Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PDA a škola

Pinochio (424)|8.9.2005 19:38
Zde diskutujte o softu pro PDA, který používáte ve škole.
Používáte PDA ve škole a k čemu?
Jaký máte soft?
Co rozvrh hodin? Excel nebo jinou alternativu?
Našel jsem tohle: The Dog Ate it, ale z vlastní zkušenosti vím, že to je nic moc.
Stále u mě nepřekonaný soft na PALM jako inspiraci: Astraware TimeTable
Potřebuji jednoduchý rozvrh, kde bude učebna, předmět a čas, to mi zatím nikdo nenabídl, nemáme totiž vždy stejný čas a učebnu výuky.
Píšete jen do PDA nebo jen do sešitu nebo kombinovaně?
Jaká je tolerace PDA na vaší škole, jak ve výuce, tak během písemek?
Hondzik_ce4you (92)|8.9.2005 20:05
Takze bez PDA ve skole ani ránu, páč bez cihližky bych ani nevěděl, v kolik mi ráno jede autobus ;)
- PDA využívám jako "rozvrh" který mám jako 1st událost v kalendáři s per. opakováním
- Používám úkoly
- Ráno přez AS stahnu maily a ve škole si na ně v klídku odepíšu
- taháky => jedno tlačítko spouští SPB Time, druhe pocket word, v případě kontroly ze strany učitele rychle přecvaknu:D
- Gamesy ve volné chvylce - worms, jawbraker
- PDA je tolerováno, páč 99,8% učitelů neví, co to vůbec je.......:)) :))
hosic (156)|8.9.2005 20:09
Vy se mate, takova vymozenost - PDA ve skole.
Za nas byl nevetsi vrchol co nejmensim pismem na laserovce vytisteny tahak do kalkulacky. :-)

Zakazal bych vam to. :D
beecher (9270)|8.9.2005 20:11
Kam ten svet speje... PDAcko v hodine... :sarcastic:
Logaritmicke pravitko na vas!!! :yes:
Kája_oldd (759)|8.9.2005 20:14
Oh, no asi budu ot, skusím odpovědět.
PDA mám ve škole na zábavu, ale spíš na důležité poznámky, události
S rozvrhem to bylo lehké-dá se stáhnout ze stránek školy vcelku propracovaný, takže putoval rovnou do excelu...
Jinak přesný popis činností: Občas hra, poté velice oblíbená činnost-upravovaní fotek z mobilu pomocí pocket artist, ale hlavně do kalendáře putují důležitá setkán a tak, a v neposlední řadě je to kalkulačka (Math tablet), nejlepčí co tam máme:) PDA je při některých písemkách tolerováno, jinde ne...i když veskrze učitelé moc netuší, co umí tento stroj. Já sám používám jen jako lepší kalkulajdu, když dojde na písemné práce
Hondzik_ce4you (92)|8.9.2005 20:34
K PocketTimetable=>Moooc zaujímavé! spoustení trvá cca 2 minutky :) skákalo mi skoro celé PDA a docela sem se bál !! :D jinak to nevipadá až tak nejhůře, ale odezva prográmku mne příjde žalostně pomalá! jinak k nastavení
- lze mít více rozvrhů
- lze doplnit jména učitelů
- lze poznámky k hodinám
- doplnění vyuč. hodin(na ukázku sou jen anglický)

PS: Uz mi to zase nejde spustit....jednou jo, pak zase ne....nevim, zkuste to vy, já nemám rád HR :D :D ,
Zdenek Malinsky (9781)|8.9.2005 20:41
Dneska byla v diskuzi věnované TODAY zmínka o tomto softu pro školáky. Bohužel cena moc pro školáky není - 29.95 USD, což je jen o 4 méně, než za Pocket Informant nebo Agendu Fusion.
Ten skvělý palmí softík z Pinochiova příspěvku můžete vyzkoušet i na PPC pomocí emulátoru - návod zde. Opět je to za smutných 29.95 USD, ale alespoň je tam 14 dní trial.
Hondzik_ce4you (92)|8.9.2005 21:04
Jdu testovat oba uvedené programy - PocketTimetable a ten za tech 29,95koláčů:) tak pak napíšu co a jak ! ;) :cool:
Cake (68)|8.9.2005 21:42
Přesně tak, bez PDA ve škole ani ránu :D
Zatím ještě nevyužívám na 100%, plánuju přikoupit klávesničku a pak budu sešity používat jen na předměty jako matematika nebo chemie (ušetřím naše lesy;) ).

Z programů mám v cihle freeware anglický a německý slovník (není to úplně ideální a tak plánuji zakoupení kvalitnějších slovníků, první bude asi španělský a doufám, že se najdou peníze i na další jazyky).
Jaké používate slovníky vy? Mě se docela libí slovníky Aponia (Pocket Translator) a teď navíc ve verzi 2005 navýšili docela slovní zásobu, ale ještě pořád nejsem rozhodnutý ke koupi.

Z dalších programů určitě Word a Excel na různé texty a slovíčka, no a pořád mám kalendář nabitý různými písemkami a úkoly :mad:. Ve volné chvíli (nějaká nudná hodina se najde každý den) si zahruju nějakou tu hru - Bejeweld, šachy...
Rozvrh řeším pomocí Excelu, ale nějaký šikovný porgrámek bych taky uvítal.
Z profesorů zná PDA jen málokdo, ale při písemkách ho na stole vidí hodně neradi a nepomůže ani vysvětlování, že na něm používám kalkulačku nebo periodickou tabulku prvků. Za vším zkrátka vidí tahák, asi nemoc z povolání :).

EDIT: Málem bych zapomněl na free encyklopedii Wikipedia - sice zabere místo na paměťovce, ale do školy se hodí.
ipf (2136)|8.9.2005 21:59
Nó, já bych si vzal do škoy SkyForce ;) .
Pinochio (424)|8.9.2005 22:05
[QUOTE="ipf"]Nó, já bych si vzal do škoy SkyForce ;) .[/QUOTE]
Kde je nějaká škoya? :D :D :cool:
Zdenek Malinsky (9781)|9.9.2005 00:21
A co psaní? Používáte PDA na psaní poznámek místo sešitu? Jak zaznamenáváte obrázky a grafy? Píšete ma HW či SW klávesnici nebo používáte rozpoznávání psaného písma? Co třeba jen záznam zvuku-hlasu využíváte?
Škoda, že jsem neměl PDA dříve. Periodická tabulka, multifunkční kalkulačky, které umí zobrazit grafy, křivky atp., slovníky....softů jsou spousty.
Zdenička_oldd (292)|9.9.2005 06:49
PDA jsem chtěla využívat právě na psaní poznámek z přednášek, ale nejsem si jistá, jak by se na to tvářili :sarcastic:
beecher (9270)|9.9.2005 07:37
Normalne. Ja pri svem pokusu o studium na vysoke skole, mel sebou na prednaskach notas...
hybo (3107)|9.9.2005 08:37
to je sila, ja na prijimackach na skolu nemohl uzivat ani blbou kalkulacku a nasledne pak ani tabulky a jeste me nasledne moje tehdy jeste neznama tridni sundala, ze nevim, jaka je druha odmocnina z nejakeho cisla (je fakt, ze to byla fanaticka matikarka, ale to ja tehdy nemohl tusit)...ale to je jiz asi 15 let, takze...je fakt, ze treba praktickou maturitu s elektrotechniky jsem delal na PC, profak mi nedokazal zakazat tuhle malickost a tak jsem mel dokonce jako jedinej moznost jit do vedlejsi ucebny, kde bylo PC :-)))) stejne mi chtel dat tri, ale ja ho pak ukecal na dva :D
xkovi_ce4you (568)|9.9.2005 12:44
Na nahravani prednasek chci ted jak mi zacne semestr vyzkouset Resco Audio Recorder..vypada to slusne.., jinak pda mam hlavne na zapsani terminu testu, pripadne toho rozvrhu..
PDA se u nas na Vysoke skole ekonomicke v Praze u testu moc uzivat neda.. je tu spousty mladsich vyucujicich, co si na prednasky nosi vlastni notebook a z nej pousti prezentace k prednaskam..tezko bych pred nima tvrdil, ze pda je jen specificka kalkulacka :)
Ale faktem je, ze nekteri borci se treba pri vetsich testech v poslucharnach pripoji na net pres GPRS ci pres skolni wi-fi a na strankach jednotlivych vyucujicich, kde obvykle byvaji i texty prednasek, fulltextove vyhledavaji potrebne informace.. s notebookem (ktery tu ma kde kdo - nevim, kde na to berou, sam za myho acera jeste dluzim:sarcastic: ) by to bylo asi hodne napadny:D
alkiko (3)|9.9.2005 13:00
[QUOTE="Zdenička"]PDA jsem chtěla využívat právě na psaní poznámek z přednášek, ale nejsem si jistá, jak by se na to tvářili :sarcastic: [/QUOTE]

Bez problémů. V létě jsem úspěšně ukončil 5 let studií a musím říct, že to nebyl problém. 4 roky jsem používal Palm IIIe s jednoduchým textovým editorem (export do txt) a malou klávesnicu GOTYPE. Nikdy jsem se nesetkal s problémem, ba naopak někteří z učitelů obdivovali rychlost záznamu a přesnost mých poznámek (mám státnice ze psaní). Na 5. ročník jsem pořídil noťas ale nemůžu říct, že bych na Palma zanevřel. Někdy jsem bral s sebou radši Palma, obzvlášť když jsem měl plný bágl a noťas už bych neutáhl. Jinak vřele doporučuju.

PS Bohužel mou vlastní nešikovností utrpěl Palm úraz displeje a je kaput takže pokukuju po MDA Compact. Pravděpodobně příští týden půjdu na nákup :))
MultiTricker (112)|9.9.2005 13:16
PDA je ve škole neocenitelná pomůcka, zvlášť s GPRS tarifem. O hodinu cizího jazyka mrknu do slovníku, jinak si můžu cokoliv dohledat na netu, vyřídit maily...kalkulačky mám pro jistotu asi 4 :) poznámky nezapisuju, nemám HW klávesnici a sešit je sešit, i když...

Záznam hlasu je super, Resco Audio Recorder boduje.

Prostě skvělá takřka univerzální pomůcka.
KENNY_FX (103)|9.9.2005 13:33
PDA pouzivam ve skole na ICQ nebo xchat :D
netron (129)|9.9.2005 13:45
Rozvrh hodin som spravil pomocu kalendaru s opakovanim kazdy tyzden. Aspon to mam priamo na today obrazovke a nemusim hladat v nejakej tabulke. Spominame programy The Dog Ate it a PocketTimeTable2 mi nevyhovovali. Ako dobra pomocka mi sluzi emulator kalkulacky od TI Virtual TI Pocket Emulator s prislusnou romkou.
kuba78 (42)|9.9.2005 14:16
[QUOTE="xkovi"]Na nahravani prednasek chci ted jak mi zacne semestr vyzkouset Resco Audio Recorder.. [/QUOTE]

ja kdyz byl na ekonomce tak sem pouzival na pisemky misto kalkulacky Psiona (tabulkovy kalkulator s predefinovanymi vzorci a pod takze sem akorat doplnil promenne a nemusel to zdlouhave klepat) a obcas na textove pisemky sem ho pouzival jako hodiny abych vedel kolik mam casu (to sem tvrdil vyucujicimu) a samozrejme na pozadi word a fulltext.
psat poznamky se na tom dalo diky klavesnici celkem slusne ale nebavilo me to.
akorat jednou mi zatrnulo, na MTP kdyz jeden vyucujici prisel a rikal tohle znam to ma manzelka a muzu se podivat.. a ja mel samozrejme za tema hodinama wordowsky dokument s tahakem :-)
andischo (45)|9.9.2005 16:18
Ja si neviem skolu bez pdacka predstavit. Hlavne na tych nudnych hodinach si pozriem filmy, so susedom zahrame piskvorky, icq fici nonstop.. S robenim poznamok mam zle skusenosti pretoze nasi xyz profaci to netoleruju :(( A na pisomke z fyziky alebo matiky ma clovek vsetky vzorceky ulozene a prepina medzi kalkulackou a tahakom :) enjoy
Radek Novák (309)|9.9.2005 16:31
Také využívám MDA Compact ve škole vcelku hojně. Úkoly, rozvrh mám v excelu, pokud zapomenu sešit, tak si píši poznámky do Compacta. Mám tam kalkulačku (1Calc), Lingea Lexicon a spoustu her, filmů a klipů pro chvíli nudy :). Pokud píšeme písemku, tak si doma dig. foťákem vyfotím listy ze sešitu a nakopíruji do MDA. Pak mám na 1 tlačítku nastaven prohlížeč obrázků a na druhém kalkulačku. Skvělé použití např. při fyzice :D . Jednou jsem z té látky nevěděl ani prd a měl jsem 100% úspěšnost a učitel mě ještě chválil :D . Často hraji se svým sousedem Snails a pokud jsme na němčině, tak je ve vedlejší třídě kolega s PDA a většinou hrajem Warfare přes bluetooth. Do 45 min většinou vždy někdo vyhraje :yes: . Samožřejmě povinou výbavou jsou 4AA baterie, které dodávají zdroj. energie. Ve škole totiž baterie vcelku rychle klesá :))
Hondzik_ce4you (92)|9.9.2005 16:54
Tak sem se vratil konečně ze školy, gde sem si celý den hrál s PocketTimetable a The dog ate it!Co má taky člověk dělat ve škole, než si hrát s cihlou:D

PocketTimetable=>doporucuji instalaci prez CAB, páč norm. instalator hazí errorr. Netuším čím to, ale nejde mi zpouštet zástupce v Pocekt+, musím spouštět zásadně ze složky přez TC. Jinak mi příjde docela využitelný, jen je zvláštní členění rozvhu( vodorovně dny, my jsme většínou zvyklí na hodiny)..ale dá se v tom orientovat ...čas od času to hodí fatal errorr...to taky nevím proč :)

The dog ate it => Chodí to spolehlivě, ale příjde mi to pro studenty naprosto nepřehledný a hlavně nevyužitelný ( můj názor, hrál sem si s tim cca 2 hodky). Než sem se prokousal nastavením chvylku trvalo, nevím jak dlouhodobé používání, ale mne to odradilo HNED! ....a za cenu 29,95 dolacu bych doporučil nějakou hustou gamesku, než tenhle soft..... :!:



PS : Dík Pinokioj za doporučení Timetablu ;)
PS2: The dog it ! sem zkousel plnou verzi, a fakt za ni ty prachy NEUTRACEJTE!! to mi je radsi poslete :D
Twister_ce4you (107)|9.9.2005 17:52
[QUOTE="Spider"] . Samožřejmě povinou výbavou jsou 4AA baterie, které dodávají zdroj. energie. Ve škole totiž baterie vcelku rychle klesá :)) [/QUOTE]

Pls jak to myslis? To je jako takova ta nabijeck ajako je na mobili jak do ni das abterky a muzes dobijet? Popr. jestli to neni tajemstvi kdes to sehnal?

Jeste trochu mimo misu neznate nekdo programek kde by byli fyzikalni vzorce? myslim to tak ze by se jen doplnovali cisla a vono by to pocitalo vysledek? Vim ze to de naklepat do Excelu ale sem krapet linej...
Pinochio (424)|9.9.2005 18:04
[QUOTE="Twister"]Jeste trochu mimo misu neznate nekdo programek kde by byli fyzikalni vzorce? myslim to tak ze by se jen doplnovali cisla a vono by to pocitalo vysledek? Vim ze to de naklepat do Excelu ale sem krapet linej...[/QUOTE]
Doporucuji doma naklepat do Excelu na PC a pak pres Active Sync zkopirovat do PDA, vzorcu je zatracene moc, na to aby vsechny umel jeden program, navic v Excelu je mnohem vic funkci nez ve vetsine kalkulacek.
Takze na PC narvat ruzne vzorce a pak v pres AS do PDA a dotukat jen hodnoty (např. do buňky A1 dáš vzorec pro x na druhou - =POWER(B1) a pak do buňky B1 dáš jen hodnotu a Excel ti v A1 zobrazi vysledek).
Radek Novák (309)|10.9.2005 00:42
[QUOTE="Twister"]Pls jak to myslis?...[/QUOTE]

Sežeň si 4AA baterie, spoj spravne + a - a takto spojene baterie napoj pres koncovku, kterou nabijis PDA a ono by to melo nabijet :)
Hondzik_ce4you (92)|10.9.2005 10:51
Tak se pouštím do testování (cca 2 hodky, nebo do omrzení ;) produktů :
- Handango Student suite
- Handango Medical Student Suite
tak se časem ozvu, jak se mi to páčí.....;)
Hondzik_ce4you (92)|10.9.2005 11:19
Tak sem si dohrál:)
Handago Medical student suite : obsahuje launcher, oxfordský významový slovník anglických slov(snad chápete co tím myslím:) super chemickou tabulku, která obsahuje i ORGANICKOU část ! dále pak ještě anglický přehled nemocí a různých lékařských postupů...

Handago student suite : najdeme zde ten samý launcher, Class Manager ( velmi podobné jako The dog ate it) a stejný slovník jako Medical suite.

Mno, ta chem. tabulka mne naprosto nadchla ( hlavné díky org. části) !! Ještě sem při brouzdingem internetu na nic podobnýho nenarazil ! Jinak ani jeden z těchto softů nesplňuje mé požadavky na GOOD studentskej softík....

PS: Mám zásobičku captured, ale nejak mi sem nejdou vkládat...časem se rozohnim a všechny své zážitky z těhle 4 prográmku shrnu a doplním :D
Twister_ce4you (107)|10.9.2005 16:15
[QUOTE="Spider"][QUOTE="Twister"]Pls jak to myslis?...[/QUOTE]

Sežeň si 4AA baterie, spoj spravne + a - a takto spojene baterie napoj pres koncovku, kterou nabijis PDA a ono by to melo nabijet :)[/QUOTE]

a jde nekde sehnat tu koncovku? Protoze pripojka ktera je v kolibce mi prijde dost atypicka..
Zdenek Malinsky (9781)|10.9.2005 18:39
[QUOTE="Twister"]a jde nekde sehnat tu koncovku? Protoze pripojka ktera je v kolibce mi prijde dost atypicka..[/QUOTE]Pokud je to miniUSB, tak asi v každém obchodě s elektrosoučástkami (GES apod.). Milan Švec na srazu ukazoval i různé redukce, nakoupené v Elektroworldu.
KENNY_FX (103)|11.9.2005 13:19
[QUOTE="netron"]Rozvrh hodin som spravil pomocu kalendaru s opakovanim kazdy tyzden. Aspon to mam priamo na today obrazovke a nemusim hladat v nejakej tabulke. Spominame programy The Dog Ate it a PocketTimeTable2 mi nevyhovovali. Ako dobra pomocka mi sluzi emulator kalkulacky od TI Virtual TI Pocket Emulator s prislusnou romkou. [/QUOTE]
Kde sezenu tu romku?
CommanderZ (1798)|11.9.2005 20:16
Rozvr v excelu, na 3. HW tlacitku. Kdyz vim, ze prichazi vetsi test z treba fyziky, tak to nastavuji takto:

tlacitka:
1 - resco explorer
2 - pocket word
3 - vestavena kalkulacka
4 - myPocketCalc

V pruzkumniku mam otevrenou slozku s tahakama, v pocket wordu je pak jeden z nich otevreny. kalkulacka je na zakladni pocty a myPocketCalc na takova svinstva jao zlomky nebo absolutni hodnoty ;)

ty tahaky ve wordu snad ani nejsou tak zakazane - vzdyt ubozaci bez pda si je pisou do matematickofyzikalnich tabulek :disgusted: (btw, ty asi stale v nejakem citelnem formatu v kompletni forme nejsou co?)

jen me stve, ze jsem furt nenasel zadnou kalkulacku, ktera by zvladala funkce a jejich grafy :evil: vzdyt neco takoveho bylo uz v dosovym hp200lx s rokem vyroby 95 :mad:

samozrejme nezminuju takove veci jako poznamenavani du apod.

profesori to vesmes berou jako kalkulacku :D
Zdenek Malinsky (9781)|11.9.2005 20:33
Kalkulačka s funkcema a zobr.grafů určitě existuje-dokonce se to tu před časem probíralo. Free to ovšem asi nebude.:(
LCC6 (38)|11.9.2005 21:00
Kalkulacka s grafama je, menuje se GraphicCalc a tusim ze ji mam vocad. jen instalace na WM2002 byl mesi porod, kvuli chybejicim knihovnam ... na gymplu mi stacila, uvidime jak to bude dal ... W
netron (129)|11.9.2005 21:26
[QUOTE="KENNY_FX"]Kde sezenu tu romku?[/QUOTE]
Tu a ak by odkaz nefungoval poslem na mail.
netron (129)|11.9.2005 21:30
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Kalkulačka s funkcema a zobr.grafů určitě existuje-dokonce se to tu před časem probíralo. Free to ovšem asi nebude.:( [/QUOTE]
Su aj free programy. Napr. uz spominany Virtual TI Pocket Emulator a romka od TI.
mainboard_ce4you (97)|11.9.2005 21:48
Lidi ja si v patek dones do školy OVISE, pichnul ho do habka na učebně a nasměroval antenu na svuj pavilon. Takže Wifi free ..... do školy mam pouze svačinu a PDA ... vyjmečne blok na matiku a podobne šilenosti ...
mousefromhouse_ce4you (268)|11.9.2005 22:37
Bez sveho MDAc si skolu uz ani neumim predstavit : ) Ve wordu si pomoci Graffity pisu vsecky sesity do PDA, akorat MAT+FYZ+CHE mam v papirove podobe, protoze ve Eordu se spatne rysuje : ) Jinak ucitelum PDAcka u nas na skole nevadi (Gymnazium Elgartova, Brno) Rozvrh mam v papirove podobe : )
Zdenička_oldd (292)|13.9.2005 19:24
Já používám nejvíc teda Idos, abych se do školy vůbec dostala :-)))
Jinak jen kalendář na upomínky na zkoušky a tak.
Johny_G (384)|13.9.2005 20:59
Velice nabušená kalkulačka je SpaceTime. A grafy umí i ve 3D :D (ve škole dost neužitečné ;)). Myslím, že se tam dá stáhnout trial ;). Jdu zkoumat manuál, protože bych ocenil výpočty posloupností.
mainboard_ce4you (97)|13.9.2005 21:57
[QUOTE="Johny_G"]Velice nabušená kalkulačka je SpaceTime. A grafy umí i ve 3D :D (ve škole dost neužitečné ;)). Myslím, že se tam dá stáhnout trial ;). Jdu zkoumat manuál, protože bych ocenil výpočty posloupností.[/QUOTE]

No klidně by se mohl najit někdo kdo by udělal rychlokurs s touto karkulačkou (zakladní věci a tak ...)
Zbyšek Záliš (203)|14.9.2005 07:46
Máme tu další soft pro školáky. Je jím LabWorX - Student Organizer 1.0 s cenou pouze 9.99$ :D
Zdenek Malinsky (9781)|14.9.2005 10:17
Tak vyzkoušejte. Pokud to bude bomba, tak třeba na něj Hybo dá školákům a studentům větší slevu, než 10%. ;)
baz_ce4you (44)|14.9.2005 10:37
Bohuzel neexistuje testovaci verze :(

Ale ze screenu se zda, ze by to mohlo byt zatim jedno z nejlepsich co jsem videl...
Karm (365)|14.9.2005 10:45
vypadá mooc pěkně,ale chtělo by to nějaký demo :?
mistm (477)|14.9.2005 11:56
kdyz uz byla rec o kalkulajdach, tak ja pouzivam kombinaci MathTablet a RealCalculator ... kazdy si jiste googlem dokaze najit sam
Zdenička_oldd (292)|17.9.2005 17:22
Tak cca do 14 dnů budu PDA ve škole používat i na web :-) přes školní wi-finu :cool:
pagino (160)|17.9.2005 18:08
no, niekomu je fajn, skoda ze nase gymnazium nema taku vymozenost, ale zato mame v kazdej ucebni natiahnute LAN koncovky :cool:
17razor (49)|17.9.2005 19:37
aj RDcalc je dobra

v skole je pda uzasna vec. na teoretickych predmetoch si zapnem windowsacku povodnu kalkulu a preklikavam sa do acrobatu, alebo wordu. a na matematickych pisomkach je to este lepsie :) proste si vsetci myslia ze je to elektronicky diar.
na prednaskach zase vyuzivam 11mbit skolsku wifinu :D a worms s kamosmi.