Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Naprosto perfektni prijem signalu - Loox N560 GPS

yndor (222)|5.11.2006 20:05
Omlouvam se za zalozeni novyho dredu, ale nechtelo se mi to psat do tematu "Naprosto zoufalý příjem signálu - Loox 560" :)
V uplynulem tydnu jsem delal takove celkove porovnani Looxe 720 a N560... Stara dobra 720ka se mi pred casem vratila z vymeny displeje, tak jsem se chtel presvedcit, jestli jsem si nektery veci neidealizoval nebo naopak..
Mimo jine jsem jezdil porad s obema navigacemi - N560 i 720 s externi bluetooth i-tec BT339 (kterou povazuju za perfektni).
Po tydnu muzu zodpovedne rict, ze neni sebemensi duvod preferovat externi GPS. Cas do fixu je uplne stejny (i kdyz externi GPS byla na palubni desce dokonce na lepsim miste), satelitu chyti taky stejne, interni N560 je na tom mozna nekdy dokonce o chlup lip.
Sice jsem to tusil, ale ted jsem to vyzkousel v praktickem tydennim dost intenzivnim provozu.
weszter (231)|5.11.2006 21:57
mám N520, moje manželka má IPaqua služebního, tuším že 3715. koupil jsem ji Navilocka BT-338. chvilku jsem porovnával... první fix má obvykle rychleji externí gps, já si obvykle musím počkat tak tři minuty (nezávisí, jestli jedu nebo ne... aspoň jsem rozdíl extra nepozoroval), ale pak je to víceméně stejné, jak počet satelitů, tak rychlost fixu... moc se v tom nešťourám a vlastně ani moc nechci, pro nás je GPS pomocník při práci (já technik po čr, žena klasický obchodní zástupce vlastně taky po celý čr), potřebujeme dovést do cíle, a to dojedeme vždycky. možná ne vždy nejoptimálnější cestou, ale dojedeme vždy. a není extra důležité, jestli to startuje minutu, nebo deset minut... do deseti minut od bydliště to znám :), tam trefím... :) a zpátky nastartuje do minuty, takže vlastně pohoda :)
tortoise (546)|9.11.2006 10:34
Protože svůj Loox ještě tento týden nutně potřebuju, nemohl jsem ho dát na reklamaci (tam půjde příští týden), ale abyste si udělali představu:
Dnes jsem jel po Praze po nábřeží, tzn. prakticky žádné vysoké budovy, naopak až do Podolí široký výhled na obě strany.
PDA jsem zapnul v 9:36 a prakticky po celou dobu jízdy jsem měl následující signál (někdy o jeden, dva satelity méně, většinou ale o jeden dva více):


Můžete hádat, v kolik hodin jsem chytil signál. Kdo hádal 9:59, tak se trefil. Takže s tímto signálem jsem čekal 23 minut. Je komické, že jindy mám satelity tři a chytím signál do dvou-tří minut. Pro ty, co by chtěli hledat chybu ve mně - naposledy jsem měl zafixováno včera večer a od té doby jsem reset nedělal.
paja_1 (15)|9.11.2006 17:00
Nevím co se dnes ráno dělo, ale také já měl problém s GPS. Chytla se až za 15 minut a pořád mě házela do jiné ulice, než jsem byl. Odpoledne to už bylo dobrý. Nikdy jsem s GPS v N560 problém neměl, vždy se chytla do minuty a měla minimálně 5 satelitů.
Gant (4)|13.2.2007 23:46
[QUOTE="tortoise"]
[/QUOTE]

Jak se jmenuje tenhle krasny programek?
Diky za odpoved
oltcit (1098)|14.2.2007 00:17
i-GO;)
jyxo32 (13)|14.2.2007 08:32
Tak HO od včerejška mám.

Musím říct, že než jsem se pro něj definitivně rozhodl, tak jsem na zdejším fóru přečetl snad vše, až jsem z toho měl červený králičí oči .... :-)

Každopádně jsem pochopil (coby v PDA nováček, bo jsem dosud žádné neměl), že každé zařízení má své mouchy, konkr, u N560 GPS a wifi. Nicméně jsem to risknul a....

GPS: Po vůbec prvním zapnutí cca 1 min do fixace s 1. satelitem. Po chvilce jich to vidělo tuším 5, 6, ale fixace se třemi. Skočil jsem do auta, signál v tomtomu vesměs 2/5 a v průběhu cca 5-ti kilometrové jízdy signál stejný s pravidelnými cca 5-ti sekundovými výpadky až pak se TO STALO... Ve městě naběhlo 5/5 a já neveřil svým vlastním očím!!! Od té doba stabilně kdekoliv 4/5 a 5/5... (vidí 11 sat, fixace s 9). No asi jsem měl štěstí na povedenej kus....
mjancok (78)|14.2.2007 11:07
Taky se připojuji:
N 520- GPS vůbec žádné problémy.fixace v pohodě, čas v normě.
Dokonce i E2C běhá k naprosté spokojenosti.
Takže 100% :yes: :yes: :yes:
Miksebik_ce4you (14)|15.2.2007 21:45
Mam n560 s iGo. Dopoledne jsem prijel do prace, vypnul iGo, kdyz jsem odjizdel, zapnul jsem iGo, fix presne za 29s a jel jsem :-) Jak jsem uz psal jinde, prekvapila me cesta tunely mezi Barrandakem a Dejvicema. Mezi obema tunely jsem stihnul chytit signal tak, ze kdybych mel sjet, stihnu to. :cool:
Jason_ce4you (260)|1.7.2007 23:22
Tak jsem LOOXe N560 objednal, pročetl jsem toho tady ažaž o fixaci satelitů, jsem zvědav, jestli budu mít štěstí,jako vy....můj Acer zatím šlape bez chyby. :yes:
S474N (660)|2.7.2007 08:58
tortoise: spis nez za jizdy zkus fixovat ve stojicim vozidle.
frogale (447)|3.7.2007 12:17
Chapu dobre, ze se tady snazite vyzdvihnout kvality GPSky v N5xx zarizenich?

Interni GPSka se bohuzel nemuze ani priblizit kvalite BT338 a BT339. V aute vetsinou nic nepoznate, tam je jedno jestli mate presnost 5 nebo 30 metru, pokud nejezdite v uzouckych ulickach, tak ani citlivost vam nebude vadit.

Ale zkouseli jste nekdy hledat neco pomoci GPSek za chodu, nedej boze nekde ve meste ci pod stromy? Muzu vam garantovat, ze zamerit treba skrys geocachingu je s moji N560kou nemozne. Na rovine s vyhledem opravdu na cele nebe to jeste jde, ale jakmile je nekde trochu stromu nebo hledate ve meste na mensim namesti tak nemate sanci. GPSka chvilku ukazuje jedno misto, za chvilku misto 40 metru vzdalene a takhle skace porad.


Pokud potrebujete GPSku do auta, pak se da interni GPSka ve FSC zarizenich s externimi srovnavat, pokud potrebujete dobre zamereni, tak na interni GPSky zapomente.
Baltazarek (121)|3.7.2007 13:28
ahoj, geocaching z mojí n560 provozuji naprosto běžně, i v lese a žádný problém. Možná záleží hodně kus od kusu, ale nemám problém a nic jsem neupravoval. Tom
KEnik (38)|3.7.2007 15:13
Já s mojí N520 a GPS Tunerem se nedostanu blíž než na 3-5 metrů.
A dost to skáče . když se dotsanu tak na cca 10 vzdálenost tak přestane přepočítávat pozici. musím dát stop/start GPS
hledám tak na kruhu o průměru 15 metrů.

Přemýšlím o externí anténě. - Máte někdo zkušenosti ?

PS: dnes budu porovnávat BT GPS nokia + Palm Tugnsten T vs Loox N520
Tak uvidím.

KENik
kikin (19)|3.7.2007 20:02
Se silou GPS signalu jsem mel u N 560 problem od koupe, po reklamaci a cca 14 dnech v servisu je to naprosto dokonaly a srovnatelny s ext. GPS modulem, proto naprosta spokojenost
prtdlacka (179)|3.7.2007 23:08
Ja N560 kupoval pred cca 2 mesici, zrejme se poucili z chyb a s GPS nemam nejmensi problem. Za jizdy fix 8-10 satelitu do 10s., v huste zastavbe min. 5 sat.
jmouca (45)|4.7.2007 09:33
[QUOTE="KEnik"]Já s mojí N520 a GPS Tunerem se nedostanu blíž než na 3-5 metrů.
A dost to skáče . když se dotsanu tak na cca 10 vzdálenost tak přestane přepočítávat pozici. musím dát stop/start GPS
hledám tak na kruhu o průměru 15 metrů.

Přemýšlím o externí anténě. - Máte někdo zkušenosti ?

PS: dnes budu porovnávat BT GPS nokia + Palm Tugnsten T vs Loox N520
Tak uvidím.

KENik[/QUOTE]
---
Externí aktivní anténa s magnetem má vynikající příjem, je vodotěsná. Kabel k ní (5m) je celkem zbytečně moc dlouhý. Funguje i v domě těsně u 45 cm silné zdi.
frogale (447)|4.7.2007 11:29
Covece, tak ted nevim jestli to nemam reklamovat... s poctem satelitu jsem nikdy nemel problem, ale s presnosti zamereni ano.. Zamerit jeden staticky bod je problem.
S474N (660)|4.7.2007 12:54
Bud dotycnej keca a nebo ma zapnutou statickou navigaci.
frogale (447)|4.7.2007 13:37
Ktereho dotycneho myslis?
Jason_ce4you (260)|11.7.2007 22:43
Tak jsem před týdnem koupil Looxe n560 a asi jsem udělal dobře.Fixuje rychle.....prostě spokojenost.
[IMG]http://www.ukazto.com/img_small/Igo-xgb1.jpg" loading="lazy">
frogale (447)|11.7.2007 23:16
Hmm hodim to do Getronicsu na diagnostiku, melo by to snad byt i zadarmo. Treba nahraji novy firmware nebo vymeni desku a bude klid...
S474N (660)|12.7.2007 08:51
Jason: tak tolik satelitu jsem videl na svem Looxovi snad jenom jednou v zivote.
Jason_ce4you (260)|12.7.2007 12:22
[QUOTE="S474N"]Jason: tak tolik satelitu jsem videl na svem Looxovi snad jenom jednou v zivote.[/QUOTE]
No ono tohle bylo při pěší chůzi, v autě kolem 9 satelitů vidi běžně.Možná je to jen momentální náhoda.
incubus (15)|13.7.2007 08:18
Já si take nestezuji. V aute standartne 9-12 satelitu. Venku v krajine je standart tech 12. Jediny problem co mam tak byva obcas dlouha fixace kdyz vyjizdim z mesta. Kdy GPS strida treba 7 satelitu ale nefixne se. Kazdopadne to je jen obcas. Jinak fix 1-2min.
Martin Pospíšil (266)|25.8.2007 02:03
AHOJ sem novim majitelem looxe N560 potřeboval bych pomoc ohledně GPS co kde mám nastavit aby to jelo ....Jinak navigační program mám Dynavix 7..pokud si zadám třeba vyhledat určitou ulici tak mi to napíše Chybyí startovní pozice GPS nevydává pozici. Připojte prosím GPS zařízení nebo počkejte až se zlepší pokrytí..s tímto si opravdu nevím rady.
frogale (447)|25.8.2007 08:32
Mrkni do manualu Dynavixu jak se nastavuje GPS, pokud zacne blikat oranzove leva dioda na PDA, melo by byt GPS nastavene dobre, potom musis sledovat pocty satelitu v Dynavixu a cekat na fix, ktery program urcite nahlasi..
Martin Pospíšil (266)|25.8.2007 09:42
takže pravá dioda mi oranžově bliká...jinak kde najdu počet satelitů a co je ten fix ?
prtdlacka (179)|25.8.2007 14:41
prava dioda oranzove: nabijeni (blika) - nabito (sviti)
leva dioda oranzove: GPS (blika)
leva dioda zelene: WiFi
leva dioda modre: BT

Ale uz jsem mel i pravou diodu zelenou a kdyz si nahrajes LooxLight (free), tak to muzes rozblikat vsechno a udelat si hezkou diskoteku.
Pocet viditelnych satelitu najdes v menu pouzivaneho programu a fix znamena, ze /laicky receno/ od techto satilitu pouziva udaje k vyhodnoceni polohy. Oznaceni vetsinou jinou barvou nebo jinak zvyraznene.
fahrus (75)|2.9.2007 14:34
[QUOTE="frogale"]Mrkni do manualu Dynavixu jak se nastavuje GPS, pokud zacne blikat oranzove leva dioda na PDA, melo by byt GPS nastavene dobre, potom musis sledovat pocty satelitu v Dynavixu a cekat na fix, ktery program urcite nahlasi..[/QUOTE]

pak dej vedet, jaks pochodil ... kdyzuz zminujes FW, jaka je posledni verze u N560?
Martin Pospíšil (266)|28.9.2007 20:08
Natočil sem video z GPS navigace TomTom krátká ukázka trasy rychlost 500..PDA mám N560...Jenom mě zajímá jestli je plynulost navigace stejná jako u mě.Popřípadě jaké jsou rozdíly.
mareka_ce4you (150)|17.2.2008 18:53
Mohu se zeptat trochu mimo?
Potřebopval bych vědět, jaký typ je ten konektor ne externí anténu.
Dík
tortoise (546)|19.2.2008 11:02
Jenom k signálu - měl jsem PDA na reklamaci, vyměnili mi základní desku a od té doby je to jedna báseň. Fix během 1-3 minut v Praze, tuhle jsem jel v tramvaji, hrál si s navigací a asi po pěti minutách se to fixlo, s čímž jsem ani nepočítal, prostě pohoda.

Co se týče konektoru neporadím, ale já jsem koupil externí anténu přes ebay.com, měl jsem jí doma do týdne a vyšla mě asi na 350Kč i s poštovným.
mareka_ce4you (150)|19.2.2008 12:01
A to je úplně nová nebo použitá?
Asi bych se bál, aby byla v pohodě.
tortoise (546)|19.2.2008 15:38
Samozřejmě úplně nová a funguje super. Uvnitř magnetka, takže drží na kovovém podkladu. Pro zajímavost, byl to přesně tento kousek

A vyšel přesně na 20USD, takže to bylo o pár korun víc než 350, co jsem měl v paměti. Rozhodně raději tohle než to kupovat v ČR za tisíc.

mareka_ce4you (150)|19.2.2008 22:41
a kdybych ti dal peníze, objednal bys mi jí? nemám na ebay účet a nechce se mi ho zakládat.
Odkud jsi? Jsem Pražák
fahrus (75)|20.2.2008 19:28
[QUOTE="tortoise"]Jenom k signálu - měl jsem PDA na reklamaci, vyměnili mi základní desku a od té doby je to jedna báseň. Fix během 1-3 minut v Praze, tuhle jsem jel v tramvaji, hrál si s navigací a asi po pěti minutách se to fixlo, s čímž jsem ani nepočítal, prostě pohoda.

Co se týče konektoru neporadím, ale já jsem koupil externí anténu přes ebay.com, měl jsem jí doma do týdne a vyšla mě asi na 350Kč i s poštovným.[/QUOTE]

reklamoval jsi ten signál?
nevíš k tomu více podrobností?
mám N560 darem = bez dokladu :(
tortoise (546)|21.2.2008 10:03
Ano, reklamoval jsem nedobrý příjem signálu. Vyměnili základní desku (mj. jsem to poznal tak, že některé koupené programy vázané na ID hardwaru chtěly nový kód) a trvalo to cca týden. Víc k tomu nevím - podstatné pro mně je, že to nyní šlape jako hodinky. Fixuje se celkem rychle, neporovnatelně lépe než dřív. Jediný "problém" je ten, že někdy, pokud jsem delší dobu navigaci nepoužíval, ten první fix na cca 3 satelity přijde brzy, tak do tří minut. Má ale mizernou přesnost a další 3-5 minut trvá, než se fixne čtvrtý a další satelit. Od čtyřech satelitů to pak pozici drží velmi dobře a udává velmi přesně.
fahrus (75)|21.2.2008 16:20
a reklamoval jsi u Getronics?
tortoise (546)|22.2.2008 10:33
ano
Pamik (6)|25.2.2008 23:24
[QUOTE="tortoise"]Samozřejmě úplně nová a funguje super. Uvnitř magnetka, takže drží na kovovém podkladu. Pro zajímavost, byl to přesně tento kousek

A vyšel přesně na 20USD, takže to bylo o pár korun víc než 350, co jsem měl v paměti. Rozhodně raději tohle než to kupovat v ČR za tisíc.

[/QUOTE]

Já jsem si ji kupoval taky. Zrovna dneska mi dorazila. Hned jsem vylezl na terasu a zkoušel signál. :-) Hned bylo vidět citelné zlepšení. Kupoval jsem si ji hlavně do auta, abych měl lepší signál při jízdě po městě.
Vlastislav Šťastný (275)|21.4.2008 14:29
Tak já nevím, koupil jsem si N560-ku, dnes mi přišla z výprodeje na MOBILNAUTU. Byl jsem zvědavý na GPS-ku, protože jsem si zde o ní přečetl
všechno možné. První fix na dvoře v autě během 2 minut. Teď jsem to zkoušel za oknem a do minuty 11 satelitů, z toho 5 - 6 zelených.
Jestli to takhle půjde dál, tak je to srovnatelné s jakoukoliv BT GPS.
Jen pro upřesnění, mám samozřejmě WM5 ROOM, konkrétně revizi:
P22452-P919-V302, z 21.2.2006. Nevím, jestli v průběho výroby docházelo k inovaci ROOMek nebo zda tam dávali stále stejnou. Zřejmě je každý kus jinak povedený, myšleno hardwarově ve vztahu k GPS.