Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Phone Dashboard

sabak_ce4you (59)|20.1.2004 22:29
Fine program na sledovani provolaneho casu, umi vyhazet cisla, ktera jsou free(operator), rozlisuje spicku mimo spicku, volne minuty, je to jako today plugin, umi to i hezky reporty, docela dobry za 15 dolaru, pro lidi s tarifem nutnost... :-)
http://hudsonmobile.com/products/phodash/
Adam
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|29.1.2004 14:38
Skoda, ze neni v cestine.
Bud_Bundy (116)|5.2.2004 11:06
Stáhnul jsem si zatím trial verzi a testuji. Nevíte jestli se dá nastavit a pokud ano, tak jak, aby mi to počítalo po seknudách? Nějak se mi to nedaří.
Bud_Bundy (116)|5.2.2004 11:26
Zajímalo by mne také zda se do toho dá najít čeština nebo nějak vytvořit.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|26.1.2005 11:03
Máte někdo zkušenosti s tímto programem ?
Případně jaké.
yasmeene2 (794)|31.1.2005 11:43
[QUOTE="JirkaP."]Máte někdo zkušenosti s tímto programem ?
Případně jaké.[/QUOTE]

Právě twstuju, tak dám vědět. Zatím se ztrácím v návalech nastavení...
beecher (9270)|31.1.2005 12:03
[QUOTE="JirkaP."]Máte někdo zkušenosti s tímto programem ?
Případně jaké.[/QUOTE] Jo, jenom nejlepsi! Akorat by tam jeste mohli dodelat monitorovani odchozich SMSek, pak by ten stav uctu byl naprosto dokonaly...
Zezere to jeden pasek v Today, ukazuje to stavy (sit, silu signalu, provolane minuty/cenu atd...)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|31.1.2005 13:12
[QUOTE="beecher"] mohli dodelat monitorovani odchozich SMSek, pak by ten stav uctu byl naprosto dokonaly...
[/QUOTE]

Ty SMS by byly parádní a ještě by to mohlo umět počítat data jako program "SPB GPRS monitor" a bylo by to přímo vynikající.
Výdaje by byly pak zcela pod kontrolou.
00045941_1_h26.jpg
birkoff_ce4you (128)|31.1.2005 13:38
Neslo by sem hodit ten pocesteny soubor? Nebo event. nekam do posty?
Kato_ce4you (970)|31.1.2005 14:05
[QUOTE="birkoff"]Neslo by sem hodit ten pocesteny soubor? Nebo event. nekam do posty?[/QUOTE]

Taky se primlouvam za zverejneni/poslani - dik :yes:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|1.2.2005 07:45
[QUOTE="birkoff"]Neslo by sem hodit ten pocesteny soubor? Nebo event. nekam do posty?[/QUOTE]

Program se skládá z jediné knihovny ( phodash.dll ) a pár zápisů do registrů.

Překlad do českého jazyka není vázán na žádný soubor, ale je přímo obsažen v této knihovně.

A pokud bych jí zde vystavil, tak bych asi porušoval autorská práva. ;)
Nebo se pletu ?
beecher (9270)|1.2.2005 09:18
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="beecher"] mohli dodelat monitorovani odchozich SMSek, pak by ten stav uctu byl naprosto dokonaly...
[/QUOTE]

Ty SMS by byly parádní a ještě by to mohlo umět počítat data jako program "SPB GPRS monitor" a bylo by to přímo vynikající.
Výdaje by byly pak zcela pod kontrolou.
[/QUOTE] Tak mne tak napadlo, urcite Jirko pouzivas nejaky GPRS Nonstop tarif, takze staci pro nas, co nejaky mame, to akorat prihodit k cene tarifu, ze... ;)
Protoze neni pak jedno, kolik toho prenesu? :yes:
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|1.2.2005 12:03
[QUOTE="beecher"] urcite Jirko pouzivas nejaky GPRS Nonstop tarif, takze staci pro nas, co nejaky mame, to akorat prihodit k cene tarifu, ze... ;)
Protoze neni pak jedno, kolik toho prenesu? :yes:[/QUOTE]

DATANOSTOP jsem zrušil, protože jsem si nechal zapojit od KARNEVALU garantovanou linku 2Mb.
A proto musím používat i SPB GPRS monitor, aby mne při vyučtování služeb Eurotelu něco netrefilo. :D
beecher (9270)|2.2.2005 09:28
Tedy http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=9413 jsem nasel neco podobneho jako Phone DashBoard, akorat to asi neumi tarifikovat provolane minuty...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.2.2005 20:59
[QUOTE="beecher"]Tedy http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=9413 jsem nasel neco podobneho jako Phone DashBoard, akorat to asi neumi tarifikovat provolane minuty...[/QUOTE]

Tak jsem ten program vyzkoušel, ale je to slaboučký proti PhoneDashboard.
Ale na druhou stranu je to Freeware.
Kato_ce4you (970)|2.2.2005 21:28
Heh - tak DKToday uz davno pouzivam - prave misto Phone Dashboard.. Ale jak zde jiz padlo - slaby odvarek - spis mi nahrazuje My Phone.
beecher (9270)|2.2.2005 22:04
[QUOTE="JirkaP."]Ale na druhou stranu je to Freeware.[/QUOTE] To jsem tam nejak zapomnel dodat... :D

Ale jak se jinak rika, darovanemu koni na zub nehled, ze... ;)
yasmeene2 (794)|17.2.2005 21:28
Nevíte jak anulovat provolané minuty? Vždy po provedení obnovy ze zálohy se mi zdvojnásobí počet provolaných minut :o)) Je flustrující když vám to píše 1000 provolaných minut...
Superbobo (121)|10.4.2005 19:50
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="birkoff"]Neslo by sem hodit ten pocesteny soubor? Nebo event. nekam do posty?[/QUOTE]

Program se skládá z jediné knihovny ( phodash.dll ) a pár zápisů do registrů.

Překlad do českého jazyka není vázán na žádný soubor, ale je přímo obsažen v této knihovně.

A pokud bych jí zde vystavil, tak bych asi porušoval autorská práva. ;)
Nebo se pletu ?[/QUOTE]

A neslo by tedy aspon vytipat pocestene zalozky abychom aspon vedeli co k cemu je?? je tam toho docela dost, a sam se v tom nevyznam. A pokud bude nekdo sikovny kdo to bude chtit, tak uz si to doprelozi pres nejaky soft na to urceny, me by stacili jenom ty obrazky. Dekuji predem :-)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|10.4.2005 20:37
[QUOTE="yasmeene2"]Nevíte jak anulovat provolané minuty? Vždy po provedení obnovy ze zálohy se mi zdvojnásobí počet provolaných minut :o)) Je flustrující když vám to píše 1000 provolaných minut...[/QUOTE]

Program přejímá minuty jak ze souboru PhoneData??????.txt ( kde ?????? je rok a měsic ) podle aktuálního datumu v přístroji, tak i z historie - Přehledu volání v telefonu.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|10.4.2005 20:38
[QUOTE="Superbobo75"].. me by stacili jenom ty obrazky. Dekuji predem :-)[/QUOTE]

Pro základní nastavení programu by mohly následující tři obrázky stačit. ;)
00058589_Image1_Lju.jpg 00058589_Image2_QOUC.jpg 00058589_Image3_RAP.jpg
Superbobo (121)|10.4.2005 21:12
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="Superbobo75"].. me by stacili jenom ty obrazky. Dekuji predem :-)[/QUOTE]

Pro základní nastavení programu by mohly následující tři obrázky stačit. ;)
[/QUOTE]

SUPER!! Jenom bych jeste potreboval poradit. Co znamena v tom infromacnim panelu Projected usage (a to i co je v Plan Tracker kde se mi ukazuje zase jina hodnota nez co na today) a unbilled usage a nejak jsem plne nepochopil co mi presne ukazuje zalozka Usage.
Jan Svoboda (91)|12.4.2005 09:47
Kdyz uz je rec o telefonovani,nezkusill jste nekdo SKYPE for PPC?
RadeKKK (11)|12.4.2005 11:10
[QUOTE="beecher"]Tedy http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=9413 jsem nasel neco podobneho jako Phone DashBoard, akorat to asi neumi tarifikovat provolane minuty...[/QUOTE]

Ten prográmek mi na compactu asi nějak nejede ... teda minuty mi ukazuje, ale když na něj tapnu jenom zhasne display. Pak tím ještě můžu pustit BT, ale nic víc...
Má to vůbec něco dělat .... jak se dostanu do nastavení

Díky
hybo (3107)|21.4.2005 00:27
Co takhle sem davat nastaveni pro jednotlive operatory a tarify? Da se to tam myslim exportovat a pak si kazdy najde to svoje, importuje a pripadne upravi :-)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|21.4.2005 15:03
[QUOTE="hybo"]
Co takhle sem davat nastaveni pro jednotlive operatory a tarify? Da se to tam myslim exportovat a pak si kazdy najde to svoje, importuje a pripadne upravi :-)
[/QUOTE]


Není možno, zde tyto exporty vystavit z těchto důvodů :

- každému začíná účtovací období v jiný den !
- ale hlavně těch možných variant by bylo podle mne mnoho desítek. Každý operátor má ( nebo měl, ale už je nenabízí !!! ) mnoho tarifů.

A základní nastavení snad každý zvládne - viz obrázky, které jsem zvěřejnil o pár příspěvků výše. Jen tu ještě možná chybí obrázek s volbou " M2M/FREE ", kde je dobré si zadat předvolbu 800* a případně bezplatná čísla Svého operátora. ;)



Ještě dodám, že nastavení tohoto programu se ukládá v registrech v této větvi :
[CODE]
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Today\Items\"Phone Dashboard"[/CODE]
anicka.balounova (165)|31.5.2005 00:09
nevite jak v phone dashboard vypnout aby mi nepocital GPRS ?
z nejakyho duvodu mi to pocita
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|31.7.2005 11:04
[QUOTE="anicka.balounova"]nevite jak v phone dashboard vypnout aby mi nepocital GPRS ?
z nejakyho duvodu mi to pocita
[/QUOTE]

Vypni si datové hovory v minutách.
00079911_Image2_Mm3J.jpg
Whippy (206)|8.8.2005 13:46
Prosim vas, ve vypisu volani vam to ukazuje tel. cisla nebo jmena? Popripade lze nastavit zobrazovani jmen a ne cisla telefonu?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|8.8.2005 16:45
[QUOTE="Whippy"]Prosim vas, ve vypisu volani vam to ukazuje tel. cisla nebo jmena? Popripade lze nastavit zobrazovani jmen a ne cisla telefonu?[/QUOTE]

Ve výpisu to zobrazuje pouze telefoní čísla.
Nastavení zobrazování jména místo čísla nelze.
JendaV (65)|11.9.2005 17:13
Jak to s testováním a zveřejněním dopadlo? Mám též zájem, ale malou sběhlost se stahováním a s instalacemi. Prosím o zprávu, jak měříte minuty! Dík!
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|11.9.2005 17:48
[QUOTE="JendaV"]Jak to s testováním a zveřejněním dopadlo?[/QUOTE]

Jaké testování máš na mysli ? Případně jaké zveřejnění ?

V posledních příspěvkách se o žádném testování nikde nemluví.
Pimoss (53)|13.9.2005 10:23
JirkoP, pošleš mi prosím tu češtinu pro PDashboard ? Díky a prosím o blbuvzdorný postup instalace,dík. Pavel
JendaV (65)|13.9.2005 16:02
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="JendaV"]Jak to s testováním a zveřejněním dopadlo?[/QUOTE]

Jaké testování máš na mysli ? Případně jaké zveřejnění ?

V posledních příspěvkách se o žádném testování nikde nemluví.[/QUOTE]

Jsem v domění, že diskutuji o programu na sledování odchozích hovorů z MDA, aby se získal přehled, kdy se provolaly volné minuty. Diskuse končila dotazy na to, jak dobře to funguje a zda to nelze zveřejnit ke stažení. Koupil jsem MDA Compact a rád bych to použil. Nerad bych zaplatil 15USD za něco, co nebudu schopen používat. Mimochodem Compact má řadu tvrdých seků v SW. Poradíš, kde se o tom diskutuje?
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.9.2005 12:07
[QUOTE="Pimoss"]JirkoP, pošleš mi prosím tu češtinu pro PDashboard ? Díky a prosím o blbuvzdorný postup instalace,dík. Pavel[/QUOTE]

Viz příspěvek v této diskuzi ze dne: 1. únor 2005, 07:45.

Program se skládá z jediné knihovny ( phodash.dll ) a pár zápisů do registrů.

Překlad do českého jazyka není vázán na žádný soubor, ale je přímo obsažen v této knihovně.
Pimoss (53)|14.9.2005 15:40
Jirko, jsi hodnej, že ses ozval, ale kde tu dll knihovnu najdu, jaké zápisy mám udělat ? Jsem začátečník, víš....Děkan za ochotu
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|14.9.2005 19:22
[QUOTE="Pimoss"]Jirko, jsi hodnej, že ses ozval, ale kde tu dll knihovnu najdu, jaké zápisy mám udělat ? Jsem začátečník, víš....Děkan za ochotu[/QUOTE]

Přes SZ - soukromou zprávu , nebo přes ICQ.
Pimoss (53)|15.9.2005 12:37
Přes SZ, díky
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.10.2005 12:15
[QUOTE="vlhana"] Je možné to použít na dvě simkarty a počítat u obou minuty?[/QUOTE]

Bohužel, program nerozeznává dvě čísla ( pokud máte redukci na 2 SIMky ).
Sčítá vše dohromady.

Osobně jsem to vyřešil takto : mám Eurotel ( hlavní číslo ) a OSKARA ( pomocné ).
Čísla se liší jen v předčíslí, ale nechávám si pomocí tohoto programu PhoneDashboard zobrazit na TODAY jméno operátora, takže vím které je aktivní.

OSKARA ( tarif Odepiš ) mám jen na volání do OSKARA - a jen určitým lidem ( slovy tři ), kteří vědí že toto číslo používám jen pro volání jim. Volné minuty - ( 40 minut ) pokryjí tato moje volání na tato čísla za měsíc. Nevyužité minuty nechám klidně propadnout, protože za 12 Kč ( i s DPH) mi to stojí. :D

Všechna OSKROVA čísla ( 608*, 77* ) mám jako FREE, takže se mi hlavní číslo - EUROTEL pak počítá přesně.

Na příjmu jsem na hlavním čísle Eurotel, ale i toho Oskara mám přesměrován na ten Eurotel, takže na příjmu jsem na vlastně na obouch. ;)
Ati_ce4you (100)|27.1.2006 18:07
zdarec mám problém ... ani za boha nemuzu vynulovat provolany minuty :evil: :evil: jak se to dá vymazat?? díky
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|27.1.2006 18:20
[QUOTE="Ati"] ani za boha nemuzu vynulovat provolany minuty :evil: :evil: jak se to dá vymazat?? díky[/QUOTE]

Odpověď najdeš přímo v této diskuzi - příspěvek Zasláno: 10.4.05 @ 20:37
Ati_ce4you (100)|27.1.2006 18:33
no ten sem namozrejme nasel a kdyby me to slo tak bych dale nepsal ne? ;) ten soubor sem nasel ale kdyz ho otevru v mda tak celej text je ''2'' nic vic a kdyz ho otevru v pc tak je tam vypis hovoru a i po vymazaní a opetovnem prepsani žádný výsledek :evil:
beecher (9270)|27.1.2006 19:07
Ze by po prehrani v PDA bobr...eee...tedy softreset? ;)
Mirek77 (49)|31.1.2006 21:41
Jak prosim pocestit alespon ty polozky, co jsou videt v tooady - konkretne slovo "Connected" a "Monthy Minutes"? Ne ze bych nevedel co ty slova znamenaji v prekladu - jde jen o vizas :-).
SSPPYY (18)|16.3.2006 23:28
Potrebujem surne pomoc. Mam nainstalovany Phone Dashboard, vsetko nastavene ako ma byt ale nechce mi to nic pocitat. Moze telefonovat hocikde a vobec nic nepocita. Len ukaze posledne volane alebo neprijate ci prijate cislo a operatora. Ale pocitadlo je stale 0 a uz neviem co mam s tym robit :(
Mam MDA Vario s WM05 nemoze to byt tym?
Surgical (2364)|17.3.2006 09:59
AFAIK Phone Dashboard od fy Hudson Mobile existuje v nejnovejsi verzi 1.1.8 s datem vydani 2.5.2004 s podporou operacnich systemu Pocket PC 2002 a Windows Mobile 2003 (Phone Edition only).
Pochybuji, ze ausgerechnet takovy typ softu bude bez problemu fungovat na WM5...
zedino_ce4you (63)|17.3.2006 19:11
ani nefunguje, aspon nauniversale nefacha, je navrhnuty asi pre QVGA a na VGA sa neda nastavit, pretoze nevidno celu ponuku nastaveni :( alebo robim nieco blbo ja, je pravda ze som skusal len verziu 1.1.7 ale si nemyslim ze to bude fachat v tej novsej :(, keby tak bol podobny soft s danymi moznostami tak by som privital, na nete som nenasiel nic :(
SSPPYY (18)|18.3.2006 12:10
To bude tym ze asi WM5 zaznamenava informacie o hovoroch inym sposobom lebo som skusal aj nanvsiu verziu a tak isto sa sprava.
Surgical (2364)|18.3.2006 12:27
Nepochybne....
stam2 (3)|16.5.2006 18:00
Část tohoto softu je přesně to co hledám, export hovorů do excelu. Zbytek je pro mně zbytečný. Nevíte někdo o softíku, který by provedl samotný export odchozích i příchozích hovorů do txt? Nebo kde je seznam hovorů v MDA Compact uložený. Nikde jsem to nenašel. Díky