4you :: Bratislava - Krasňany, 25. marca 2006, reštaurácia Krasňanská Kúria

space_cowboy (336)|16.2.2006 00:56
Vážení priatelia! Ring voľný, štvrté kolo! :)

Tradícia sa nám rozbieha, tak treba kuť kým je železo horúce.
Nie nie..prosím odložte to kladivo od vášho PDA, zahaste oheň v peci a prídte medzi nás poďeliť sa o svoje skúsenosti! ;)

Všetkých priateľov stránky ce4you.cz, priazdnivcov pda, mda, či telefónov s označením "smart", majiteľov tých malých krabičiek s okienkom :), alebo len uvažujúcich o jeho zadovážení si, pozývame na

IV. Slovenský zraz priateľov CE4YOU.

Kedy:
sobota, 25. marca 2006, o 14:00
:!: Začíname trošku skôr ako naposledy.

Miesto konania:
REŠTAURÁCIA KRASŇANSKÁ KÚRIA, Bratislava - Rača - Krasňany, roh Hubeného a Vrbenského ulice

__________________________________________________________________

Súradnice:
48°11'53,86"N 17°08'35,19"E
Tentokrát sa jedná o polohu Radimovho taniera, tak prosím opatrne, na jedlo je citlivý.. :D Zdroj: GoogleEarth

__________________________________________________________________

Pre peších:
Zastávka MHD "Pekná cesta"
Električky: 3, 5, 11
Objavte obchodný dom COOP-Jednota na Peknej ceste, vydajte sa za ním do prava a po cca 300m ste na mieste ;)

__________________________________________________________________

Ďalšie info:
Prosíme všetkých záujemcov, aby svoju účast potvrdili buď sem do fóra, alebo na niektorý z uvedených kontaktov, najlepšie aj s krátkym popisom braného príslušenstva, o ktoré samozrejme nesmie byť núdza.
O elektrickú energiu pre našich večne hladných miláčkov je postarané. Tak ako aj o naše prázdne žalúdky, mlsné jazýčky a prirodzene aj o naše smädné hrdlá.. :D
Reštaurácia ponúka široký sortiment jedál a nápojov za priaznivé ceny, každý si istotne nájde to svoje.

Pre mimobratislavských, či zahraničných účastníkov (prípadne tí viac spoločensky, alebo akokoľvek inak unavení - myslím na bezpečnosť naších ciest ;) ) je k dispozícii nocľah. Free ;)

__________________________________________________________________

Tešia sa na Vás, space_cowboy & stary_pes!

Odkazy na predchadzajuce stretnutia:
I.zraz
II.zraz, (foto - pocket pc,foto - desktop)
III.zraz

__________________________________________________________________

Svoju účasť zatiaľ potvrdili:
1. stary_pes MDA Vario
2. space_cowboy (space_cowboy@centrum.sk) HP iPAQ hx4700, HP Foldable BT Keyboard
3. Brco Dell Axim X50v, HP iPAQ 1945, HP Foldable BT Keyboard, GPS iTEC 339
4. Radim ..na to čo všetko prinesie je tu málo miesta ;)
5. Valdo Dell Axim x51v
6. Scenic HTC Univerzal
7. Andrei HP iPAQ 5550, Eurotel SDA

..a možno príde aj kúzelník :D
devil_ce4you (33)|16.2.2006 11:51
Haló priatelia, to mi asi robíte naschvál, že? Znova som v robote. Nemôžete to o deň posunúť? Pekne prosím !:((
beecher (9270)|16.2.2006 12:02
[QUOTE="space_cowboy"]..a možno príde aj kúzelník...[/QUOTE]Kdo? Ja? :D :D :D

Ale jinak je to v planu... ;)
valdo_ce4you (182)|16.2.2006 12:09
... idem oprasit PSION 5mx :cool:
scenic (225)|24.2.2006 20:57
Ak pan boh da tak tam pridem :cool:
Scythe_ce4you (130)|25.2.2006 00:44
No bude to moje poprve :D ale prejdem koli Vam tych 200 kilakov....;)
space_cowboy (336)|25.2.2006 12:47
A veřím že ne naposled.. ;)
Ak si z ďaleka a mal by si problém s neskorým návratom domov, máš kde prespať. Pošli mi SZ

andrei (45)|8.3.2006 17:11
Hura hura hura!

Konecne "zrazy" aj na Slovensku! :yes: Skoda, ze som nevedel o tych predchadzajucich troch :( . To bude asi preto, ze som na ce4you uz dobreho polroka nebrowsoval, jednoducho som nemal cas. Ale nevadi, tentoraz urcite pridem a donesiem aj oboch svojich milaskov :) -aj ked su to uz vlastne pani v strednom veku .:D
stary_pes_ce4you (252)|9.3.2006 17:43
Priatelia, dve spravy. A obe zle. Prva zla je, ze mi zrusili FTP a nemame kam davat fotky - preto vam ani nefunguju odkazy na obrazky atd. Ta druha zla, ze nepridem ani s tehlou, ani so smartom. Tehlu som musel predat (student nema penazi na rozdavanie) a smart sa dnes s najvacsou pravdepodobnostou odobral do vecnych lovist. Takze donesiem asi len siemens M55 a sub-notebook HP nc 4010.

Inak, tesim sa na novych ucastnikov!

Radim, teba by som chcel poprosit. Vravel si, ze v Trnave maju taky krizovy srobovak na mobili (hviezdica) v kazdom elektre. Nemohol by si teda do nejakeho zabehnut a jeden mi kupit? Lebo ja uz mesiace beham po Bratislave a ziadny neviem zohnat - teda pokial vynechame velke sady za 3000sk.
Brco_ce4you (447)|9.3.2006 18:07
[QUOTE="andrei"]Hura hura hura!

Konecne "zrazy" aj na Slovensku! :yes: Skoda, ze som nevedel o tych predchadzajucich troch :( . To bude asi preto, ze som na ce4you uz dobreho polroka nebrowsoval, jednoducho som nemal cas. Ale nevadi, tentoraz urcite pridem a donesiem aj oboch svojich milaskov :) -aj ked su to uz vlastne pani v strednom veku .:D [/QUOTE]

Tak donesem iPAQ a mozme zrealizovat obchod. Este sa ozvem pred zrazom.
space_cowboy (336)|10.3.2006 01:51
[QUOTE="stary_pes"]Priatelia, dve spravy. A obe zle...[/QUOTE]
No nepotesil jste mne studente.. ;) Tie fotky v najblizsej dobe poriesim, tak prosim chvilku strpenia.

to Brco: nechcel si ten prispevok adresovat staremu_psovi?
Brco_ce4you (447)|10.3.2006 08:29
[QUOTE="space_cowboy"]to Brco: nechcel si ten prispevok adresovat staremu_psovi?[/QUOTE]

nie, tomu manikovi co sa pihlasil na zraz.Som s nim v kontakte.
Radim1_ce4you (71)|10.3.2006 08:36
A o to ftp si tiez nemusis robit starosti. Poskytnem svoje. Ten srobovak mi este pripomen aspon mailom aby som nezabudol.
space_cowboy (336)|22.3.2006 23:18
Rebranding - v poslednej dobe veľmi to populárna činnosť rôznych spoločností a firiem (nie len tých telekomunikačných) postihla aj miesto nášho sobotného stretnutia. Reštaurácia sa v súčasnosti volá Krasňanská Kúria.. Nie fúria.. :D
Zmenou prešla hlavne donedávna pomerne fádna zadná časť reštaurácie. A kedže sa IMHO jedná o zmenu pozitívnu, dovolil som si rezervovať stôl práve v tejto časti.. Dúfam, že budete spokojní.. ;)
scenic (225)|22.3.2006 23:24
S polutovanim musim oznamit, ze sa na zraz nedostanem. Junior ma nejake vystupenie o 15:00 a musim sa zucastnit... Skoda, celkom som sa tesil. :(
space_cowboy (336)|24.3.2006 01:45
[QUOTE="scenic"]S polutovanim musim oznamit, ze sa na zraz nedostanem. Junior ma nejake vystupenie o 15:00 a musim sa zucastnit... Skoda, celkom som sa tesil. :([/QUOTE]
Vychádzajúc zo skúsenosti z minulých stretnutí, myslím, že ťa neukameňujeme keď prídeš neskôr.. ;)
space_cowboy (336)|24.3.2006 22:02
A tu sa niekto buchol po vrecku a donesie skladačku s okienkom a veľa tlačítkami.. Vid prvý príspevok.. ;)
A hádam do zajtra nestratí oba stylusy.. :D
stary_pes_ce4you (252)|25.3.2006 10:53
[QUOTE="space_cowboy"]A tu sa niekto buchol po vrecku a donesie skladačku s okienkom a veľa tlačítkami.. Vid prvý príspevok.. ;)
A hádam do zajtra nestratí oba stylusy.. :D [/QUOTE]

Nemaj strach - urobil som si armadu obrusenych sparatiek... :-D

Jo a pokial mate niekto k dispozicii digi-fotak, tak ho zoberte - ta moja stara sunka uz nie je v najlepsej kondicii. space_cowboy , mozes doniest tu stolnu lampu?
space_cowboy (336)|25.3.2006 15:45
Takže zraz sme úspešne zahájili.. Odstránením dekoračných predmetov zo stola.. :D Nech je viac miesta.. ;)
filipko_ce4you (115)|25.3.2006 19:50
Stretavka este stale pokracuje, prave chystame fotky.
space_cowboy (336)|25.3.2006 23:32
Zraz sa pochopiteľne už skončil :cool: Prišli skalní, aj noví..
A dostavil sa aj takýto fenomén.. :D
Dr.Johnnson je úspešne presunutý na 11:00 AM ;)
00134686_Diii-Duuu_F4eo.jpg
Brco_ce4you (447)|26.3.2006 17:03
A co nejaku fotecku pouhou pro rodinu:D
Jozef Laufer (14)|26.3.2006 21:33
Akcia sa myslím podarila niesla sa nielen v na vysokej odbornej úrovni, ale aj v príjemnej priateľskej atmosfére. O tom svedčia aj priložené momentky.
00134855_P1010071_SYn2.jpg 00134855_P1010070_IYJ4.jpg
beecher (9270)|28.3.2006 11:01
To vas tam teda moc nebylo... ;)

Ja bohuzel jsem nemohl prijet z duvodu oslav narozenin prislusenstva. Ale jak bude leto, tak na korculiarky urcite prijedu... :D :D :D
Brco_ce4you (447)|28.3.2006 12:59
Ale bolo, to je akurat momentka, ked boli viacery na fajciarskej. Mali sme totiz stol vo free smoking.:)
space_cowboy (336)|2.4.2006 19:06
Zdravím všetkých!

Stalo sa nemožné, motyka vystrelila a je tu podrobný fotoreport s našeho stretnutia.. (Pozdravujem týmto svojho šéfa, ktorý mi na tento týžden naložil tak "málo" práce a odkazujem mu, že ak po mne na budúce bude chciet pár rád ohladom jeho nového MDA odkážem ho tu, tu, alebo jednoducho tu :D
Takisto chcem poďakovať Radimovi za jeho FTP, fotografie boli k nemu tentokrát milosrdné..i keď.. ;)

Zraz sa nám trošku skomplikoval (pre mňa doteraz nepochopitelným :?) vznikom nefajčiarskej zóny, resp. nechceným presunom nášej rezervácie do tejto časti. Ospravedlňujem sa týmto všetkým fajčiarom, že boli nútení odbiehať na "fajčpauzy". Verím, že to nebol až taký problém a tak mohli sme sa mohli s chuťou pustit do práce tak sko starý_pes do svojho HáPé. :) Dúfam, že to nemá z toho pit(v)ného režimu.. :D



Radim a jeho doposial jasné vítazstvo v sútaži o najväčší počet prineseného hardware-u dostali vážneho konkurenta v podobe Andrei-a. Neviem čo s tými tehlami robí, ale ak som správne počítal šéfoval okrem iného 4 kusom PDA.. :O



Ať dělám, co dělám v mojom inboxe zatiaľ žiaden report o spolahlivosti WM5 upgrede-u pre hx4700 :sarcastic:..



Solitaire..? Hledání min..?! (Radim) :D



Jožko Laufer evidentne na III.zraze podľahol kúzlu HP BT foldable keyboard.. ;) Brco ju už má a tak pre zmenu podľahol Dellománii.. :)



Pohľad do histórie: Na na tomto krásavcovi vľavo štastný majiteľ (valdo) napísal diplomovú prácu. Majitelovi Varia (stary_pes) v jeho diplomovej práci držíme palce. Hádam to to Vario dovtedy vydrží.. ;) :yes:



Dostavil sa aj náš kultúrny guru a zakladateľ našej stretávkovej tradície Filipko.. :) A keď tak pozerám na (nielen) túto fotku, myslím, že HP by z nás malo radosť..:D
V strede naše spojenie so svetom: T(ranzistor)-Mobile + WiFi router



"Ó, veľký duch v stroji, daj nech to WiFi na ten štvrtý pokus funguje.." Alebo predsa len Game over v Hledání min?! :D Ten wifi hot spot bol spojazdnený..Tri krát sláva! :yes: :)



Prajeme si, dobrúúú chuť! :) Kedže Radim sa fotkám s jedlom vehementne bránil (nechápem prečo.. :D), zapózovali stary_pes, valdo a Brco (zľava)..



Zapózovala rodina HP..



Aj rodina HTC.. :)



A na záver pravideľná a obľúbená rubrika: SOUTĚŽ! :)

1.Nájdi rozdiel v týchto dvoch zariadeniach!


2.Čo na fotografii nesedí? :D


Víťaz získava samozrejme náš nekonečný obdiv a úctu.. ;)

Čo na záver?!
Počasie sa nám zlepšuje, je čoraz teplejšie, slečny odkladajú zimný šat, vyťahujú korčule a chodia na hrádzu.. Tešíme sa na dalšie stretnutie! :)
beecher (9270)|2.4.2006 19:46
Ad soutezni otazka: Ja tam nasel ctyri rozdily... :D
1. Vlevo je X51v a vpravo X50v
2. X51v ma WM5 a X50v jeste stare neschopne WM2K3SE (nechapu, proc)
3. X51v je prepnuty do Landscapu, X50v je v klasickem rezimu Portrait
4. X51v ma relativne v pohode RealVGA rozliseni, X50v ho ma strasne sprasene...

Co jsem vyhral? :D
stary_pes_ce4you (252)|2.4.2006 19:57
[QUOTE="beecher"]Ad soutezni otazka: Ja tam nasel ctyri rozdily... :D
1. Vlevo je X51v a vpravo X50v
2. X51v ma WM5 a X50v jeste stare neschopne WM2K3SE (nechapu, proc)
3. X51v je prepnuty do Landscapu, X50v je v klasickem rezimu Portrait
4. X51v ma relativne v pohode RealVGA rozliseni, X50v ho ma strasne sprasene...

Co jsem vyhral? :D[/QUOTE]

DIN, DIN, DIN! Gratulujeme vitazovi! Vitaz ziskava moznost stat sa ucastnikom dalsieho slovenskeho zrazu a navyse sa zdarma pozriet na slecny na hradzi!

Este by som chcel uviest na pravu mieru - to tricko su iba plane reci, odkedy som dostal do ruk stvorkolesoveho tatosa, pozeram sa na zlatisty mok iba z dialky... A ten stojan, ktory som desat minut pracne daval do auta sa mi vcera podarilo urvat aj s kusom palubovky :-D

Inak, nebolo by odveci urobit klubove tricka ce4you, nech nemame problem najst sa v dave :-D

space_cowboy (336)|2.4.2006 20:06
Beechere, ty by si mal vyhrať súťaž o najrýchlejšie reakcie v diskusii! Lepšie povedané, dostať čestný titul ;) A z toho co si napísal môže Brca klepnúť pepka.. :D

Ale pozor! Súťaž pozostáva z dvoch úloh.. ;)

A ceny?!
[QUOTE="space_cowboy"]Víťaz získava samozrejme náš nekonečný obdiv a úctu.. ;)[/QUOTE]
beecher (9270)|2.4.2006 20:18
No dobre, odpoved na 2. soutezni otazku:
Nesedi tam kompletne vyzrany talir... :D

Ad klubove tricka: Ja jsem v nem pravidelne na kazdem prazskem srazu a pokud se nekdy na ten vas dostanu, tak verte, ze jej budu mit na sobe taktez... ;) :D
Brco_ce4you (447)|2.4.2006 21:45
[QUOTE="beecher"]Ad soutezni otazka: Ja tam nasel ctyri rozdily... :D
1. Vlevo je X51v a vpravo X50v
2. X51v ma WM5 a X50v jeste stare neschopne WM2K3SE (nechapu, proc)
3. X51v je prepnuty do Landscapu, X50v je v klasickem rezimu Portrait
4. X51v ma relativne v pohode RealVGA rozliseni, X50v ho ma strasne sprasene...
[/QUOTE]

No ja som s WM2K3SE spokojny. Mam BT klavku a bez nej si neviem pouzivanie PDA ani predstavit, takze WM5 sa odklada. A ta rychlost, no k nezaplateniu:)
RealVGA neviem ako ma vypadat v praxi ale je mozne, ze to mam doku....:D
space_cowboy (336)|9.6.2006 04:15