Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS Leadtek Bluetooth za 3200,- !!!

Kopecek_ce4you (91)|8.12.2004 10:53
Teda 3200,- bez DPH....

Uz nejakou dobu premejslim o porizeni BT GPS ke sve MDA II.
Dlouho jsem zvazoval Globalsta BT-308 , ale cena pres 5000,- byla porad celkem odrazujici element.

Ted jsem objevil
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tak se chci zeptat, jestli uz to nekdo nemate a jestli s MDA II funguje bez problemu...

Diky.
noiser_ce4you (245)|8.12.2004 11:54
Nebude tam problem s napajenim? Treba pri pouziti do auta je potreba nejakej adapter, kterej tady urcite neni soucasti baleni, stejnetak nevim, jestli neni poterba externi antena - pak to s cenou zahejbe... Ale rikam, moc do toho nevidim, jen bych taky rad GPS do auta k MDA II a hledam...
Kopecek_ce4you (91)|8.12.2004 12:02
[QUOTE="noiser"]Nebude tam problem s napajenim? Treba pri pouziti do auta je potreba nejakej adapter, kterej tady urcite neni soucasti baleni, stejnetak nevim, jestli neni poterba externi antena - pak to s cenou zahejbe... Ale rikam, moc do toho nevidim, jen bych taky rad GPS do auta k MDA II a hledam...[/QUOTE]

Soucasti baleni je nabijecka do auta a sitovy adapter. Konektor na externi antenu to ma, ale ta soucasti neni.

Co se mi na tom libi, ze oproti BT308 to ma baterku z mobilniho telefonu. To taiwanci dost casto delaj. A proc taky ne. Mobilu a baterek k nim je vsude mtraky a jelikoz se jich vyrabej tuny, tak i cena je dobra.
Nevim sice, jaka baterka tam je presne pouzita, ale pisou, ze "battery from mobile phone". Neni to poprve, co jsem se s tim setkal (treba u terminalu na snimani caroveho kodu). Nacpou tam baterky a pokud mozno i dalsi dily z mobilnich telefonu a jelikoz jsou tyhle dily levne, dokazou usetrit...

Zatim jsem vygooglil, kde tu GPS vsude u nas prodavaj a zatim jsem nenasel nikde v Praze obchod, kde by ji meli skladem. bezhlave objednavat se mi nechce, takze teprv, az si ji osaham, tak se asi bude dale rozhodovat. Obrazek je pekna vec, ale....
noiser_ce4you (245)|8.12.2004 12:05
Pekne uz ji mas prozkoumanou! :)) Je do auta potreba ta externi antena nebo staci jen ta interni?
Kopecek_ce4you (91)|8.12.2004 12:09
[QUOTE="noiser"]Pekne uz ji mas prozkoumanou! :)) Je do auta potreba ta externi antena nebo staci jen ta interni?[/QUOTE]

Ja si myslim, ze kdyz to das za predni sklo na palubku, tak by mohla stacit jen ta interni. Ale nevim, co to udela treba v mestske zastavbe...
beecher (9270)|8.12.2004 13:33
Jo, tak takhle cena se mi uz libi... Ze by dalsi prislusenstvi k Dellu?
Otazka je jak to bude s tou citlivosti interni anteny. Takze pokud ji nekdo uz budete mit, tak prosim poreferujte... Diky.
windmaster (307)|8.12.2004 15:41
To nevypadá špatně, viz datasheet:

Vlastnosti:
12 Channels "All-In-View" Tracking
Cold/Warm/Hot Start Time: 45/38/8 Seconds
Reacquisition Time: 0.1 seconds
Support Standard NMEA-0183 and SiRF Binary protocol
Support Accurate 1PPS Output Signal Aligned with GPS Timin
Trickle Power Enabled for Power Saving
Multi-path Mitigation Hardware
Superior Sensitivity for Urban Canyon and Foliage Environment
On-board RTCM SC-104 DGPS and WASS Demodulator
SiRFstarII chipset with embedded

A za tu cenu, např.zde:yes: :yes: :yes:
beecher (9270)|8.12.2004 16:58
[QUOTE="windmaster"]A za tu cenu, např.zde:yes: :yes: :yes: [/QUOTE] Jo, tak ta cena se blizi cenove hranici, za kterou jsem ochoten BT GPSku koupit! Windmastre, diky. :yes:
Kopecek_ce4you (91)|8.12.2004 17:02
[QUOTE="beecher"][QUOTE="windmaster"]A za tu cenu, např.zde:yes: :yes: :yes: [/QUOTE] Jo, tak ta cena se blizi cenove hranici, za kterou jsem ochoten BT GPSku koupit! Windmastre, diky. :yes:[/QUOTE]

Presne tak, docela zajimave. jeste presvedcit moji drahou polovicku o nezbytnosti takoveho nakupu... No, zkusim to asi ze smeru: "... a uz nebues muset listovat v mape, kdyz spolu nekam pojedem, vim jak to nesnasis..." :D
Kopecek_ce4you (91)|8.12.2004 17:05
Jeden cas jsem premyslel i o SDIO variante (zhruba za stejnou cenu), ale do toho se mi moc nechce hlavne ze 2 duvodu:

- kdyz nahodou budu mit k dispozici s sebou v aute notebook, mam smulu. SDIO do nej neprotlacim
- v MDA mi to zabere misto pro pametovou kartu na ktere mam nainstalovany mapy. A rvat je do Main RAM se mi moc nechce....
miktt (189)|9.12.2004 08:16
Tak tohle je opravdu hezké (uvažoval jsem o Bluei nebo Holuxu obojí je cenově pod 5000Kč) a asi to bude Leadtek. Chybí mi tu jen kapacita té baterie a přesnost rozlišení (tu přesnost bych snad risknul vzhledem k použitému GPS čipsetu)a na jakou baterii to je kompatibilní??
miktt (189)|9.12.2004 08:20
noiser_ce4you (245)|9.12.2004 08:25
Predpokladam, ze ten udaj VELOCITY je spatne opsany, jinak by to byla GPS jen na stani a pohyb by nesnesla :))

OPRAVENO: spatne jsem koukal na VELOCITY v sekci ACCURACY misto v DYNAMIC CONDITIONS - omlouvam se :)
noiser_ce4you (245)|9.12.2004 08:32
Ma nekdo v planu to objednat a pak poreferovat? Nebo co kdyby se to Pavel Koza pokusil ziskat na recenzi? :) Myslim, ze by to dost lidi uvitalo. ;)
Kopecek_ce4you (91)|9.12.2004 10:13
[QUOTE="noiser"]Ma nekdo v planu to objednat a pak poreferovat? Nebo co kdyby se to Pavel Koza pokusil ziskat na recenzi? :) Myslim, ze by to dost lidi uvitalo. ;) [/QUOTE]

Ja bych to uvital urcite. Co na to Pavel Koza?
miktt (189)|9.12.2004 10:23
Tak se podívejte ještě sem:http://www.leadtek.com.tw/eng/gps/index.asp?lineid=8
Je k tomu ještě nějaký ovládací program k PDA, Leadtek dělá ještě novější model a je tu i víc parametrů. Za ty peníze se mi to líbí čím dál tím víc (asi do něj půjdu) Bluei je parametrově horší (i když výdrž baterie je 12hod) a Holux je úplně to samé (jen s vestavěnou baterií)

Bohužel jsem nikde nenašel, s jakou baterií mobilního telefonu je GPS od Leadteka kompatibilní.

Prosím, prosím, já chci taky recenzi
Kopecek_ce4you (91)|9.12.2004 10:37
Podle specifikace Leadteku je ten novejsi "handy" model postaven na novejsim chipsetu (ale parametry Accuracy jsou stejne, proc? v cem je SiFR III lepsi?)

Jenze nema vymenou baterii, vydrz je mizerna a nema konektor na ext. antenu. Proste dan za kompaktni "handy" rozmery...

Ja osobne bych do tohodle "handy" modelu nesel a radsi poridil ten vetsi.
taja_ce4you (127)|9.12.2004 11:03
Zajímavý je, že tady asi poměrně hodně lidí čeká na levnou BT GPS a přitom o té Leadtek 9537 psal Palmserver už 04/03!
Co na to AHmobile, nebudete to náhodou nabízet za nějakou zajímavou cenu?
Nejlépe s AHkrachem!
Moc bych asi neváhal, test by byl skvělej
jt
taja_ce4you (127)|9.12.2004 11:20
Odkaz na manuál na oficiálních stránkách nefunguje - našel jsem ho tady:
http://www.pocket-shop.info/Download/9537Manual_20030122_v01.pdf

jt
hybo (3107)|9.12.2004 12:29
odpoledne zaradime do nabidky, diky za info :-)
taja_ce4you (127)|9.12.2004 13:33
[QUOTE="hybo"]odpoledne zaradime do nabidky, diky za info :-)[/QUOTE]

Hezky!
No a teď jen ta zajímavá cena a případně někomu zapůjčit na test...

jt
taja_ce4you (127)|13.12.2004 09:38
[QUOTE="hybo"]odpoledne zaradime do nabidky, diky za info :-)[/QUOTE]

Tak to nějak v nabídce nemůžu najít!
jt
hybo (3107)|14.12.2004 19:28
uz je to tam, sorry, ale moc prace a ja se valim chorej doma, tedy ted uz ne, ale jinak jo :D
Kopecek_ce4you (91)|14.12.2004 19:37
Super, v cenihu AHmobile to je. Jakej je termin dodani od objednani (osobni odber)?
hybo (3107)|16.12.2004 19:52
Je jsem porad out, lezim a potim se, ale pokud vim, v pondeli ma dojit varka, takze by to neml byt problem.
romanx (69)|28.12.2004 21:26
Zdravím, prosím už tuhle GPSku někdo vyzkoušel ? Chtěl bych si i pořídit ke svému Aceru N30 a nevím jak s ním bude spolupracovat v autě. Díky za odpovědi.

taja_ce4you (127)|29.12.2004 14:25
Nešlo by to zapůjčit na recenzi?
jt
romanx (69)|29.12.2004 19:36
No bylo by skvěle, kdyby nekdo udelal recenzi na tuto GPS, myslim, ze by to potesilo vice lidi.
windmaster (307)|29.12.2004 20:02
GPS Leadtek mám objednán, až budu mít zařízení doma zcela jistě budu porovnávat se svojí GPS a jsem ochoten se podělit o získané zkušenosti;)
romanx (69)|30.12.2004 10:47
Tak to je super, ja prave o teto GPS take uvazuji, ale ted asi pockam jeste na ten test :)
Kopecek_ce4you (91)|3.1.2005 12:03
[QUOTE="windmaster"]GPS Leadtek mám objednán, až budu mít zařízení doma zcela jistě budu porovnávat se svojí GPS a jsem ochoten se podělit o získané zkušenosti;) [/QUOTE]

Kde jsi ji objednaval a jaka je asi dodaci lhuta?
Diky.
windmaster (307)|3.1.2005 12:22
No, v AH, měl to být dárek k Vánocům. Ale teď není k dodání asi nikde, přijde prý během ledna, tak uvidíme;)
condys_ce4you (103)|3.1.2005 12:44
V LEVI INT. JE K MANI ZA 3.450 KC S DPH OD 4.1. SKLADEM.:D
Kopecek_ce4you (91)|3.1.2005 12:47
[QUOTE="condys"]V LEVI INT. JE K MANI ZA 3.450 KC S DPH OD 4.1. SKLADEM.:D [/QUOTE]
No jo, jenze LEVI je jen velkoobchod, ne? Potrebujes mit zivnostnak a ten ja nemam.... Nebo maj i maloobchodni prodej?
condys_ce4you (103)|3.1.2005 13:56
TO MAS PRAVDU!NEDOSLO MI,ZE TO NENI DOSTUPNY PRO VSECHNY.SORRY
romanx (69)|3.1.2005 14:01
Ja uz ji mam objednanou a ve ctvrtek by mela prijit , tak uvidime, jak bude slapat :) .
romanx (69)|7.1.2005 09:21
Zdravim, uz ma nekdo tuhle GPS ? Ja jsem si ji objednal a mam k ni par pripominek. Pokud ji uz nekdo vlastni , muze se sem ozvat. Diky
Kopecek_ce4you (91)|7.1.2005 09:42
[QUOTE="romanx"]Zdravim, uz ma nekdo tuhle GPS ? Ja jsem si ji objednal a mam k ni par pripominek. Pokud ji uz nekdo vlastni , muze se sem ozvat. Diky [/QUOTE]

Dnes by mela prijit....
Jake k ni mas pripominky? Celkem by me to zajimalo...
romanx (69)|7.1.2005 10:38
Vcera mi prisla tak s s ni hraju :)

- dodavatel k ni nedava navod, ale pri trose snaze a stazenym anglickym manualu z netu to jde nejak dat dohromady.
- kdyz uz ji sparuju, tak pokazde kdyz spustim nejakou aplikaci, tak ji musim znovu vybrat, jako zarizeni a to i tehdy, kdyz ztrati signal GPS, coz me docela rozciluje, protoze, jak to mam udelat za jizdy :(

No nechci to sem vsechno psat, kdyz ji jeste nikdo nema , treba to je jen spatnym nastavenim, tak pockam, az nas bude vic.


Kopecek_ce4you (91)|7.1.2005 13:07
Tak uz ji mam, ale mam problem. Snazim se ji pripojit ke svemu MDA, ale chce to po me heslo po sparovani. Nikde ho nemuzu najit, 0000 neprojde... SHIT. poradte...
romanx (69)|7.1.2005 14:35
Projde, ale v nastaveni BT musis zaskrtnout obe volby , GPS-output - vlastnosti - Zabezpeceni -- Overovani + sifrovat zaskrtnout pak teprve dat parovat 0000 .
Kopecek_ce4you (91)|7.1.2005 17:48
Takze uz se mi konecne podarilo tu GPS zprovoznit. Ted ji jeste otestuju v provozu - dneska jsem byl cely den v praci, takze je sice hezky, ze pred barakem mi to ukazalo puntik v mape a ze ma signal z 8 satelitu, ale to bylo tak vse, co jsem mohl zkouset.

Pro majitele MDA II mala poznamka. Pokud mate verzi ROM mensi nez 1.72 (BT stack u 1.52, 1.60, 1.66 neumi seriovy profil) , jsou nutne BTHTools viz. http://www.bluetooth.jazztel.es/. od verze 1.72 nic podobneho potreba neni, po sparovani se to zepta, zda ma vytvorit port a pokud je zapnuta volba "Odchozi port" (u me je to COM5), tak to na tom portu beha v pohode rovnou. Zkousel jsem to i s WM2003SE WWE 2.06 a taky chodi....

Heslo pro sparovani se mi chytlo az na ponekolikate a bylo to "0000".

Jinak se mi zda GPSka pomerne slusna, nemluve o tech penezich. Baleni bylo teda celkem udesne - krabicka s 230V zdojem na ktere byl z jedne strany autonapajec a z druhe strane v bublinkovem pytlicku GPSka. cele to bylo omotane balici folii. Zadna krabicka, manual, CD. No, o to me stejne neslo a co by clovek za 3500,- s DPH chtel, ze? Nakonec manual a soft je na na strankach leadteku ( CE_aplikace a manual )

Zajimava je ta vymena baterka. Opravdu mi pripada, ze je z nejakeho mobilu - jen z ktereho? Jestli nekdo mate moznost to zjistit, budu moc rad (koupil bych jeste jednu zalozni).

3.7V Li-ion 900mAh
rozmery jsou zhruba 70x34x5mm
obrazek
romanx (69)|7.1.2005 21:47
Nevite nekdo, jak vyresit, aby se GPS-ka pripojovala automaticky a nemusel jsem ji pokazde potvrzovat ze seznamu sparovanych zarizeni ?
Miloš Strouhal (3997)|7.1.2005 22:02
[QUOTE="Kopecek"]
Pro majitele MDA II mala poznamka. Pokud mate verzi ROM mensi nez 1.72 (BT stack u 1.52, 1.60, 1.66 neumi seriovy profil) , jsou nutne BTHTools... od verze 1.72 nic podobneho potreba neni, po sparovani se to zepta, zda ma vytvorit port a pokud je zapnuta volba "Odchozi port" (u me je to COM5), tak to na tom portu beha v pohode rovnou. Zkousel jsem to i s WM2003SE WWE 2.06 a taky chodi....
[/QUOTE]
Není pravda. Od verze 1.60 je již seriový profil dostupný.
romanx (69)|7.1.2005 22:06
To asi nebylo me, ze ?

Jo uz to vidim , omlouvam se :)
lika (23)|8.1.2005 18:16
Myslíte, že to bude chodit i s HF BT Parrot, kterou mám v autě a rád bych to používal součastně?
Kopecek_ce4you (91)|9.1.2005 00:00
[QUOTE="xp"][QUOTE="Kopecek"]
Pro majitele MDA II mala poznamka. Pokud mate verzi ROM mensi nez 1.72 (BT stack u 1.52, 1.60, 1.66 neumi seriovy profil) , jsou nutne BTHTools... od verze 1.72 nic podobneho potreba neni, po sparovani se to zepta, zda ma vytvorit port a pokud je zapnuta volba "Odchozi port" (u me je to COM5), tak to na tom portu beha v pohode rovnou. Zkousel jsem to i s WM2003SE WWE 2.06 a taky chodi....
[/QUOTE]
Není pravda. Od verze 1.60 je již seriový profil dostupný.[/QUOTE]

No, mas pravdu. Je dostupný, ale nejak mi to s nim zlobilo, resp nechytlo se... Jen jsem to zkousel tak, ze jsem milaska flashnul na 1.52, 1.60, 1.66 a chytlo se mi to az na 1.72 a W2003SE. Ale je klidne mozne, ze jsem mel nekde neco blbe nastavene....

viz http://www.bluetooth.jazztel.es/ > The version 1.60 of the ROM includes already a virtual serial port but unfortunately it is a dynamic port, which is not visible to many applications. Also the ActiveSync support is difficult and complicated to use and if you want to synchronize with different computers you have always to couple the device again.
Kopecek_ce4you (91)|9.1.2005 00:17
No, takze jsem dneska trosku jezdil po republice a muzu vam rict, ze zatim nemam vyhradu. Vse myslim funguje jak ma. Uvazoval jsem o externi antene na strechu a myslim, ze ani neni potreba. Mel jsem GPSku hozenou na palubce za sklem a dneska jsem najezdil tak 400 km. Pocet satelitu 6-9. Tech 6 bylo obcas v Praze mezi barakama, ale jinak tak 8-9.

Takze dle mych prozatimnich zkusennosti - udelal jsem dobre, naprosta spokojenost a dobra koupe!!!!

Co je ale tezka machrovina, tak jsem si ji hodil do kapsy u bundy a svete div se - chytalo to sice jen 4 satelity, ale normalne jsem s tim chodil po ulici, MDAcko v ruce a polohu to sice + - autobus, ale ukazovalo. To me fakt dostalo. Kdyby me slusel klobouk (jako ze bohuzel ne), udelal bych si ze v nem nahore kapsu a to by teprve bylo :-))))

No, taky jsem si dneska zbastlil dobijecku do auta tak, abych mohl zaroven dobijet MDAII i GPS. Oboje ma 5V vstup a na CL adapteru je napsano iPaq 36xx. Jelikoz MDA II pouziva stejne zdroj od iPaq 36xx , resp i konektor maj stejnej, jen jinak zapojenej, pouzil jsem ten CL adapter od GPS a vyvedl si z nej jeste jeden kablik. Konektor k iPaq 36xx uz jsem mel nejakou dobu koupenej, takze jsem vzal mikropajku, lupu (teda to byl vopruz strefit se na ty piny) a bylo. Ted hezky v aute dobijim oboje najednou a je to.
Kopecek_ce4you (91)|9.1.2005 00:25
[QUOTE="lika"]Myslíte, že to bude chodit i s HF BT Parrot, kterou mám v autě a rád bych to používal součastně?[/QUOTE]

Ja si myslim, ze by melo. Jesli jsi z Prahy a mas zajem, muzem to zkusit. Kdyztak mi napis na k o p e c e k @ e m a i l . c z (samozrejme bez tech mezer mezi pismenama - jen nechci dostavat dalsi spam, tak to nechci psat ve spravnem formatu).
Kopecek_ce4you (91)|9.1.2005 00:27
[QUOTE="romanx"]Nevite nekdo, jak vyresit, aby se GPS-ka pripojovala automaticky a nemusel jsem ji pokazde potvrzovat ze seznamu sparovanych zarizeni ? [/QUOTE]

No, tak to ja teda nemusim. Na mem MDA II s ROM 1.72 jsem to sparoval a od te doby vzdycky jen zapnu GPS, pak BT na MDA a je to... Nic dalsiho netreba...
Co mas za PDA?