Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Chybějící kurzor USB myši ve WM5

PedroKV (180)|29.4.2006 00:47
Ahoj, mám usb opt. myšku, myška funguje, jen pda nezobrazuje kurzor. Co si mám nainstalovat, aby kurzor fungoval? V diskusích jsem tu narazil na soubor usb_hid.cab, ale ten nic nedělal, vše při starém..

Díky
beecher (9270)|30.4.2006 11:46
http://www.deje.gmxhome.de/software.html

Po instalaci asi bude nutne resetnout zarizeni bez zapojene klavesnice a pak klavesnici pripojit...
frogale (447)|30.4.2006 12:23
No nevim me to na N560ce teda nefacha.. Mpointer ukaze nejakej transparent error a s driverem mi to zadny ukazatel neukazalo... Na tech strankach pise jen o kompatibilite s 2003
PedroKV (180)|30.4.2006 14:15
[QUOTE="beecher"]http://www.deje.gmxhome.de/software.html

Po instalaci asi bude nutne resetnout zarizeni bez zapojene klavesnice a pak klavesnici pripojit...[/QUOTE]

dotaz byl na kurzor myši...
...navíc ani jedno na WM5 nefunguje... :-(
ddano (122)|30.4.2006 19:29
Úprimnú sústrasť, tiež som to riešil na mojej mašine, tuším beecher mi aj poslal nejaké typy, ale neporiešil som. Kurzor je skrátka neviditeľný. A ten transparency color error mi to hádzalo tiež ... :-(
Heretic_ce4you (158)|30.4.2006 23:11
Taky sem se to snažil vyřešit, sice bez úzpěchu, ale je zajímavé, že na Dellu x51v se ten kurzor normálně zobrazí, takže to nějak musí jít vyřešit...
uzivatel_oldd (180)|1.5.2006 09:42
a zkouseli ste primo ten HID driver? je to porad na WM 2003 ale treba to pofacha ja sam to nemohu vyzkouset, ale zkuste http://www.deje.gmxhome.de/download/HID-Beta.zip
beecher (9270)|1.5.2006 10:30
PedroKV: To, ze jsem te odkazal tam, kam jsem te odkazal, je z toho duvodu, ze to je jediny software, ktery dokaze ten kurzor zobrazovat. Tzn. pokud je s tim problem, tak snad neni problem napsat tomu cloveku, aby se na to podival, ne? Pripadne doplnil i podporu WM5...

Heretic: A to jsi videl kde? Nebylo to s Stowaway BT myskou?
Heretic_ce4you (158)|1.5.2006 18:50
Viděl sem to na tom videu, jak si ten majitel x51v udělal z pda stolní PC, použil cf usb host. :)
ddano (122)|2.5.2006 08:25
HID som skúšal ale tiež s nulovým výsledkom ( transparency color, hahaha). vzhľadom na recenziu C550ky ( kde Pavel Koza toho s myšou tiež moc nevidel) , asi to bude nejaká dobre zašitá ( v registroch?) vlastnosť WM5. Keby sa našla nejaká dobrá softwarová duša, čo tomu rozumie ...
uzivatel_oldd (180)|3.5.2006 12:46
jedinej problem je ten, ze ten programek(jako i ostatni) nebyly naprogramovany pro wm5 jinak si myslim, ze to problem nebude a to bude obdobne jako na 2003
PedroKV (180)|14.5.2006 22:02
tak jsem napsal autorovi, ale odpovědi jsem se nedočkal.. :-(
uzivatel_oldd (180)|14.5.2006 22:32
no nasel sem na netu tohle tak to zkus, je to wm5 compatible.
mi38k (205)|16.5.2006 18:59
[QUOTE="Snehulak"]no nasel sem na netu tohle tak to zkus, je to wm5 compatible.[/QUOTE]

no...tak tohle sice kurzor zobrazi ale rozhodne nejde ovladat mysi...kurzor se totiz ovlada D-PADem...takze problem s myskou to stale neresi...
PedroKV (180)|11.2.2007 13:15
Jak to vypadá s tou myší, vyřešil to někdo?
carcharias_ce4you (0)|25.2.2007 21:21
Snad pomůže toto: (mě pomohlo a kurzor se zobrazil)

http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=7411
http://www.saf.newmail.ru/mouse.html

Česky:

1. Odinstalovat původní RATOC driver jestli je instalován
2. Instaovatl USB HID-Beta v.1.0.0.3 beta
3. Vregistrech najít hodnotu HKEY_LOCAL_MACHINE/Drivers/USB/LoadClients/Default/Default/3/Generic_Sample_Hid_Class_Driver
4. přidat klíče : String Value-> name: prefix value: HID
DWORD Value-> name: index data: 4 Base: Dec
5. Uložit a restartovat
6. Po restartu připojit myš a kurzor by se měl automaticky zobrazit.
oltcit (1098)|26.2.2007 04:28
[QUOTE="carcharias"]Snad pomůže toto: (mě pomohlo a kurzor se zobrazil)

http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=7411
http://www.saf.newmail.ru/mouse.html

[/QUOTE]
Aplikoval som tento postup na Looxa 720,pred tým som používal driver od DeJe a nešlo to stopercentne,hlavne bol problém pri súčastnom zapojení klávesnice aj myši pomocou USB hubu.Obidva totižto používali ten istý HID ovládač a nerobilo to dobrotu.S týmto ovládačom funguje všetko tak ako má,je možné zapájať a odpájať zariadenia za chodu,kurzor nemizne a klávesnica reaguje.Skvelý tip:yes: :yes: :yes:
Jirka_j (186)|26.2.2007 08:29
Asi to sem nepatří páč tu řešíte USB myšku, ale chci se zeptet, zda je možné připojit i bluetoothovou myš nějakým univerzálním ovladačem (neobjeví se mi šipka).
milos797 (259)|26.2.2007 10:35
Toto je nenormalna pecka. Na FS 560 funguje bez problemu
ddano (122)|26.2.2007 11:21
Super, na n311 ide, akurát:
1, ked zmenim portrait na landscape, tak nejde az doprava ( ak mysku pripojim v landscape mode, tak ide v pohode) - vcelku drobnost
2, ide vam niekomu zmeniť farba kurzora? nech robim, co robim, furt mam ciernym oramovany bezfarebny kurzor :-(
oltcit (1098)|26.2.2007 12:06
Zopár upozornení:))
Akonahle použijete stylus,myš síce reaguje ale iba v hornej stavovej lište,na obnovenie funkčnosti stačí vypnúť a zapnúť PPC(2003SE)ako to je na WM05 neviem,vyskúšajte;) Pri vypnutí sa totiž kurzor myši "zaparkuje" do ľavého horného rohu,čím sa skalibruje.Farba sa Mpointerom mi nepodarila zmeniť,ale našiel som kľúč v \HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\USB\ClientDrivers\Generic_sample_Hid_Class_Driver\MouseColor,zmenou napr. decimalnej hodnoty(defaultna je 524320) na inú a po SR dôjde k zmene farby orámovania,ale začne zanechávať stopu po displeji:(( to bude zrejme dôvod prečo kurzor nemá plnofarebnú výplň.Treba si uvedomiť,že ovládač je nevyvíjaná beta verzia,ale aj tak vďaka zaň.Myš funguje aj v navigáciach,testoval som TT6 a iGO2006SE.Zaujímave bolo,že pri TT6 kurzor trošku poskakoval :? ,kdežto pri iGO behal úplne plynulo:yes: K šťastiu mi chýba už len jediné,aby Sunnysoft opravil chybu v lokalizácii softklávesnice,kde nefunguje klávesa CRTL.
milos797 (259)|26.2.2007 16:39
Na WM5 ani jeden z týchto problémov nieje, Po kliknutí stylusom sa mys len rozkalibruje, ale pohyb funguje dalej. Kalibracia sa pritom robi velmi jednoducho: dam kurzor na ktorekolvek miesto displaya a kliknem stylusom na nu (teda na jej spic). Funguje to velmi dobre. Ked sa mi podari zmenit display na lezato (pri zapojenej myske mi nefunguje tlacitkova skratka, nechapem) tak aj tam ta myska funguje super. dokonca aj v hrach ako solitare, pripadne sky forc funguje (sky force skor nie, sice sa da lietat, ale tazko) a dost fajn je, ze z urcitej casti aj pri hre Transport tycoon. Len problem je, ze ked zapnem hru, myska ostane v polohe postaveneho displaya, no TTD prepne display do lezateho. A ak prepnem najskor display nalezato a potom zapnem hru, tak hra sa zobrazuje zle (to je nedoriesene a obrovska skoda). Problem vsak nestal, ked som vypol zariadenie (FS tlacitkom na vypnutie). Potreboval totiz potom soft reset - vobec nenabehlo naspat. Ak niekto viete vyriesit vec - ako zmenit smer chodu mysky, teda aby bol display otoceny normalne ale ona sa spravala akoby bol lezato, tak by ste mi moc pomohli. TTD milujem. A dakujem za typ na softik
Carabei (611)|27.3.2007 20:01
k tomu aby myska v landscape rezimu dobehla az do kraje displaye by melo stacit vypojeni a zapojeni mysky. BTW dokonce se mi podarilo zprovoznit i bezdratovou mysku s donglem:D
carchariasi mas u me "iontovy" napoj
frogale (447)|27.3.2007 20:16
Tak jsem natesenej vytahnul svoji Anycom BT mysku co mam k notebooku, ale PDAcko mi na ni nechce najit zadny pouzitelny sluzby.. tak mam asi smulu...
Carabei (611)|27.3.2007 20:20
frogale: a co takhle klasicka usb funguje?
frogale (447)|27.3.2007 22:31
Asi jo, kdyz vam to jede... Ale tahat draty neni prakticky...
Carabei (611)|27.3.2007 22:39
tak bezdratovou s donglem:D
frogale (447)|27.3.2007 23:13
No to mas USB Host kabel a dongle... to je kabelu hodne :)
Carabei (611)|28.3.2007 09:42
vim ze tu jeden clovek dela kratkej kablik pro looxe, takze pak uz by to nemel byti problem
frogale (447)|28.3.2007 18:30
Kablik jsem si vyrobil vlastni... ale pda je dobry prave kvuli malejm rozmerum a ted by k nemu pribyl kabel a dongle? :) To neberu ;)

Spis by me zajimalo, jestli vsechny BT mysi nejdou k PDA pripojit.. at uz s kurzorem nebo bez nej...
Kessl Daniel (17)|28.3.2007 19:30
carcharias: Díky, opravdu to funguje! :yes:
Skvělý :yes: ;)
fides (11)|21.6.2007 19:55
[QUOTE="Kessl Daniel"]carcharias: Díky, opravdu to funguje! :yes:
Skvělý :yes: ;)
[/QUOTE]
Tak jsem to taky vyzkoušel. První euforie byla vystřídána zklamáním, že při landscape kurzor nejde zcela na pravou stranu. V podstatě se dostane na úroveň portrait rozlišení. Jestli má někdo na tento neduh lék, tak poraďte.
Fides
Carabei (611)|21.6.2007 22:39
to se mi stavalo jen pri prepnuti z portrait do landscape, staci odpojit mys a znovu ji pripojit, samozrejme az po prepnuti do landscape, pak vse funguje jak ma. pri zpetnem prepnuti do portrait je stejny problem a stejne reseni
fides (11)|22.6.2007 05:31
[QUOTE="Carabei"]to se mi stavalo jen pri prepnuti z portrait do landscape, staci odpojit mys a znovu ji pripojit, samozrejme az po prepnuti do landscape, pak vse funguje jak ma. pri zpetnem prepnuti do portrait je stejny problem a stejne reseni[/QUOTE]
Souhlasím, jak jsem to napsal, tak jsem to ještě vyzkoušel a skutečně to funguje bezvadně. Řekl bych, že ten nový ovladač pro myš s těmi záznamy do registrů nějak pomohly i klávesnici, protože nyní mi funguje i lépe připojování USB klávesnice.

Fides
chipoun (16)|14.7.2007 23:44
[QUOTE="carcharias"]Snad pomůže toto: (mě pomohlo a kurzor se zobrazil)

http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=7411
http://www.saf.newmail.ru/mouse.html

Česky:

1. Odinstalovat původní RATOC driver jestli je instalován
2. Instaovatl USB HID-Beta v.1.0.0.3 beta
3. Vregistrech najít hodnotu HKEY_LOCAL_MACHINE/Drivers/USB/LoadClients/Default/Default/3/Generic_Sample_Hid_Class_Driver
4. přidat klíče : String Value-> name: prefix value: HID
DWORD Value-> name: index data: 4 Base: Dec
5. Uložit a restartovat
6. Po restartu připojit myš a kurzor by se měl automaticky zobrazit.[/QUOTE]
Děkuji moc. Na mém N560 to funguje naprosto skvěle. Dají se díky tomu i příjemně prohlížet stránky s javascriptem, kde je potřeba najet myší nad nabídku, aby se otevřela. Hned mám svoje PDA radši :))
gartik (46)|7.10.2007 22:58
[QUOTE="carcharias"]Snad pomůže toto: (mě pomohlo a kurzor se zobrazil)

http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=7411
http://www.saf.newmail.ru/mouse.html

Česky:

1. Odinstalovat původní RATOC driver jestli je instalován
2. Instaovatl USB HID-Beta v.1.0.0.3 beta
3. Vregistrech najít hodnotu HKEY_LOCAL_MACHINE/Drivers/USB/LoadClients/Default/Default/3/Generic_Sample_Hid_Class_Driver
4. přidat klíče : String Value-> name: prefix value: HID
DWORD Value-> name: index data: 4 Base: Dec
5. Uložit a restartovat
6. Po restartu připojit myš a kurzor by se měl automaticky zobrazit.[/QUOTE]

Kde najdu ten RATOC drivery? pořád se mi ta myška neukazuje.. prosím pomoc... chci ji rozjet.. může to být i druhem myšky?

Moje sestava: FS C550 (WM5) + usb myš A4 tech X710F
burticek (211)|7.10.2007 23:42
Taky potvrzuji, ze to funguje :-) Akorat bych bral bud ukazatel mysky trosku vetsi nebo nejak barevne zvyrazneny. Nevite, jak na to (aspon tu barvu)?

2Gartik: Dyt je tam napsano:
[QUOTE]Odinstalovat původní RATOC driver jestli je instalován[/QUOTE]
Jestlis ho tam nedaval, tak proc bys ho shanel a pak odinstalovaval :?:

Btw. Me to nejdriv taky neslo, i kdyz jsem si myslel, ze jsem to napsal do registru spravne, ale kdyz jsem si pak cetl ten rusky odkaz, tak jsem zjistil, ze jsem mel u toho DWORD Value napsat jen index (a ne index data, jak jsem prvne pochopil). Kdyz jsem to prepsal spravne a softresetnul, tak uz to slape :yes:
Carabei (611)|8.10.2007 14:48
barva ukazatele sice jde zmenit, ale nastava jiny problem. pri zmene barvy totiz ukazatel zanechava stopu, coz se mi zda jako vcelku otravne:D
burticek (211)|8.10.2007 15:06
Aha, a já si myslel, že to, že mám najednou ukazatelů plnou obrazovku, způsobila moje druhá myš, která je bezdrátová :D A vona to barva, potvora :evil:
gartik (46)|8.10.2007 16:51
jj stejný problém.. taky jsem to psal s data :) je fakt že ta myška by nemusela být průhledná .. kdyby byla aspoň jen bílá.. tak se to dá.. ale takhle to splívá uplně :sarcastic:
carnero (32)|9.10.2007 09:37
Má někdo tušení, zda to má fungovat i na Windows Mobile 6? Už jsem vyzkoušel snad všechny dostupné návody a pokaždé se stejným výsledkem - myš to najde, rozezná, ale kurzor není. V případě bluetooth myši to končí na připojení (nebo spárování).
Suri_ce4you (117)|10.10.2007 10:32
[QUOTE="Carabei"]frogale: a co takhle klasicka usb funguje?[/QUOTE]

Memám na čem vyzkoušet, ale toto není řešení, které hledáš?

http://www.teksoftco.com/index.php?section=bluemouse
gartik (46)|13.4.2008 10:14
Tak jsem chvilku myš nepoužíval.. a když jsem ji teď chtěl připojit, tak zase nejede... co všechno máte v tom adresáři Generic_Sample_... atd..?? mají tam být jen ty dvě hodnoty prefix a index??? nebo i to DLL (smáznul jsem to xD) taky může být problém v tom že moje cesta k registrům je jiná!!! nemám tam HKEY_LOCAL_MACHINE/Drivers/USB/LoadClients/Default/Default/3/Generic_Sample_Hid_Class_Driver

ale

\\REGISTRY\HKLM\Drivers/USB/LoadClients/Default/Default/3/Generic_Sample_Hid_Class_Driver

když jsem to tam dával před těmi třemi měsíci tak tam bylo to HKEY.. teď tam ale mám na výběr nějaké HKCR, HKCU a HKLM??? nechápu.. pls help