Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pLock - zamkněte si své PDA

Zdenek Malinsky (9781)|11.8.2006 14:00
Další freeware utilitka z dílny Davida Andrše. Jde o obdobu today pluginu, kterou majitelé PDA s WM 5.0 mají defaultně ve svých strojích, takže je pLock určený pro OS 2003 SE a starší.

Stránky softu jsou zde.


osch (1330)|11.8.2006 14:58
Funguje výborně. Jen bych ještě ocenil možnost "autolock" po nastaveném čase. A jako o nepodstatnou změnu bych poprosil upravit "unlock screen". Díky Davide A. ;)
daww (687)|11.8.2006 19:15
Chci se jen optat, k čemu že to je dobré :oops:
Michalek_ce4you (75)|11.8.2006 19:28
Mno pda zůstane puštěný, ale tlačítka nereagují. Pro odemknutí musíš kliknout na Odemknout a Odemknout. Teda aspoň na WM5.

A k čemu je to dobrý? Mám puštěnou muziku (pda musí být zaplé), ale chci ho schovat do pouzdra a nechci mačkat tlačítka omylem.
Martin Ráž Hoch (1832)|11.8.2006 19:34
Cool, thnx;)
osch (1330)|11.8.2006 19:52
[QUOTE="Michalek"]...ale tlačítka nereagují...[/QUOTE]
funkční však zůstanou tlačítka zeleného a červeného telefonku (u MDA 2).

to daww: modelová situace: Jedu autem. Cihlu mám v kapse u kalhot. Přijde SMS. Nemám možnost to hned zkontrolovat a jelikož se mi příchodem SMSky zapne displej tak dochází k náhodným dotykům na displeji a tím i k nekontrolovatelnému spouštění různých aplikací.
daww (687)|11.8.2006 20:19
Hmm. díky za vysvětlení. Ty máš PDA v kapse když jedeš autem ? :D :D :D
CommanderZ (1798)|11.8.2006 23:11
Proc ne, pokud se ti to nelibi, tak auto vymenime za bus, tam je to naprosto normalni.
osch (1330)|12.8.2006 12:46
No ale cca po dnu používání musím upřesnit svou zkušenost s pLock. Předpokládám že dále popisované je záležitostí PhoneEdition přístrojů: Tak tedy. I v zamčeném stavu jsou plně funkčí obě tlačítka telefonu (zelené i červené). Po spuštění dialpadu zeleným telefonkem je následně zcela funkční i dotyková vrstva. Tedy i se zamčeným zařízením je zcela funkčí ovládání telefonu. Jak hw tlačky tak i přes dotyk displej.

Zatím nevím jestli to brát jako plus či mínus. :cool:
janstik_ce4you (124)|12.8.2006 13:10
To,že funguje telefon de mi zdá celkem na nic.Když omylem pustím aplikaci tak to tak nebolí jak když omylem vytočím nějaké číslo.A navíc pokud je to zamknuté tak se dostanu na display telefonu,můžu vytáčet a volat,ale už nemůžu mda odemknout,protože nefunguje start.Jedinná možnost soft-reset.
osch (1330)|12.8.2006 13:15
to janstik: SR je zbytečný. Stačí zmáčknout červené tlačko. ;)
janstik_ce4you (124)|12.8.2006 13:52
Tak to mi asi něco nefunguje.Mačkám mačkám a nic.
atomion (1159)|12.8.2006 14:08
[QUOTE="janstik"]...a volat,ale už nemůžu mda odemknout,protože nefunguje start.Jedinná možnost soft-reset.[/QUOTE]

Estli jsem to pochopil dobře tak pomůže červený telefonek který je aktivní a má funkci "home". ;)

EDIT: Troškudlouho bez aktualizace a bylo to :) Omlouvám se.
osch (1330)|12.8.2006 15:31
Pochopil si to přesně.
duhovej_vil (267)|12.8.2006 21:43
[QUOTE="osch"]Funguje výborně. Jen bych ještě ocenil možnost "autolock" po nastaveném čase. A jako o nepodstatnou změnu bych poprosil upravit "unlock screen". Díky Davide A. ;) [/QUOTE]
1) Autolock po predem definovanem case by nemel byt problem (diky za namet pro dalsi verzi)

2) Jakym zpusobem myslis, ze by se mel unlock screen upravit. Me takhle celkem vyhovuje - dela co ma :)
duhovej_vil (267)|12.8.2006 21:48
Ohledne tech MDAcek: S tim mam vzdycky problem. Sam MDAcko nevlastnim, takze to na nich nemuzu odladit. Zkusim nekoho s MDAckem znasilnit na srazu v Praze (19.8.), treba na neco prijdu a pak bude pLock blokovat i zelenej a cervenej telefonek na MDAckach. Diky vsem za komentare a namety pro dalsi verzi. Ani jsem necekal tak kladny ohlasy. Jsem rad, ze se to hodi vic lidem nez jen me.
MarioK (12)|13.8.2006 13:34
Pěkný den,
tuze užitečný softík, škoda že na Aceru n30 přes locknuté zařízení dojde stiskem tlačítka k probuzení PDA. Kdo má n30, dá za pravdu, že najít soft na deaktivaci tlačítek snad skoro nejde :( . Bohužel ani pLock tedy (zatím?) nezabrání vyflákání baterky n30 po jeho zasunutí do kabelky (a aktivaci displeje stiskem některého z tlačítek), jak se stává přítelkyni...
Bude to do budoucna řešitelné?
duhovej_vil (267)|13.8.2006 20:53
[QUOTE="MarioK"]Pěkný den,
tuze užitečný softík, škoda že na Aceru n30 přes locknuté zařízení dojde stiskem tlačítka k probuzení PDA. Kdo má n30, dá za pravdu, že najít soft na deaktivaci tlačítek snad skoro nejde :( . Bohužel ani pLock tedy (zatím?) nezabrání vyflákání baterky n30 po jeho zasunutí do kabelky (a aktivaci displeje stiskem některého z tlačítek), jak se stává přítelkyni...
Bude to do budoucna řešitelné?[/QUOTE]A probouzi se to PDA stiskem jakyhokoliv tlacitka? Protoze to by nemelo. A treba na mym looxu to nedela.

Jinak idealni by bylo mit toho Acera v ruce a videt to na vlastni oci (treba na nejakym srazu ce4you.cz - ted 19.8. budu na prazskym). Takhle na dalku s tim bohuzel nic nedokazu neudelat.

EDIT: U me to dela taky. Zkusim s tim neco udelat. Snad to pujde, aby se PDA nebudilo na HW tlacitka. Ale obavam se nejhorsiho - ze to bude silne HW zavisly (FSC ma na to vlastni utilitku)
osch (1330)|13.8.2006 21:58
[QUOTE="duhovej_vil"]1) Autolock po predem definovanem case by nemel byt problem (diky za namet pro dalsi verzi)[/QUOTE]:yes: Skvěle.
[QUOTE="duhovej_vil"]2) Jakym zpusobem myslis, ze by se mel unlock screen upravit. Me takhle celkem vyhovuje - dela co ma :)[/QUOTE]Čistě graficky. Třeba by uplně stačilo pro odemčení použít okno než celou obrazovku.
[QUOTE="duhovej_vil"]Ohledne tech MDAcek... a pak bude pLock blokovat i zelenej a cervenej telefonek...[/QUOTE]Zvažil bych možnost ponechat na uživateli výběr zda blokovat celou telefonní část (nejen tlačítka z. a č. tel., ale i dialpad, messages), nebo neblokovat.

P.S. Jo, a česky by to vypadalo pěkně ;)
duhovej_vil (267)|13.8.2006 22:18
[QUOTE="osch"][QUOTE="duhovej_vil"]Ohledne tech MDAcek... a pak bude pLock blokovat i zelenej a cervenej telefonek...[/QUOTE]Zvažil bych možnost ponechat na uživateli výběr zda blokovat celou telefonní část (nejen tlačítka z. a č. tel., ale i dialpad, messages), nebo neblokovat. [/QUOTE]Maximalni konfigurovatelnost - to je samozrejmost...

[QUOTE="osch"]P.S. Jo, a česky by to vypadalo pěkně ;) [/QUOTE]Lokalizace, no jo - casem bude...
MarioK (12)|14.8.2006 09:48
[QUOTE="duhovej_vil"]

Jinak idealni by bylo mit toho Acera v ruce a videt to na vlastni oci (treba na nejakym srazu ce4you.cz - ted 19.8. budu na prazskym). Takhle na dalku s tim bohuzel nic nedokazu neudelat.

EDIT: U me to dela taky. Zkusim s tim neco udelat. Snad to pujde, aby se PDA nebudilo na HW tlacitka. Ale obavam se nejhorsiho - ze to bude silne HW zavisly (FSC ma na to vlastni utilitku)[/QUOTE]

Třeba by stačilo utilitku z FSC vyzkoušet na n30 :).
Každopádně teď disponuju jedním volným kouskem n30 (s flashnutým OS na SE verzi WM2003), takže ho můžu pro potřeby testování a hlavně vyřešení ;) problému s HW tlačítkama nějakou dobu klidně postrádat.
duhovej_vil (267)|14.8.2006 20:36
Zamykani zdar a PDAcek obzvlast!

O vikendu mi hrablo v kouli a tady je vysledek - pLock 1.1 beta1 (zazipovany CAB).

Zmeny:
+ Autom. zamknuti po m minutach
+ Vypnuti displaye pri zamknuti
+ odemykani vybranou hw klavesou
+ GUI (nemusite to konfigurovat pres registry)
+ Lokalizace (anglicka, ceska)
* kdyz odemykame, Start Menu neni pristupne, aby se omylem nepustila nejaka aplikace

Pokud to chcete mit cesky, tak si nahrajte soubor czech.lng do adresare, kam se instaloval pLock (defaultne \Program Files\pLock), a prejmenujte ho na default.lng

Kdo chce at testuje, hlavne hlaste chyby, aby verze 1.1 byla co nejlepsi :-) Navrhy na zlepseni jsou vzdy vitany, ale novy veci pujdou asi az do verze 1.2.

Predem dik vsem co to otestuji. Sam jsem udelal jen zbezne testy, takze nejake chybky se asi vyskytnou.

A potreboval bych nekoho s WM2003 (ne SE) aby mi otestoval, jestli je pismo na Today screenu stejne veliky jako u ostatnich pluginu (udelal jsem opravu, ale nemam WM2003, abych videl, ze je to ok). Staci poslat SZ nebo [EMAIL=pda@jasnapaka.com]mail[/EMAIL].

Ty klavesy pro MDAcka snad poresim ted na srazu, takze by se to mohlo dostat do verze 1.1 (podle toho jestli to poresim nebo ne). Verzi 1.1 bych rad vydal nekdy zacatkem zari, takze casu na testovani je, myslim, dost.
janstik_ce4you (124)|14.8.2006 20:59
Testováno na WM2003

Písmo na today je trošku větší než ostatní a čeština nefunguje.
MarioK (12)|14.8.2006 21:00
[QUOTE="duhovej_vil"]


A potreboval bych nekoho s WM2003 (ne SE) aby mi otestoval, jestli je pismo na Today screenu stejne veliky jako u ostatnich pluginu (udelal jsem opravu, ale nemam WM2003, abych videl, ze je to ok). Staci poslat SZ nebo [EMAIL=pda@jasnapaka.com]mail[/EMAIL].
[/QUOTE]

Tak jsem jí (přítelkyni) to tam hned vrznul :D...myslím, pochopitelně, novou verzi pLocku ;) na její n30 kde má W2003 bez SE (v.4.20) a písmo je o chlup větší, řek bych o 1-2b.
Je to už skoro dokonalý!
Jen ta deaktivace HW tlačidel tam chybí k dokonalosti naprosté :)
EDIT: mně ta céstina fachčí bez problémů
janstik_ce4you (124)|14.8.2006 21:12
Já mám vté složce s programem jen txt soubor
MarioK (12)|14.8.2006 21:14
No tak tam, dle návodu, vlož ten czech.lng a přejmenuj ho na default.lng. Pak bude plugin česky (já ho pro jistotu ještě deaktivoval a znovu aktivoval)
janstik_ce4you (124)|14.8.2006 21:18
tak jsem to vyřešil,narval jsem tu češtinu do toho cabu.Kliknu na cab a mám to hned česky.
duhovej_vil (267)|14.8.2006 21:39
[QUOTE="MarioK"]Jen ta deaktivace HW tlačidel tam chybí k dokonalosti naprosté :)[/QUOTE]To zatim netusim, co s tim, ale pracuju na tom... Snad se k necemu doberu... Celkem fest by se to hodilo.
duhovej_vil (267)|14.8.2006 21:43
[QUOTE="janstik"]Testováno na WM2003

Písmo na today je trošku větší než ostatní a čeština nefunguje.[/QUOTE]Byl by screenshot, abych to mohl poladit?
MarioK (12)|14.8.2006 21:58
Viz. příloha.
osch (1330)|15.8.2006 12:09
[QUOTE="duhovej_vil"]...hlavne hlaste chyby...[/QUOTE]
Ahj. Tak jsem (asi) narazil na bug v autolocku. Pokud máš nastaven a povolen autolock, tak funguje pouze v případě, že necháš stroj zapnutý. Pokud totiž ještě před auto-zamknutím mašinu vypneš pomocí power tlačka (HW i SW), pak k auto-zamknutí nedojde!

A ještě bych se rád zeptal, zda unlock obrazovka skutečně vypadá takto (viz. obr.)

Jinak opravdu moc díky :yes:

P.S. Ještě mě napadlo. Možnost deaktivovat autolock při připojení stroje na externí zdroj. Tak např. uživatelé používající PDA jako GPS navigaci potřebují občas přes displej něco ovládnout a pLock by jim v tom asi úspěšně zabránil.
duhovej_vil (267)|15.8.2006 13:19
[QUOTE="osch"]Ahj. Tak jsem (asi) narazil na bug v autolocku. Pokud máš nastaven a povolen autolock, tak funguje pouze v případě, že necháš stroj zapnutý. Pokud totiž ještě před auto-zamknutím mašinu vypneš pomocí power tlačka (HW i SW), pak k auto-zamknutí nedojde![/QUOTE]To je fakt, tohle neni vyreseny... poladim...
[QUOTE="osch"]
A ještě bych se rád zeptal, zda unlock obrazovka skutečně vypadá takto (viz. obr.)[/QUOTE]Ano, presne tak ma vypadat.
[QUOTE="osch"]
P.S. Ještě mě napadlo. Možnost deaktivovat autolock při připojení stroje na externí zdroj. Tak např. uživatelé používající PDA jako GPS navigaci potřebují občas přes displej něco ovládnout a pLock by jim v tom asi úspěšně zabránil. [/QUOTE]Dobra pripominka, to by urcite chtelo...
datel_ce4you (38)|16.8.2006 08:40
Bezva program. Na mem Acer n30 funguje zatim bez problemu, pripadne chyby urcite nahlasim :-)

Privital bych jeste moznost uzamykat HW tlacitkem. Pouzivam PDA k navigaci v prirode a tak by se mi hodilo, kdybych mohl pristroj pred hozenim do kapsy tlacitkem uzamknout a pak zase tlacitkem odemknout.
klak (148)|16.8.2006 09:22
Ahoj, pro ochranu před nežádoucím zapnutím při příchodu SMS používám zabudovanou ochranu heslem s nastavením na 0 minut a heslem 0000 (4x největší tlačítko palcem lze zvládnout za 1/2 sekundy), které je nutno zadat po každém zapnutí.

Při přehrávání muziky to zatím použít nelze (nelze manuálně zamknout bez vypnutí), ale kdyby si autor vzal inspiraci ...
duhovej_vil (267)|28.8.2006 22:42
Tak jsem poladil ten autolock. Kdyz se zapne PDAcko a uplynula doba pro zamknuti, zamkne se (chvilicku muze byt videt, ze je odemceny, ale hned zamkne).

Pridana volba, ze kdyz je zarizeni na externim zdroji, tak aby se automaticky nezamykalo.

Sos: zazipovany CABator a cestina.
osch (1330)|29.8.2006 17:32
Ahj. Tak jsem to hned otestoval.
[QUOTE]Kdyz se zapne PDAcko a uplynula doba pro zamknuti, zamkne se (chvilicku muze byt videt, ze je odemceny, ale hned zamkne).[/QUOTE]Nefunguje. :no:

[QUOTE]Kdyz je zarizeni na externim zdroji, tak aby se automaticky nezamykalo.[/QUOTE]Funguje. :yes:
osmera (60)|31.8.2006 11:07
Ahoj.
Mam problem s timhle softem.
Kdyz ho mam zapnutej a po urcite dobe se mi sam zamkne, pak se mi uspi PDA tak po probuzeni a odemknuti nemam pristupnou kartu. Proste jako kdyby tam vubec nebyla, vypada to jako kdyby ji odmountoval. Staci kartu povytahnout a je zase v poradku.

Jinak opravdu je nutnost aby to zamknulo kontextovy tlacitka a tlacitka telefonu. Nevim jak je to tezky ale kontextovy tlacitka by stacilo aby aplikace prebrala uplne na sebe, na jedno nereagovala vubec a na druhy reagovala tim dialogem na odemknuti.
Jinak diky za program, az se to doladi, bude adept na zakladni instalaci.
duhovej_vil (267)|31.8.2006 11:57
1. Ohledne ty karty vyzkousej tohle: Deaktivuj plugin pLock. Nech PDA aby se uspalo. Pak ho probud a koukni jestli je karta pristupna. Doba mezi automatickym uspanim a pobuzenim at je stejna (nebo aspon co nevic priblizna) dobe, kdyz se to stalo s pLockem.

2. Cemu rikas kontextovy tlacitka?

3. Zamykani tlacitek telefonu bude a bude na to konfig. volba (viz debata vyse).
MedvedXXL (33)|4.9.2006 14:55
Cauky. Tak s tou kartou mi to dela taky. Mam Qtek9090 a taky se mi po automatickym locknuti odmountuje karta. Me ale nepomuze ani ji vysunout a zasunout. S verzi pLock 1.1.b1 mi to nedelalo. Pouzivam Eng.verzi. Pomuze jenom SR :-( Jinak softik supeeeer. Tesil jsem se na funkci nezamykani na ext.zdroji a asi budu muset jeste vyckat... ale diky.
Mashe (622)|4.9.2006 15:22
mno ad 9090 .. kdyz jsem ji obcas zasunul vzhuru nohama tak sem ji musel zasuout znova (vzhuru nohama) aby se tam neco odcvaklo .. a pak to slo ok

s danym softem zkusenosti nemam
duhovej_vil (267)|5.9.2006 22:55
Mam tu jeden testik.

Co udelat:
1. pustit aplikaci v priloze
2. vypnout PDAcko power buttonem
3. chvili pockat
4. zapnout PDAcko
5. poslat mi vysledek na [EMAIL=pda@jasnapaka.com]mail[/EMAIL] nebo SZ (subject: PowerTest). v tom programu sice nefunguje zadny copy'n'paste, ale je to jen par radek - beru i screenshoty. dulezity jsou vscehny sloupce snad krome toho s napisem length, tak aby bylo videt, co je tam napsano...

Kdo ma testovat:
1. lidi, kterym se odmountovava karta.
2. osch - souvisi to s chybou nefunkcniho autolocku po probuzeni PDA
3. kdokoliv dalsi, kdo ma zajem, aby pLock dobre slouzil i dalsim lidem

Diky za provedeny testy a poslany vysledky.
beecher (9270)|6.9.2006 00:15
Budes mit pLock i pro Symbian S60 3rd edition? :D
Ja jenom, ze bych to taky otestoval... ;)
duhovej_vil (267)|6.9.2006 13:43
Jasne, ze jo.
Az me nekdo naklonuje, tak ja budu delat verze pro windows ce a klon to bude portovat pro symbian :-D
A kdyz se povede vic klonu, tak budem delat verze i pro PalmOS a Smartphony.
Zadnej problem... :-)))
netron (129)|6.9.2006 18:12
Na HP ipaq 1940 funguje po uzamknti zaradenie joystik a okno s nastveniami sa neda zavrit, nezobrazuju sa tlacitka na potvrdenie alebo zrusenie nastaveni. Inak vsetko funguje ok.
null (0)|6.9.2006 18:14
Tak to i me(na MDA2) ale staci tapnout na storno "bohuzel nic nenastavis"
osmera (60)|6.9.2006 18:21
Ahoj, testik jsem udelal, zaslal na mail.

Jinak to odmountovani karty ted na verzi 1.1-b1 nemuzu nasimulovat. jeste to budu zkouset a dam vedet.

Na verzi 1.1-b2 mi nejde taky nic potvrdit v nastaveni, vypada to jako by potvrzovaci tlacitka byla az mimo displej, takze tuhle verzi testovat nemuzu (stejna chyba jako predchozi dva.
duhovej_vil (267)|7.9.2006 09:33
O jakych tlacitkach na potvrzeni a zruseni nastaveni je rec? V konfiguracnim dialogu ma byt vpravo nahore OK (std. systemovy), vlevo dole v menu Storno.

Prip. poslete screenshot, aby mi bylo jasny, o cem je rec. Diky.
osmera (60)|7.9.2006 10:20
No prave ze tam vubec zadny OK neni, ted screenshot udelat nemuzu, alespon to popisu.
Horni title bar "windows vlajka(start)" Napis Settings, baterie,cass atd. ale zadny tlacitko OK/close i kdyz je tam na nej misto.
Pod tim jeste jednen title bar kde je jiz je jenom settings. No a pak je jiz normalni stranka zakoncena tlacitky set a clear.
Nereaguje to na stlaceni hw tlacitka ok/close a s tim dialogem se da normalne posouvat po obrazovce kdyz se chyti za title bar.
Abych se dostal do nastaveni today pomuze jen sw reset.
duhovej_vil (267)|7.9.2006 10:57
Aha. Chapu. Me to dela std. fullscreen dialog se vsim vsudy.
Poladim.
Diky za info.
netron (129)|7.9.2006 11:24
Takto vyzera okno pre nastavenia pLock-1.1-b2 na hp ipaq 1940.
00169078_h1940_Im2s.jpg