Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

hx4700 WM5 - patch pro filesys

Shadow74 (117)|29.8.2006 23:14
iPAQ hx4700 WM5 - patch pro filesys

Patch vznikl ve spolupraci s clovekem z fora na Aximsite.

Popis patche: (patch_filesys.zip)
- je urcen pro ROM 2.00.39 a ROM 2.01.05
- omezi vyuziti CPU pro filesys na 20% pri napajeni pres baterii
- omezi vyuziti CPU pro filesys na 50% pri nabijeni baterie
- pri spusteni neni nutne potvrzovat nejake okno (dobre pro spousteni pres StartUp)
- pri opakovanem spusteni hlasi, ze je jiz spusteny a je moznost patch vypnout
- pri spusteni a pri ukonceni programu zazni 2 ruzne tony (u aplikace bezici na pozadi je to dobra kontrolni pomucka)


UPDATE 19.7.2007
Tak po hoooodne dlouhe dobe mam opet trochu casu a tak sem davam novou verzi patche. Vsem se omlouvam, ale bohuzel jsem byl zaneprazdnen. Patch pouzivam uz dlouho a bez problemu. Proces, ktery zpomaluje PDA se podarilo uplne zastavit a ovladnout jeho chovani!
Jelikoz ubehlo uz hodne casu a jsou nove verze ROM a take nejake upravene (jak jsem se docetl), nevim jestli to vubec nekomu k necemu bude. Nicmene budu moc rad, kdyz mi sem napisete jak vam patch pracuje, pripadne jestli pomaha i v novych/upravenych verzich ROM (nevim zda je tam tento problem nejak resen, nebo nejak obejity)

Popis patche: (patch_filesys_v10.rar ... soubor pod obrazkem)
- je urcen pro ROM 2.01.05 (na jine zatim netestovano)
- patch UPLNE ZASTAVUJE proces, ktery provadi optimalizaci a ma tak za nasledek vysoke vytizeni CPU
- pozastaveny optimalizacni proces je spusten bez omezeni pouze kdyz se PDA nabiji (lze upravit v nastaveni patche)
- pri opakovanem spusteni se zobrazi okno s nastavenim, kde je mozne:
    - nastaveni spusteni optimalizacniho procesu pri nabijeni
    - nastaveni kontrolnich intervalu pro nabijeni a optimalizacni proces
    - skryti okno s nastavenim
    - vypnuti patche
- pri spusteni neni nutne potvrzovat nejake okno (dobre pro spousteni pres StartUp)
- pri spusteni a pri ukonceni programu zazni 2 ruzne zvuky
- pokud chcete vedet kdy se optimalizacni proces o neco pokousi nakopirujte si do adresare "Windows" ve svem PDA zvukovy soubor pojmenovany "Suspend.wav"


PS Ten obrazek byl pouze pokus jak vlozit dalsi soubor :D
Shadow74 (117)|29.8.2006 23:51
Momentalne pracuji na uplne nove verzi patche, ktery by mel optimalizacni proces filesysu uplne vypnout. Vubec pak nepocitite problemy spojene se zatezi CPU. Samozrejme, ze se musi zastaveny optimalizacni proces nekdy provest a to bude v dobe pripojeni PDA k nabijecce.
To ovsem vyzaduje trochu narocnejsi pruzkum/rozbor chovani optimalizacniho procesu, takze to jde pomalu.
honza.chlan (96)|30.8.2006 10:59
Tak to teda držím palce a těším se na výsledek.
JnZ_ce4you (17)|31.8.2006 17:15
Chtel jsem otestovat patch, a bohuzel mi nefunguje, napise mi tohle:
"Cannot find filesys:msflash compaction thread! This version of patch_filesys is not compatible with your ppc or your ROM verison. Sorry!"

Chtel jsem se tady Shadyho zeptat, jestli je potreba nejaky specialni postup, jako treba nahrat patch do DIRu WINDOWS nebo tak.

Jinak mam samozrejme verzi ROM 2.01.05 ENG a hx4700 :)

Diky.
J.
wisp_ce4you (200)|31.8.2006 18:48
Vcera jsem mel stejny problem.
Nakopirujte do adresare startup, dejte SW reset.
wisp_ce4you (200)|31.8.2006 18:49
:yes: A jinak velka pochvala, hx-ko jede jako z praku :yes:
Shadow74 (117)|31.8.2006 22:11
2 JnZ: Pokud nepomuze SR a opetovne spusteni patche tak napis a zkusime to vyresit.
JnZ_ce4you (17)|31.8.2006 23:22
Diky, po SR to funguje. Ze me to nenapadlo udelat :) Ted uz jenom podrazdit fajlsys at zacne radit a uvidime...

EDIT: Takze vyzkouseno, patch sice udrzi fajlsys na cca 25% CPU, ale i tak je cihla silene pomala. Naprosto stejna, mozna dokonce horsi odezva, nez predtim. Problem je totiz v tom, ze 25% to vytezuje jenom, pokud se nic nedeje, ale staci otevrit nabidku start a okamzite jde zatizeni na 100%. Rychle odezvy se clovek docka akorat pokud je nabidka uz treba nabafrovana. :(

EDIT2: Uz mi ruply nervy a rvu tam zpatky WM03SE, nemam na to. Mozna by nekdo mohl otestovat ty linuxy, vypadaji hezky, co vy na to? Sice neni jeste moc podpora pro hx4700, ale i tak bych to chtel otestovat, viz: http://familiar.handhelds.org/
Shadow74 (117)|13.9.2006 11:53
Tak vypada to, ze je vyhrano :D

Novy patch je uz hotovy a prave ho testuju. Troufam si tvrdit, ze nas spolecny problem s optimalizacnim procesem a zpomalovanim systemu je vyresen.

Proces se podarilo uplne zastavit a ovladnout jeho chovani!!!

Co nejdrive ho sem hodim...
JnZ_ce4you (17)|13.9.2006 12:09
No to je cool, doufam, ze uz to pojede. Koukal sem ze v WM2003SE je taky filesys, treba by jej stacolo prehrat do WM5 :D
Shadow74 (117)|13.9.2006 12:26
[QUOTE="JnZ"]No to je cool, doufam, ze uz to pojede. Koukal sem ze v WM2003SE je taky filesys, treba by jej stacolo prehrat do WM5 :D[/QUOTE]

Patch, ktery tu je nyni ke stazeni pracuje podle vlastnich zkusenosti a reakci od dalsich uzivatelu dobre. Bohuzel pouze PDA behem spusteneho optimalizacniho procesu odlehci. Zatizeni, o kterem pises je normalni a srazeni priority toho procesu proste nejakou rezii zabere.

Ad filesys.exe v systemu 2003SE ..... :D na to zapomen. Optimalizacni proces dela jina knihovna a ne filesys.exe, ten ji pouze vyuziva. Jinak filesys je v systemu i na jine veci a optimalizacni proces je pouze fragment cinnosti, ktere obhospodaruje (a jak pisu primo on ho nedela).
JnZ_ce4you (17)|13.9.2006 12:31
Tka v tom pripade zustavam u osvedcenych WM2003SE, rychlost je cool a aspon neprijdu o nervy :)
jarsou (108)|17.9.2006 08:31
Ahoj Shady,
tak po delším testování WM05 a tvého patche jsem došel k následujícímu:
1. Pokud se dodržuje ukládání a přesměrování pokud možno všech dat na kartu, pak si postupně WM05 udělají pořádek a Filesys se pak spouští jen jednou za den, jinak vše opravdu jede jako z praku...
2. Tvůj patch funguje bez problému, omezení funguje přesně podle popisu, ale odezvu neurychlí, za to prodlouží dobu, po kterou je Filesys spuštěn. Nemá ani vliv na vlastní zpracování jiných aplikací jako přehrávání rádia a televize.
3. Ideální řešení by bylo tlačítko, které by dokázalo Filesys zastavit, dodělat si svoji práci a potom, když cihlu nepotřebuji, znovu spustit a nechat ho doběhnout. Pak by to bylo super... Držím palce!
jarsou (108)|26.9.2006 07:44
ahoj Shady, zijes?:)
Shadow74 (117)|26.9.2006 19:19
Ano ziju teda spis prezivam. Vim, vim, vim .... jeste jsem nezpristupnil novy patch. Ted mam moc prace, tak jeste vydrzte. Ale mate se na co tesit, jsem maximalne spokojeny s jeho funkci. Jak jsem psal podarilo se dostat uplne pod kontrolu proces filesysu (proste ho uplne vypnu). :cool:
jarsou (108)|26.9.2006 22:20
Pokud je to tak, tak jsi genius a milé HP by tě mělo odměnit, protože naše cihlička by pak opět zazářila v plné kráse....!
krtho_ce4you (1)|14.10.2006 23:05
Mohol by mi niekto vysvetlit k comu je ten filesys?Som uplny laik a nejako tomu nerozumiem.Dakujem.
jarsou (108)|15.10.2006 10:28
pročti si celou následující diskuzi a mnohé pochopíš....

https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=13962
;)
ra100_ce4you (6)|21.10.2006 14:38
tak co ako to vyzera s tym novim patchom??
ra100_ce4you (6)|21.10.2006 15:01
tak kedy bude ten novy patch??
jarsou (108)|21.10.2006 19:20
Víš, nebylo by mnohem hezčí napsat:

Ahoj Shady, mohl bys nás prosím nachutnit, kdy bude ten nový patch?

Díky

Jarda
jarsou (108)|14.11.2006 09:29
Ahoj Shady, žiješ? Ozvi se prosím!

Ahoj

Jarda
Shadow74 (117)|19.7.2007 15:08
Tak prvni post je aktualizovany a je tam nova verze patche!

Jak tam pisu .... omlouvam se za veeeelike zpozdeni :)

Nevim jestli ten patch nekomu k necemu vubec bude po takove dobe, kdy jsou nove verze ROM atd. Ale napiste mi prosim vase zkusenosti.

Diky vsem
wisp_ce4you (200)|20.7.2007 11:43
Shady diky. Tvuj patch pouzivam a zatim spokojenost - otestuju a dam vedet.
jarsou (108)|20.7.2007 11:45
Taky díky, do nové ROM jsem zatím nenašel odvahu, Patch jsem nainstaloval, chodí, jen jak na potvoru zatím Filesys nezabral....;)
Shadow74 (117)|20.7.2007 12:49
2 jarsou: Pokud mas spusteny ten novy patch, tak filesys uz nenaskoci :D K jeho aktivaci, pokud to bude system potrebovat, dojde poze kdyz se bude PDA nabijet. Pokud si chces sledovat, kdy bude filesys neco chtit tak si do adresare "Windows" v PDA nakopiruj zvukovy soubor s nazvem "Suspend.wav". Ten zvuk pak zazni vzdy kdyz patch zrusi snahu filesysu spustit optimalizacni proces. Ono totiz jeho deaktivace pri spusteni patche ma za nasledek opakovani pokusu o jeho aktivaci :) On by se totiz ten proces mel vypnout sam kdyz je CPU v PDA zatizene jinou cinnosti. Ale vsichni vime, ze to nejak nefunguje :) Proto patch musi hlidat ten proces neustale, aby zmaril opakovane pokusy systemu o jeho aktivaci.
Pokud mas nejaky monitor vytizeni CPU v PDA (napr. SuperTasks) tak si ho zapni. V pripade, ze mas podezreni ze filesys bude chtit neco delat, vypni patch a uvidis jak vyskoci vytizeni CPU na 100%. Po opetovnem spusteni patche dojde k uplnemu vypnuti optimalizacniho procesu a zatez CPU spadne na 0% u procesu filesys.
MilaCzeque (109)|20.7.2007 17:53
Ja jsem to resil vlastnimi silami a tady je druha verze meho Compact Spy, nakonec jsem skoncil u today pluginu. Nekolik obrazku a instalacku prikladam.
Nekolik upresneni na zacatek:
Neni to proces filesys.exe, ale jeden thread v msflash.dll, ktery to vsechno dela.
IMHO neni dobre blokovat jeho spousteni, protoze jednou vam clean pamet dojde a pak budou nevyhnutelne ztraty dat.

Co to umi?
Ukazovat kolik mate dirty sectoru / pocet dirty sektoru nez zacne nucene kompaktace - to jsou ta dve cisla na today screen.
Zelene kolecko - thread spi a PDA se chova svizne.
Cervene kolecko - thread pracuje, PDA je line.
Kdyz plugin zjisti, ze probiha kompaktace, nedovoluje PDA samovolne usnout. Muzete ale PDA rucne vypnout.
Modry progressbar - graficke znazorneni ukazovanych cisel.
Cerveny progressbar - graficke znazorneni kolik toho ma PDA v planu jeste kompaktovat(to je taky slovo:-)
Na tap&hold nabehne menu s moznosti rucniho startu kompaktace.
Kyzy zapojite PDA do nabijecky(nebo kolibky) plugin zjisti, ze PDA ma stavu a v pripade, ze mate vic nez 80% dirty sektoru nabidne spusteni(tohle obcas blbne).
Pokud kompaktaci spustil plugin, po jejim skonceni taky rekne kolik to cele zabralo casu. Experimentalne to trva 9-10 minut nezavisle na tom kolik sektoru je dirty.

Zatim se to chova stabilne, ale kdyby neco, tak za pripadne HR nerucim :D.
Delano pro 2.01.05, na ostatnich to nemusi fungovat.


MilaCzeque
jarsou (108)|21.7.2007 08:19
Ahoj Shady, díky za radu, s tím zvukem to bude paráda, provedu. Zatím to mám připraveno tak, že Patch neběží a zapnu jej až po startu Filesys. Dám pak vědět, teď mi jiné úkoly brání s hraním si s PDA....:yes:
Shadow74 (117)|21.7.2007 12:33
2 MilaCzeque: Co se tyka upresneni, ze se jedna o thread msflash.dll, samozrejme to vim jinak bych ani zadny program nemohl napsat. Take jsem nepovazoval za nutne toto probirat, jelikoz se nijak viditelne sam neprojevuje a je rizen skrze filesys.
O uplnem zastaveni procesu jsem psal v kontextu predchozi verze patche. Jak jsem jiz psal, k zastaveni dochazi, kdyz je PDA spusteno a nenabiji se. Tenko zpusob jsem zvolil, protoze jsem nechtel resit nejake vnitrni procesy v systemu jako uzivatel. Proste kdyz nenabijim tak je vysoce pravdepodobne, ze PDA pouzivam a tudiz nechci byt omezovan a nic jineho ani nechci resit.
Co se tyka vycerpani moznosti clean pameti tak o to strach nemam, prave prot, ze se pocitaji pouze dokoncene cykly. Pak by totiz melo negativni dusledek i pouhe vypnuti PDA. Ona sprava te pameti (jeji "uklid") mela probihat pouze, kdyz nebude CPU zatizene jinymy procesy. To bohuzel nepracuje jak ma.
Take stale povazuji patch za doplnujici funkcnost. Stale pretrvava doporuceni, nepouzivat pamet PDA pro ukladani docasnych dat. Ta maji za nasledek fragmentaci pameti a zvysuje se tim nutnost spoustet optimalizacni proces.
Tvoje reseni je moc pekne a propracovane. Jsem rad, ze jsi ho dal k dispozici ostatnim.
MilaCzeque (109)|21.7.2007 23:36
2 Shady_cz:
Proste mi to neda, a musim si dloubnout(omlouvam se): O nejake omptimalizaci bych fakt nemluvil, avsak ani netvrdim, ze muj termin kompaktace(v originale compaction) je presnej. Ale zase mluvit o stlacovani pameti zni divne:-).
Pouhe vypnuti a zapnuti PDAckma me obycejne stoji 1000 sektoru, tj. 30 krat vypnout a zapnout PDAcko a kompaktace nabehne. 60 vypnuti a zapnuti a dojdou volne(ne-dirty) sektory, co se bude dit pak nechci radsi ani vedet. Proto se mi idea suspendovani threadu nezda. Asi zkusim pridat do today pluginu throttler aktivni kdyz probiha kompaktace, protoze doba behu nejak neodpovida poctu diry sektoru.

Co se deje kdyz s PDAckem neni rec je pekne popsane na windows mobile blogu v sekci Emergency!. Proc nefunguje kompaktace kdyz uzivatel prave nic nedela a neni "Emergency!" je zahadou i mne.

MilaCzeque
jarsou (108)|22.7.2007 00:48
Ahoj Shady, diky, Patch je přesně to, co jsem potřeboval. Funguje dle předpokladu, teď jsem to testnul. Zatím nemá chybu, konečně mám Filesys pod kontrolou....:D
Vlastislav Šťastný (275)|2.9.2007 12:03
Nainstaloval jsem si romku 2.01.05 a oba zde zmiňované prográmky od Shadyho a MílyCzeque. Nyní je HP-čko na 100% použitelné. Chtěl bych oběma vyjádřit uznání. Nechápu jen, že takovou věc, musí vyřešit zlate české ručičky (nebo hlavičky) a nedokázali to vývojáři přímo u HP.
ihorak (107)|3.9.2007 08:02
Mám poslední verzi ROM 2.01.05, ale pořád mi to píše tohle:

"Cannot find filesys:msflash compaction thread! This version of patch_filesys is not compatible with your ppc or your ROM verison. Sorry!"


I když jsem ten exe soubor dal do windowsstartup, tak po SR mi to napíše tohle. Takže mi to nejede. Dělám něco špatně?
visis (22)|6.11.2007 13:54
Problém s novým patchem.
Po nakopírování do startup a SW mě PDA už nenaběhne...
Takže jsem docela vytočenej, protože nevim co mam dělat.
Děkuju za každou radu

Tak nevím čím to bylo, ale asi po šestém resetu mě naběhla hláška že to nemůže něco najít a že patch u mě fungovat nebude, že mam jinou verzi rom, nebo pda. Ale mam 2.01.05
toja (366)|6.11.2007 21:37
Mam romku 2.01.05 a program od Shadyho v StartUp. Zatial je vsetko O.K.
Uvidime ;)
visis (22)|7.11.2007 08:21
[QUOTE="ihorak"]Mám poslední verzi ROM 2.01.05, ale pořád mi to píše tohle:

"Cannot find filesys:msflash compaction thread! This version of patch_filesys is not compatible with your ppc or your ROM verison. Sorry!"


I když jsem ten exe soubor dal do windowsstartup, tak po SR mi to napíše tohle. Takže mi to nejede. Dělám něco špatně?[/QUOTE]

Mám s tebou stejný problém. Nemáte někdo řešení?
Díky :-)
space_cowboy (336)|7.11.2007 11:32
Mal som rovnaky problem, ale s tym rozdielom, ze sa tato "sorry" hlaska objavila kazdy 10, 15-ty restart.. HR to spravil.. ;) Teraz slape "jako z praku" :D
toja (366)|11.11.2007 20:00
[QUOTE="toja"]Mam romku 2.01.05 a program od Shadyho v StartUp. Zatial je vsetko O.K.
Uvidime ;) [/QUOTE]
Tak tu je pokračovanie mojej story s týmto patch-om.
Aj mne po SwR tvrdí niečo o blbej verzii ROM a potom sa už nedá nabootovať a ostane v tej modro-bielej obrazovke.
Neostáva nič iné iba HR.
Takže patch ide z domu preč! :evil :((
MilaCzeque (109)|11.11.2007 20:06
[QUOTE="toja"][QUOTE="toja"]Mam romku 2.01.05 a program od Shadyho v StartUp. Zatial je vsetko O.K.
Uvidime ;) [/QUOTE]
Tak tu je pokračovanie mojej story s týmto patch-om.
Aj mne po SwR tvrdí niečo o blbej verzii ROM a potom sa už nedá nabootovať a ostane v tej modro-bielej obrazovke.
Neostáva nič iné iba HR.
Takže patch ide z domu preč! :evil :(( [/QUOTE]

A to moje udelatko(ke stazeni par prizpevku zpet) Vam jede?

MilaCzeque
toja (366)|11.11.2007 20:48
[QUOTE="MilaCzeque

A to moje udelatko(ke stazeni par prizpevku zpet) Vam jede?

MilaCzeque[/QUOTE]
Keby ste ma nenakopli tak by som sa na takéto patche už vyflákol, ale predsa som to Vaše skúsil.
Zatiaľ ide, ale neviem ako dlho vydrží, lebo chcem update-utnuť;)
na WM6. Užsom ako tak odhodlaný.
jarsou (108)|11.11.2007 23:15
Já tedy používám celou dobu patch od Shadyho a naprosto v pohodě. Ale pouštím ho jen tehdy, když se mi rozjede Filesys v době, kdy to nemohu potřebovat. Po skončení práce patch vypnu a Filesys nechám projet. Zatím jsem nemusel ani jednou udělat HR...
toja (366)|12.11.2007 02:12
No a ja som to už psychicky nevydržal a narval som do hx4700 WM6 od Kozruhy http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=325727

Pánové a já zíram.
Šlape ako delo. Závratná rýchlosť.
Hmm...., no uvidíme ako ďalej.
jarsou (108)|12.11.2007 06:46
Tak to nás, prosím,pravidelně informuj....
;)
toja (366)|12.11.2007 15:28
Len tak narýchlo, včera (vlastne už dnes) som do 02:00 rozchodil, síce trochu s krčmi ale predsa, iGO.
Šlape rýchlo a zatial lešie ako s WM5 (občas sa kuslo pri štarte alebo dlho nabiehalo s WM5)
Ináč vlákno o WM6 na hx4700 je https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=24982&dd=0&fi=0
Tam budem prednostne dávať info ale asi až večer.