Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení a konfigurace programu SBSH PocketWeather v. 1.3

3.7.2006, Jarouš, návod
Na fóru SBSH byly k PocketWeather zveřejněny dva „tutorialy“ – dílčí návody k nastavení programu. Inspirováni tímto příkladem publikovali na našem fóru Jarouš a TheMelin v průběhu března 2006 kompletní návod a postupy nastavení celého programu.
Pokud máte nastavenou lokaci minimálně pro jedno místo, můžeme se podívat hlouběji do nastavení programu a ukázat si další možnosti pro lepší vizuální přehled aktuální situace pomocí námi zvolených satelitních či webových snímků. Program podporuje snímky ve formátu jpg a png, animované gify zatím neumí.

Vycházím z faktu, že lokaci máme nastavenou. Zvolíme danou lokaci, pro kterou chceme přiřadit snímek (modře se podbarví) a ťapneme na "Nastavit snímky".



Objeví se okno s přehledem snímků. V současné době zde žádný snímek nemáme, proto zvolíme "přidat". Snímky se vkládají ve formě odkazu na daný obrázek na internetu (např. http://www.meteopress.cz/web/fresh/meteoradar.png).



TIP: Jak zjistit URL snímku satelitu, radaru či kamery na webových stránkách? Kurzorem myši najedeme na snímek, který chceme mít později v PW a stiskneme pravé tlačítko myši. Z vyrolované nabídky zvolíme "Vlastnosti". Zde vidíme údaje o obrázku (formát, URL, velikost, rozlišení v DPI). Pokud je obrázek v podporovaném grafickém formátu, objem dat i rozlišení jsou přiměřené našim možnostem, otevřeme si Notepad či jiný textový editor, levým tlačítkem myši zvýrazníme celý text URL adresy a pomocí kombinace kláves CTRL+C a CTRL+V uložíme zkopírované URL snímku, které následně opíšeme do příslušného okna v PW.

Možností vložení nového snímku jsou dvě, postupně si je popíšeme.



1. Můžeme použít tlačítko "najít...", z vyrolované přednastavené nabídky vybereme snímek (odkaz URL) a stiskneme "OK".



2. Známe na internetu obrázek, či webovou kameru, ze které chceme snímky použít. Zadáme rovnou odkaz do řádku URL, který směřuje k danému obrázku.

Pokud máme vložen odkaz a jsme připojeni k internetu, dáme tlačítko "obnovit". Program načte snímek ze zadané adresy a informuje o úspěšném stažení. Po odklepnutí OK na textové informaci máme obrázek na ploše. Pokud chceme zobrazovat obrázek na Today obrazovce, zatrhneme zatržítko "Povolit zobrazení na obrazovce Dnes". Po zaškrtnutí zatržítka se objeví okénko, kde zadáme procentuelní přiblížení části snímku a následně klikneme na střed budoucího zvětšeného výřezu plochy snímku, kterou chceme zobrazit na Today obrazovce.



Vrátíme se na předchozí stránku, kde nám už v tabulce přibyl jeden snímek. Tímto způsobem můžeme vložit další snímky.



UPOZORNĚNÍ: Větší počet snímků zvyšuje počet přenesených dat a zabere v zařízení více místa pro uložení.

Snímky máme nastaveny. Nyní nás čeká ještě výběr místa v zařízení, kam se budou snímky ukládat a to najdeme v záložce "snímky". V horním políčku je cesta snímků nastavena standardně do adresáře, kam jsme nainstalovali program pod složku CACHE. Program podporuje ukládání snímků i na kartu, takže pokud koukáte na každé kB v zařízení, bude se Vám toto hodit.



UPOZORNĚNÍ: Pro uživatele, kteří provozují program na MDA a mají zapnutou funkci sleep mode, kdy se zařízení vypne a je zapnutá jen radiová část, doporučuji snímky ukládat do zařízení. Proč? Jak už jsem psal, zařízení je vypnuté a to i přístup na kartu. Program se v tomto režimu aktualizuje, ale nemůže přistupovat na kartu a tudíž se snímky nemají kam ukládat.

Pokud jsme si u nějakého snímku povolili zobrazování na Today obrazovce, zde si můžeme nastavit velikost ikony zobrazované na Today, rovněž tak velikost ikony zobrazované v přehledu počasí.

Tímto máme snímky nastavené. Ještě trochu předběhneme a koukneme pod pokličku Lekce 7 a to na nastavení aktualizace. Přepneme se na záložku aktualizace, kde nás pro tuto chvíli zajímá druhý řádek od shora "Aktualizovat snímky po", kde nastavíme časovou periodu stahování nových snímků. Doporučuji si zjistit, jak často se náš snímek na internetu aktualizuje, abychom ho zbytečně neaktualizovali třeba po 10 minutách a na internetu by se aktualizoval po jedné hodině.


reklama