Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová betaverze navigace od Garminu ke stažení

kopacek (466)|3.6.2006 15:33
Tak po roce a půl, kdy se zdálo, že Garmin pustí k vodě navigaci pro PDA, to vypadá, že se blýská na lepší čas. Na této adrese je ke stažení beta verze zcela nového samostatného programu pro navigaci (tedy pokračování dnes již velmi zastaralého programu Que), jmenuje se Mobile XT. Na tomto odkazu jsou první screenshoty a krátká diskuze. Já jsem program nainstaloval a zprovoznil zcela bez problémů (hx4700 plus GPS10) a nový program mě velmi příjemně překvapil. Největší změnou je 3D navigace a to i s mapou ČR (konečně!), kompletně předělané grafické prostředí (konečně využito VGA rozlišení), zcela nové ovládání celého programu, které je důsledně "jednoprstové" a velice přijemné při používání, české prostředí již v betaverzi a spousta dalších příjemností. Vše lze zhrnout tak, že se navigace pro PDA od Garminu po značně dlouhé době konečně dotáhne na konkurenci typu TT, Dynavix, ...
Pokud používáte program Que, tak velmi doporučuji nainstalovat a vyzkoušet.
beecher (9270)|3.6.2006 21:02
Dotaz...
1. Jsou k tomu i mapy?
2. Funguje to i s jinymi GPSkami nez temi od Garminu?
kopacek (466)|3.6.2006 23:07
No, je to prostě navigace od Garminu, takže fungují všechny mapy, které jsou dostupné pro navigační systémy této firmy. Lze říci, že je pokryté téměř vše, tedy i ČR, celá Západní Evropa, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Chorvatsko... Problém ale je v tom, že Garmin má velmi dobrou ochranu proti "léčení" map a já osobně jsem nepřišel na jiný způsob pořízení map, než za peníze... To je asi i hlavní důvod toho, že Garmin je značně rozšířený v Americe, ale u nás nikoliv. Co se týče GPS, tak Garmin oficiálně podporuje pouze své "železo", ale existuje vynikající free software GPSproxy, který umí nasimulovat jakoukoliv GPSku. Já např. používám tu starší verzi navigace bez problémů s BT-338. Beta verze zatím běží pouze s originální GPSkou, ale je určitě jenom otázkou času, kdy přijde softwarové řešení.
Alojz3 (46)|19.10.2006 20:53
.
Logman (95)|25.11.2006 12:52
I když jde tedy spíše o srovnání Mobile XT vs Nüvi, tak pěknej popis je zde:

http://gpstracklog.typepad.com/Mobile_XT_Vs_nuvi_v1.03.exe