Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WisBar Advance Desktop - rady, tipy, zkušenosti

dort (1212)|16.8.2005 13:38
bohužel nedokáži si poradit s vkládáním obrázků mezi text tak sem svůj výtvor vkládám jako vložený soubor ke stažení
libor_m (1026)|17.8.2005 00:11
Úžasná práce :yes:
Je dobře, že jsi to sem dal jako přílohu, protože by to bylo strašně dlouhý a navíc takhle si to může každý stáhnout na comp a v klidu pročítat a experimentovat.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|17.8.2005 00:48
Fakt úžasná práce, sám jsem již psal nějaký krátký manuálek a proto vím, co je jen za sepsáním práce a to nemluvím o tom, kolik času jsi musel věnovat testování jednotlivých nastavení apod.
Skin Expea a různé ikony pro něj jsem zahlédl na fórech k více programům, které průběžně sleduji a vypadá to, že je opět projedu a posbírám podklady... již tisknu tvůj návod a asi budu experimentovat také...
Mimochodem, jak je možné, že není tvá práce v nějaké učesané formě na titulní stránce ce4you? :D
dort (1212)|17.8.2005 00:58
díky, to potěší, zahřeje a odmění :yes:

chtěl jsem to zkrátit, ale tohle bohužel nejde :cool:

jinak dneska jsem opět si opět maličko pohrával s betou 04 a její nové možnosti jsou opět omračující :yes:

jako houby po dešti začínají vznikat nové pluginy, takže se máme s WAD opravdu na co těšit - z mého pohledu takový trošku bod zlomu v Pocket PC a jejich používání, neb konečně si každý vytvoří přesně to co potřebuje a na míru

a ještě jedno varování do řady, nezapomínejte na to, že se prozatím jedná o beta verze, které se občas vyznačují nestabilitou a nekorektním fugováním, narozdíl od beta verzí Wisbar 2.0, které v 99% fungují na 100% ;) - mně osobně dnes potkalo několik SR a ztratil se mi jeden buton z today :D - ale to se dá přežít

4Jarouš - no nevím zda už je čas na titulní stránky, obávám se, že na tu bude čas až budeme mluvit o hotovém produktu WAD a kompletním návodu jak na to, a ne o tomto počátečním postrčení pro nadšence :D ;)
mistm (477)|18.8.2005 11:53
Vyborny !!

stick
ivanmart07 (88)|18.8.2005 15:44
Vážne dobrý program a pritom tak jednoduchá myšlienka, teda hlavne pre náš s QVGA. Doteraz som nemohol napratať na obrazovku všetko čo som potreboval, už asi mesiac mám problém vyriešený s WAD. A hlavne nemá problém a akýmkoľvek plug-inom, čo ma napríklad na PocketPlus trošku mrzelo, vzhľadom k tomu že si podporuje len svoje. Už sa teším na finálnu verziu, snáď bude cena prijateľná.
Radek Novák (309)|24.8.2005 03:01
Tak po dvou dnech mám plochu téměř podle svých představ. Nejhorší bylo vycentrování všech ikonek a tvorba spodních 4 ikonek.. Do poslední záložky se snažím dát ikonky nastavení (podsvícení, paměť, apod), ale nedaří se. Kdyby někdo věděl, jak na to, tak bych mu byl moc vděčnej :yes: .

jval (453)|24.8.2005 06:04
Je to super vec tento SW, ale obcas si to dela co chce.
dort (1212)|24.8.2005 07:26
co máš na mysli? že občas "rozhodí" ikony, anebo něco jiného?
jval (453)|24.8.2005 07:35
Presne a nebo nektere ikony prestanou fungovat atd.

Ale je to beta, takze musime pocket na final verzi.
dort (1212)|24.8.2005 07:43
[QUOTE="Spider"] ... Do poslední záložky se snažím dát ikonky nastavení (podsvícení, paměť, apod), ale nedaří se. ..... [/QUOTE]

no zatím to mám vyzkoušené jen s použitím ikon z SPB PocketPlus :-)

vyber si nějaký skin z SPB PocketPlus a použij ho ( nahraj si ho do PDA -> nejlépe do složky My Documents a aktivuj ho aby si přepsal ikony do složky Windows )

prozatím si můžes vybrat jen tyto 3 možnosti -> New -> Meter -> Meter Type:

battery, memory ( RAM ), Storage - ostatní prozatím nejsou zakomponované v beta04

a pak si najdi cestu k obrázku -> který by měl být ve složce Windows -> a začínat písmeny pls_ a název ikony - tento název platí asi jen pro ikony z SPB PocketPlus :-)
dort (1212)|24.8.2005 07:46
[QUOTE="jval"]Presne a nebo nektere ikony prestanou fungovat atd. [/QUOTE]

no teď jsem pár dní neměl čas, ani vzít PDA do ruky :mad: , ale není důvodem například špatné nastavení hodnot rozměrů jednotlivých ikon? zkoušel jsi si doplnit i poslední dva rozměry - tzn. šířku a výšku ikony na displeji? neb občas se mi stane, že si WAD sám dopočítá nějaká nesmyslná "housenumera" a ikona zmizí, nebo se "rozhodí", či jak píše přestane fungovat - ovšem prozatím to vždy udělali ty , které neměli přiřazen rozměr - možná je to náhoda, ale stojí to vyzkoušení ;)
jval (453)|24.8.2005 08:05
tak to rozhodne vyzkousim
Radek Novák (309)|24.8.2005 08:44
[QUOTE="dort"]....no zatím to mám vyzkoušené jen s použitím ikon z SPB PocketPlus :-)....[/QUOTE]

No jo, ale to mi vytvoří jen tyto ikonky... backlight, storage, battery.

Já bych chtěl mít přístupné všechno nastavení (tak, jako když dám Start -> Nastavení) a vybrat si jen to, co chci...

[QUOTE]Presne a nebo nektere ikony prestanou fungovat atd.[/QUOTE]

po 3 dennim testovani mi jeste nezmizela zadna ikonka a ani se WAD nechova nejak divne :sarcastic: . Tak ted jsem to zakrikl, zmizela mi jedna ikonka :evil: . Ale staci dat u souboru s nastavenim ve vlastnostech pouze ke čtení a ať se dělá cokoli, nastavení se sice změní, ale po SR nebo po vypnutí/zapnutí pluginu je původní nastavení zase zpět :yes: :D
TheMelin (1642)|24.8.2005 09:12
tak když už jste u těch problémů, tak já dva přihodím :D
1. Sprite backup mám nastaven na automatickou zálohu ve 20:00, ale nic se neděje.Zahlédl jsem ohledně toho téma na fóru, ale anglicky moc neumím, tak nevím.
2.Nefungují mi pluginy v Pocket Breeze, kde jsem měl implementovaný Pocket RSS, ale nefunguje :? zvlášť ano.
Radek Novák (309)|24.8.2005 09:22
[QUOTE="TheMelin"]tak když už jste u těch problémů, tak já dva přihodím :D
1. Sprite backup mám nastaven na automatickou zálohu ve 20:00, ale nic se neděje.Zahlédl jsem ohledně toho téma na fóru, ale anglicky moc neumím, tak nevím.
2.Nefungují mi pluginy v Pocket Breeze, kde jsem měl implementovaný Pocket RSS, ale nefunguje :? zvlášť ano.[/QUOTE]

1. Zkusil jsem ten SpriteBackUp a normalne mi to bezi. Nastavil sem si zalohu na 9:19 a uz se mi to zalohuje :yes:
2. Ja mel v PB implementovano pocasi a postu a fungovalo to uplne normalne..
dort (1212)|24.8.2005 12:16
[QUOTE="Spider"]
No jo, ale to mi vytvoří jen tyto ikonky... backlight, storage, battery....

Já bych chtěl mít přístupné všechno nastavení (tak, jako když dám Start -> Nastavení) a vybrat si jen to, co chci... [/QUOTE]

vydržte prozatím tuhle alternativu WAD ve verzi beta 04 nenabízí :-( myslím, že šlo spíše o vyzkoušení další možnost rozšíření možností WAD, proto nabídka jen 3 ikon - uvidíme jak to bude v beta 05, nebo až ve finále, ale myslím, že ty možnosti se v nabídce objeví ;)
dort (1212)|24.8.2005 12:32
[QUOTE="TheMelin"]tak když už jste u těch problémů, tak já dva přihodím :D
1. Sprite backup mám nastaven na automatickou zálohu ve 20:00, ale nic se neděje.Zahlédl jsem ohledně toho téma na fóru, ale anglicky moc neumím, tak nevím.[/QUOTE]

vyzkoušel jsem SpriteBackup - a funguje také zcela bez problémů ;)
TheMelin (1642)|24.8.2005 13:09
me to také funguje pokud chvíli před tím udělám SR.Ale pokud celý den používám PPC a pamět je zaplácaná balastem, tak se tomu večer ňák nece. Teda to je má představa. :cool:
dort (1212)|24.8.2005 14:22
no nedalo mi to ještě jsem to 3x vyzkoušel a při třetím pokusu ( byl vypnutý ) zamrznul na 1% :no: pomohl až SR - takže prozatám zálohy raději ručně ;)
libor_m (1026)|24.8.2005 15:59
[QUOTE="Spider"]Do poslední záložky se snažím dát ikonky nastavení (podsvícení, paměť, apod), ale nedaří se. Kdyby někdo věděl, jak na to, tak bych mu byl moc vděčnej :yes: [/QUOTE]
Zkus tohle ...
Radek Novák (309)|24.8.2005 22:39
Dik, funguje to dobre. Jen jim sakra nemohu zadnym zpusobem priradit jakoukoli ikonku. Mohu jim priradit obrazek, ale transparentni pozadi je vzdy bile (v prohlizeci obrazku je normalne transparentni, takze chyba bude asi ve WAD :evil: )
mad2707 (70)|26.8.2005 08:15
Asi se mi budete smát, ale mám otázku ohledně ikon. Jakým způsobem zkonvertovat ikonu z formátu *.ico, aby měla v PCC průhledné pozadí. NA PC si upravím ikonu, ale po konverzi do *.tga je pozadí šedivé (stejně jako já :mad: )
beecher (9270)|26.8.2005 10:59
Moderator: Upravil jsem nazev diskuze, aby byl "kratsi" a vystiznejsi...
Radek Novák (309)|26.8.2005 19:25
[QUOTE="mad2707"]Asi se mi budete smát, ale mám otázku ohledně ikon. Jakým způsobem zkonvertovat ikonu z formátu *.ico, aby měla v PCC průhledné pozadí. NA PC si upravím ikonu, ale po konverzi do *.tga je pozadí šedivé (stejně jako já :mad: )[/QUOTE]

Nevim jak na to, ale jde to. Napsal sem mailika jednomu cloveku, co udelal tematko pro WAD s pruhlednymi ikonkami. Tak cekam na odpoved pomoci jakeho SW se mu to povedlo. Potom dam samozrejme vedet :yes:
Kocir (836)|26.8.2005 19:58
[QUOTE="Spider"][QUOTE="mad2707"]Asi se mi budete smát, ale mám otázku ohledně ikon. Jakým způsobem zkonvertovat ikonu z formátu *.ico, aby měla v PCC průhledné pozadí. NA PC si upravím ikonu, ale po konverzi do *.tga je pozadí šedivé (stejně jako já :mad: )[/QUOTE]

Nevim jak na to, ale jde to. Napsal sem mailika jednomu cloveku, co udelal tematko pro WAD s pruhlednymi ikonkami. Tak cekam na odpoved pomoci jakeho SW se mu to povedlo. Potom dam samozrejme vedet :yes: [/QUOTE]

Neni to tim, ze se da fialova barva na misto kde to ma byt pruhledne?
Aspon kdyz jsem pretahl ikonu v BMP s podkladem RGB 255:0:255 (HSB 300:100:100) tak fialova barva byla pruhledna.

WB 2.xx bere i BMP ikony ne jenom PNG
Radek Novák (309)|26.8.2005 20:36
Ikonky *.bmp *.npg s pozadim R255 G0 B255 maji opravdu transparentni pozadi. Skoda jen, ze pozadi stinu ma fialovou barvu :((
Kocir (836)|26.8.2005 21:26
[QUOTE="Spider"]Ikonky *.bmp *.npg s pozadim R255 G0 B255 maji opravdu transparentni pozadi. Skoda jen, ze pozadi stinu ma fialovou barvu :(( [/QUOTE]

Nevi, neporadim, az tak daleko jsem to nezkoumal.:disgusted:
Radek Novák (309)|31.8.2005 10:22
Tak mam za sebou prvni HR :evil: . Program sice fungoval v pohode, ale po jeho nainstalovani mi obcas nesla otevrit posta, obcas pri otevirani IntelliPadu se mi to zaseklo atd atd... Mel jsem ted tak 20 SR denne :sarcastic: . Takze program leti pryc a misto nej pujde asi ted novej "funkcni" iLauncher 2.2 :yes:
TheMelin (1642)|3.9.2005 21:01
ahojdy.Jak mám u Looxe 720 přiřadit k ikoně zapnutí BT,WiFi? Nějak se nedaří :?
beecher (9270)|4.9.2005 07:30
Od ctvrtka je novy build 0.7...
Kocir (836)|4.9.2005 18:11
Doufam, ze to bude lepsi nez posledni verze Wisbaradv 2.4.0.1.
To byl pekny smejd. Sice je pocesteny primo od vyrobce, ale pokud byla nainstalovana lokalizace od Sunnysoftu tak po ukonceni WB cele PDA zamrzlo.
Potom kdyz se nechalo zobrazit nastaveni casu tak ihned vyskakovala volba nastaveni casoveho pasma, v default skiny byl dodrbany skin spustenych aplikaci (rozdelovaci vodorovna cara). No a po trech dnech to pak rozhodilo cele PDA stare 5 dni. Tak jsem nasel predchozi verzi a zatim ok.

Ktere verze krome posledni FREE byla vlastne spolehliva?

TheMelin (1642)|4.9.2005 18:32
Tak to si trosku pletes. Toto je plugin do Wisbaru. Jinak posledni verze je 2.4.1.8. Zatim s ni nemam zadne problemy.
Kocir (836)|4.9.2005 18:44
[QUOTE="TheMelin"]Tak to si trosku pletes. Toto je plugin do Wisbaru. Jinak posledni verze je 2.4.1.8. Zatim s ni nemam zadne problemy.[/QUOTE]

V tom pripade nechapu a prosim vysvetlit. Jaky plugin?
ivanmart07 (88)|4.9.2005 18:51
Plugin, ktory umoznuje aby si mohol pracovat s viacerymi virtualnymi obrazovkami na PocketPC. Takto mozes mat k dispozicii podstatne viac veci zobrazenych v jednom case. Staci prepinat medzi obrazovkami.
TheMelin (1642)|4.9.2005 19:10
Tak tak. Na prvni strance teto diskuze je mozne stahnout vyborny navod od Dorta. Jukni do nej a urcite si udelas predstavu o co jde ;)
Kocir (836)|4.9.2005 19:13
Ja myslel ze se diskutuje o tomhle Wisbar Advanced Desktop od Lakebridge.
Rozsireni Today, zlepsene ovladani, spravce aplikaci atd.
:O
ivanmart07 (88)|4.9.2005 19:23
No ono sa tu o Wisbar Advance Desktop diskutuje, to čo popisuješ ty je Wisbar Advance. Výrobca rovnaký. Na stránke http://www.lakeridgesoftware.com/ ho priamo nenájdeš, zatiaľ je v beta testovaní, takže treba hladať vo fóre, tam je aj download
TheMelin (1642)|4.9.2005 19:30
O cem mluvis ty je WISBAR ADVANCE 1, nebo 2.
Tato diskuze je o WISBAR ADVANCE DESKTOP, coz je plugin do WISBAR ADVANCE 2. zatim beta free. Ale naprosta spokojenost. Udelej si pul dne cas a budes ze sve today nadsen ;-) doporucuji Dortuv navod na 1 strane tohoto threadu ;)
Kocir (836)|4.9.2005 21:03
[QUOTE="TheMelin"]O cem mluvis ty je WISBAR ADVANCE 1, nebo 2.
Tato diskuze je o WISBAR ADVANCE DESKTOP, coz je plugin do WISBAR ADVANCE 2. zatim beta free. Ale naprosta spokojenost. Udelej si pul dne cas a budes ze sve today nadsen ;-) doporucuji Dortuv navod na 1 strane tohoto threadu ;) [/QUOTE]

Ted me je to jasne.

Ten navod je dlouhy jak cert :disgusted:
TheMelin (1642)|5.9.2005 21:43
To Red Dwarf: Zde jsou ikony, ktere jsi žádal.
To Beecher: Dobry napad, pak je chaozzz v duplicitnich temach ;)

blackdot_ce4you (139)|10.9.2005 12:01
[QUOTE="TheMelin"]To Red Dwarf: Zde jsou ikony, ktere jsi žádal.[/QUOTE]

A nemate nekdo jeste nejaky hezky ikony? Mam jen QVGA display a tak se me tam vejde jen jedna :-(
Z SPB ext. themes me to vzdy vyprdne vzdy male ikonky, kde neni vydet zadny text.
Karm (365)|10.9.2005 12:05
Já to vyřešil tak že jsem si v malování obrázek zmenšil na 75%.Ale samozřejmě můžes s velikostí laborovat,záleží co jak komu vyhovuje.
blackdot_ce4you (139)|10.9.2005 12:13
To jsem samozdrejme zkousel.
Primo s uvedenejma obrazkama nahore a pak me to vubec nic neukazovalo... :-(
Ale jestli ti to slo tak jsem asi delal neco spatne ze?
Karm (365)|10.9.2005 12:27
Takhle to dělám já:
Vyextrahuju soubor pls_battery.Otevřu ho v Malování,dám Obrázek->Roztáhnout či zkosit a dám tam 50%(u roztáhnutí).Soubor->Uložit jako->pls_batteryQVGA.PNG.Odešlu přes BT do PPC.klepnu stylusem na plochu a držím.Pak dám New->Meter.NAstavím BAttery,Path to zvolím ten soubor co sem tam poslal a zaškrtnu "This is PocketPlus meter image".Potvrdím a je to.
blackdot_ce4you (139)|10.9.2005 13:49
Jo tak takhle to funguje. Diky!
Asi to bylo tim ze jsem to zmensoval v Acdsee :-/ :?:
A nemate jeste nekdo nejaky hezky ikonky? Pokud mozno ne z SPB ext. themes.
Karm (365)|22.9.2005 08:11
Ke stažení je release candidate 1 WM2003(SE)
Příští týden se pokud prý vše dobře půjde dočkáme finální verze.
markjag (386)|2.10.2005 19:30
Mne to pise ze Beta period has expired ;(
Ze Please check Lakerige Software's website for an updated version.
No a pozeral som ale nenaseil som :(
blackdot_ce4you (139)|2.10.2005 19:35
Od 1. je Release Candidate 4.
A slape v pohode...

http://www.lakeridgesoftware.com/forum/viewtopic.php?t=2790
markjag (386)|2.10.2005 20:13
Inac estem mam malicky problem ohladne toho DOC suboru. Mne to tam neukazuje BOLD ale ukaze [ \b ] a podobne . A este tam autor pise odkaz na pozadie ale ani to som tam nenasiel. Ale inac perfektny navod, dik moc ja s tym uz experimentujem.