Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SprintDB - hotové databáze a rady

pekro (346)|25.11.2005 12:36
Chtel bych tady založit toto tema, kde by se na jednom místě sešly databáze pro tento program (SprintDB).

Jako první sem dávám slovník cizích slov

Slovnik CS.cdb 2,6 MB
Slovnik CS.RAF 8KB

pekro (346)|1.12.2005 12:05
Databáze DVD a CD

Předělal jsem si k obrazu svému Databázi DVD od http://machi.cz/dvd/

A tak ji sem také dávám

Změny:
Popis filmu
Obrazek obalu
Telefon a Podpis u půjčení
Tlačítko přepínání mezi formuláři Edit a View
Tlačítko Přidat novou položku
Talčítko Print
Změna barev
...

http://www.pekro.cz/data/Videoteka.cdb
http://www.pekro.cz/data/Filmy.RAF
00104749_Edit2_BKtA.jpg 00104749_view2_SX.jpg 00104749_Wiew4_vQhZ.jpg
pekro (346)|6.12.2005 11:30
Tak jsem si udělal databázi pro prodej

Umožňuje vytvořit si adresář odběratelů
Katalog zboží včetně popisu a obrázků

Objenávky:
vyběr odběratele s adresáře
Vkládání zboží z katalogu
Podpis odběratele
Soupis objednaného zboží

http://www.pekro.cz/data/Prodej.cdb
http://www.pekro.cz/data/_SDP_Order.RAF
Akir (47)|30.12.2005 00:08
[QUOTE="pekro"]Tak jsem si udělal databázi pro prodej

Umožňuje vytvořit si adresář odběratelů
Katalog zboží včetně popisu a obrázků

Objenávky:
vyběr odběratele s adresáře
Vkládání zboží z katalogu
Podpis odběratele
Soupis objednaného zboží
[/QUOTE]
Dobrý den
můžete mi poradit, jak tento program koupit? Buď za Kč nebo € ale ne přes internet? (nemám kartu).
Díky.
chromos (116)|1.1.2006 04:40
[QUOTE="pekro"]Databáze DVD a CD
Změny:
Tlačítko přepínání mezi formuláři Edit a View[/QUOTE]
Že si do toho dovoluju kecat: ve formuláři View by asi bylo lepší nastavit tlačítku EDIT něco takového: CallForm(Edit,,Videoteka.id=&id,Edit,) a zároveň ve stejném formu udělat (třeba skrytý) editbox pro id, aby se pro editaci otevřel právě aktuální záznam. Ve formu Edit by bylo vhodnější tlačítku View nastavit event na Close, aby se formuláře zbytečně nevrstvily přes sebe. Jestli píšu nesmysly nebo jsem naopak příliš "chytrý" :no: , budiž mi omluvou tato posilvestrovská hodina.
Akir (47)|3.1.2006 00:42
Potřeboval bych poradit - kde je chyba. Obrázek řekne vše - blbne překreslování obrazovky. Jen v tomhle programu.
Máte někdo řešení?
Díky
00111478_SprintDB_3U9g.jpg
macula_ce4you (691)|3.1.2006 06:20
Tohle mi dělá ve WM5. SprintDB nemá pro WM5 podporu.
Akir (47)|3.1.2006 21:52
[QUOTE="macula"]Tohle mi dělá ve WM5. SprintDB nemá pro WM5 podporu.[/QUOTE]
..hmm, to není zrovna potěšující zpráva, když si ten soft chci koupit. Pokud ho používáte déle, jak přistupuje firma k podobným problémům? Řeší je rychle nebo to trvá rok, než problém odstraní?
Potřeboval bych poradit ohledně "programování" v SQL, nevíte o nějakém webu?
Díky.
Jirka007 (161)|5.1.2006 07:52
Nějak mi blbně čeština v té databázi DVD cos tady nechal na stažení. Nevíš co s tím? Jde počeštit i Sprint DB?
Dá se ta databáze uložit na paměťové kartě, aby si ji i přesto program dokázal otevřít? Mne to jde jen z paměti PDA.
chromos (116)|5.1.2006 13:35
Každá "pořádná" databáze ve SprintDB má dva soubory: vlastní databáze (soubor *.cdb) a k ní náležející form (soubor *.raf). Soubory *.cdb mohou být uloženy naprosto kdekoliv, pouze, jsou-li uloženy v zanořenějších složkách, SprintDB je díky primitivnímu windowsovskému OpenFile dialogu nevidí. Takže buď tyto soubory ukládat do složek první úrovně nebo databáze otevírat tapnutím na *.cdb soubor v libovolném správci souborů.

Form (*.raf) soubory mohou být uloženy také naprosto kdekoliv, ale - je-li jich více - všechny v jedné složce. Cestu k ní je potřeba ve SprintDB nastavit v nabídce "Tools > Form File (.RAF) > Change Form File".
Jirka007 (161)|5.1.2006 13:45
[QUOTE="chromos"]Každá "pořádná" databáze ve SprintDB má dva soubory: vlastní databáze (soubor *.cdb) a k ní náležející form (soubor *.raf). Soubory *.cdb mohou být uloženy naprosto kdekoliv, pouze, jsou-li uloženy v zanořenějších složkách, SprintDB je díky primitivnímu windowsovskému OpenFile dialogu nevidí. Takže buď tyto soubory ukládat do složek první úrovně nebo databáze otevírat tapnutím na *.cdb soubor v libovolném správci souborů.

Form (*.raf) soubory mohou být uloženy také naprosto kdekoliv, ale - je-li jich více - všechny v jedné složce. Cestu k ní je potřeba ve SprintDB nastavit v nabídce "Tools > Form File (.RAF) > Change Form File".[/QUOTE]
Děkuji za radu.
Ještě bych potřeboval něco udělat s tou čsštinou ;)
pekro (346)|11.1.2006 12:23
Pracuji na knize jízd
potřeboval bych poradit
Jak udělat aby při zadávání KM se automatcky vyplnilo počátek KM předchozím konečným stavem?
luboszevsi (28)|12.1.2006 11:24
Zkus to třeba takto:

- upravit v tabulce typ polí "pocatek km" a "konec km" na Integer

- ve formuláři přidat tento kód do funkce OnClick tlačítka Nový:

Dim(kilometry)
SetVar(@kilometry,DMAX([Kniha jizd].konec km,Kniha jizd,[Kniha jizd].konec km <> 0))
AddRecord(MainForm)
SetControl(&edit10,@kilometry)
luboszevsi (28)|12.1.2006 11:26
Název tabulky "Kniha jizd" je samozřejmě ukončen opačnou hranatou závorkou a ne "> jak je uvedeno, nějak to neumí zobrazit opačnou hr. závorku.
luboszevsi (28)|12.1.2006 11:28
Jó a zakaž si editaci pole "edit10", aby jsi si vložený stav Km nepřepsal.

:))
bmw (151)|12.1.2006 11:35
Budu hodně trofalý poprosit o KNIHU JÍZD ve finální verzi. Prosím
pekro (346)|12.1.2006 11:58
Nefunguje mi to:(
luboszevsi
prosím mohl by jsi to zkusit opravit a poslat mi to třeba na mail

děkuji
luboszevsi (28)|13.1.2006 13:03
Mělo by to fungovat.

luboszevsi (28)|13.1.2006 13:06
Taky bych se na něco zeptal,

při pokusu o překlad, jsem narazil na Menu z kterého by mělo být možné vlkádat tvary "Shape", ale zatím se mi nepodařilo se na něj dostat.

Nevíte někdo, jak se k němu dostat?

Díky.
pekro (346)|31.3.2006 10:56
Prosím o pomoc s touto databází.

Jedná se o databázi náplní pro inkoustové tiskárny HP, Epson, Canon...

Jak upravit vyhledávání aby hledalo řetězec v celém textu:

Jestiže zadám například "62" aby se zobrazily v tabulce jen tiskárny, které mají v nazvu 62 ať již nazačatku, uprostřed nebo nakonci.
luboszevsi (28)|4.4.2006 18:39
Zkuste to třeba takto.:)
pekro (346)|4.4.2006 21:32
Díky moc. Toje ono:yes:

Je někde nějakej návod na tvorbu formulářů databází? pokud možno v češtině?
pekro (346)|5.4.2006 11:00
Nešlo by nějak lépe vyřešit tlačítko "zrušit výběr (All)"

Když jej použiji ve slovníku (cca 18000 položek) tak to trvá více než dvě minuty. (MDAIII) To je daleko rychlejší aplikaci ukončit a znovu pustit.
Akir (47)|2.5.2006 23:42
20.dubna konečně "vyšla" verze 3 kompatibilní s WM 5.
pekro (346)|12.9.2006 13:46
Prosím o radu
Dá se nějak nastavit sprintDB aby použivál alternativní adresu ke vloženému obrázku? (../obrazek/obrazek.jpg)
Vždy po vložení obrázku se uloží adresa stylem (c:/dokumety a nastavení/uzivatel/dokumenty/obrazky/obrazek.jpg)

Tím je ovšem databáze nepřenositelná do PocketPC
Konycz (150)|21.1.2007 14:35
CHtel bych se zeptat...... mam tady od sud tu databazi videoteky.. a chtel bych si ji nejak upravit, prepsat par veci a hlavne obrazek aby byl pouzitelny jinaci velikosti.. Mohl by mi nekdo prosim poradit. Mam desktopovou verzi nainstalovanou ale nevim jak otevrit tu databazi.. diky za rady
Aligator (8)|29.3.2007 22:56
Zdravím, potřeboval bych poradit s jednou věcí - SprintDB.
Mám 2 tabulky dat a každou dokážu samostatně zobrazit ve Formu (Form 1=první tabulka, Form2=druhá tabulka). První sloupec každé tabulky je ID (identifikační pole). Když otevřu Form 1 (první tabulku) a vyhledám konkrétní záznam, tak kliknu na talčítko ve formuláři a potřebuji otevřít Form 2 s druhou tabulkou, ale jen ten konkrétní ID. Nějak se nemohu pohnout z místa. Pomůžete mi někdo prosím? Děkuji.
zsadek (156)|5.11.2007 19:02
Ahoj,

používám do teď Handbasy a zdá se mi, že SprintDB je kvalitnější. Zatím jsem nepřišel na to jak za dvou buněk vypočítat třetí, lze používat funkci IF (všeobecně je někde dostupné v češtině význam všech funkcí) a poslední lze ze dvou různých databází udělat třetí výběrovou?

Díky Zdeněk
salvator_ce4you (137)|13.1.2008 21:43
Super program, ale jsem úplný začátečník. Chtěl bych si vytvořit program (seznam klientů, průběh obchodního jednání). Poradíte kde se naučit alespoň základy? Nějaká chytrá kniha či web? Díky
chromos (116)|13.1.2008 23:56
V manuálu je docela dobrý tutorial, ale bez angličtiny se neobejdeš. O ničem jiném, natož v češtině, nevím.