Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opera 8.6 pro WM2003 a WM 5.0

scenic (225)|1.6.2006 18:24
Na strankach http://www.opera.com/products/mobile/products/winmobileppc/ sa objavila nova verzia prehliadaca pre mobilne zariadenia WM05 a WM2003. Je tam 30 dnova trial verzia .

Toho casu som skusal betu a teraz som si nainstaloval tuto finalnu verziu a urcite chyby boli odstranene...

freewall_ce4you (476)|1.6.2006 22:16
Nemate nekdo odzkouseny prevod Oblibenych takovym tim programkem, ktery tu nekde je vpredu ?
Zdenek Malinsky (9781)|1.6.2006 22:20
Myslíš od Reného? To fungovalo vždycky.
freewall_ce4you (476)|2.6.2006 06:19
No tady u te verze o tom nepadlo slovo, tak se ptám;)
freewall_ce4you (476)|2.6.2006 06:51
[QUOTE="Zdenek Malinsky" To fungovalo vždycky.[/QUOTE]

No ja bych to tak netvrdil - me zalezly ope do jednoho adresare, jak u predchazejici verze a po dlouhe diskuzi Rene rezignoval
beecher (9270)|2.6.2006 07:01
OT dotaz: Lidicky, co vy v tech oblibenych skladujete, ze to dokonce tridite do slozek? Ja uz pouzivam inet 12 let a celkovy pocet vsech mych ulozenych bookmarku (tedy i redundantnich) za tu dobu neni vyssi nez 20 krizem vsemi mymi stroji, co mi prosly rukama, a instalacemi OS na nich. Aktualne v browseru na PC mam tri a v PDA cistou nulu...

S Googlem, doplnovanim url pri psani a s RSSkem se mi nejak ztraci vyznam...
Zdenek Malinsky (9781)|2.6.2006 07:13
to freewall
Pokud vím, tak jediný, kdo s tím měl nějaké problémy jsi byl ty.
freewall_ce4you (476)|2.6.2006 08:24
Ja vim, ja vim..... tak me hned nefackujte:D , ja za to nemuzu, ze jsem detailista a ze mam bookmarks rozdelene do adresaru - noviny, MDA, aktuality, pravo, obchody atd. a tyhlety adresare mi zalezou do jednoho...... ale to uz jsem asi 5x popisoval.
To Beecher - vsechny jsou pro mne relevantni, zadne nejsou redudantni :D :D :D
freewall_ce4you (476)|2.6.2006 10:08
Tak nevim, nevim....., jsem trochu rozcarovany.... na prohlizeni stranek je absolutni jednicka Opera mini v rychlosti nacitani, ale i formatu nekterych stranek - treba "www.novy den.cz" klas.opera nepreformatuje, prestoze mam "fitscreen", kdezto mini v poho, take mi v radce adresy nefunguje backspace nebo delete :(, rovnez vychytavky z mini nema klasicka - jako treba nabidku stranek pri vraceni ap
Zdenek Malinsky (9781)|2.6.2006 10:32
No, pokud sleduješ tolik webů, tak by možná byla lepší pořádná RSS čtečka, např. pRSSreader.
freewall_ce4you (476)|2.6.2006 12:54
Mam......, dokonce dve - jeste k tomu PocketRSS ;) :D
Tu od HappyJack proto, ze umi podcasting, umi aktualizovat selektivne, nektere stranky ale nenacte spravne, tak proto pRSS
Mashe (622)|2.6.2006 17:34
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]No, pokud sleduješ tolik webů, tak by možná byla lepší pořádná RSS čtečka, např. pRSSreader.[/QUOTE]

nemusis sledovat pravidelne .. nekde se treba potrebujes nahle vratit a nez to hledat pres google je to lepsi met v zalozkach ... v ramci prace mam jednu slozku a ni asi 60 kousku podslozek .. pac kdybych to mel dohledavat googlem nebo si to nedejboze pamatovat tak se asi zblaznim ... a RSSka todle nevyresi ani nahodou ...

i kdyz todle je pripad stolniho PC (na MDA ne) ... a podobnych slozek "nutneho navratu" mam vic :)
maro.sk (46)|3.6.2006 13:43
Skusam tu Operu 8.6 a stale mam pocit ze je to polotovar a vyvojari nikdy nevideli na PPC nic ine, ako zabudovany PIE a su stastni z toho, aky uzasny soft vypustili...
Na druhu stranu, ako jednoduchy prehliadac, v ktorom sa slusne a rychlo zobrazuju stranky, funguje dobre.

Co mi chyba:
- zobrazenie/skopirovanie odkazu na stranke (subor, obrazok), napr. kvoli stahovaniu pomocou EZDownlad

- ulozenie stranky, obrazku... do PPC

- rozbalovacim menu chybaju ovladacie prvky, napr. v tejto diskusii (ale su funkcne)

- editacia v text boxe (napr. pri pisani tohoto prispevku) neumoznuje pouzit Cut, Delete a Undo v kontextovom menu ani inde. Napr. ked potrebujem presunut blok textu, alebo ho vymazat a potom si to rozmyslim.

- nevidim a neviem obsluhovat checkboxy (zatial som si to vsimol na pda verzii tohoto webu) ako napr. "Připojit podpis", "Upozornit na odpovědi emailem"...

- cakal by som viac moznosti v kontextovom menu, alebo ikonky.

- neda sa zavriet download okno a ked ho ukoncim ako program, ukonci sa aj Opera...


OT:
pRSSreader - nepodarilo sa mi tam pridat ziaden web...
Skusal som pridat "http://www.zive.cz/system/RSS.xml" cez Nastroje->Spravce kanalu a to cez Import aj cez Pridat ale nic mi tam nepribudlo. Takze je to program zjavne nekompatibilny so mnou :D
==============
pRSSreader - vyriesene :D . Po pridani kanalu som klikal na OK vpravo hore, namiesto na Pridat vlavo dole... :sarcastic:
Vegan (133)|3.6.2006 21:12
funguje nekomu regulerne zadavani textu do searchboxu na seznamu me tam ta jejich lista co vyjizdi s moznostma sama vybira nejvyzsi polozku a diky tomu mi mizy SW klavesnice a pak se neda napsat to co chci vyhledat

kolegovi to dela zase trosku neco jineho ale take mu to blbne na seznamu
maro.sk (46)|3.6.2006 22:00
Veru hej, tie zoznamy a textboxy robia obcas psie kusy. Mne pomaha rucne skryt a znovu zobrazit soft klavesnicu. Vtedy sa v Opere objavi ta bocna skrolovacia lista a da sa s tym normalne pracovat.
maro.sk (46)|3.6.2006 23:16
A co mi este velmi chyba v Opere, napadlo ma to az teraz, su klavesove (tlacitkove) skratky na prepnutie mezdi oknami a nacitanie predchadzajucej stranky (back). Pouzivam to v MultiIE hlavne pri citani textovych verzii spravodajskych portalov (sme.sk, skupina zive.cz a pod.).

Je mi jasne, ze kritizovat je lahke, ale tym Opery ma moznost sledovat konkurenciu a mal by sa snazit implementovat a vylepsit vsetko dobre co existuje a k tomu pridat kopu vlastnych napadov. Pokial chcu svoj produkt predavat a konkurovat... Ked si raz vytvorili meno ako spickova znacka medzi prehliadacmi, nemali by zlavovat.
Mashe (622)|4.6.2006 14:19
pokud me to uniklo tak sorry ale .. jde tam nejak uklada hesla? uz me unavuje to furt vytukavat rucne .. na IE jsem to taky nikde nenasel .. dikes
flashman (1366)|4.6.2006 16:18
[QUOTE="beecher"]OT dotaz: Lidicky, co vy v tech oblibenych skladujete, ze to dokonce tridite do slozek? Ja uz pouzivam inet 12 let a celkovy pocet vsech mych ulozenych bookmarku (tedy i redundantnich) za tu dobu neni vyssi nez 20 krizem vsemi mymi stroji, co mi prosly rukama, a instalacemi OS na nich. Aktualne v browseru na PC mam tri a v PDA cistou nulu...

S Googlem, doplnovanim url pri psani a s RSSkem se mi nejak ztraci vyznam...[/QUOTE]

já jich mám tak okolo 15-ti a když přeinstaluju, tak se aspoň zbavim těch, co už nepoužívám
maro.sk (46)|5.6.2006 15:54
Zobrazuju sa vam v Opere 8.6 ovladacie prvky ako checkbox a radiobutton? Ja mam s Operou nasledujuce problemy:

Nezobrazuju sa checkboxy napr. ked posielam prispevok cez stranky mobile.ce4you.cz. , takze si napr. nemozem vybrat, ci chcem "Připojit podpis". Vo verzii webu pre desktop ce4you.cz ich ale normalne vidim.
Dalej napriklad nevidim radiobuttony na webe nationalexpress.com, co je pomerne fatalna chyba, lebo bez toho nemozem kupit listky na bus...

V PIE (MultiIE) sa mi tie stranky zobrazuju viac-menej spravne. Formatovanie maju skaredsie ako v Opere, ale su funkcne.
freewall_ce4you (476)|5.6.2006 16:25
Neco podobne jsem zaznamenal na Denní tisk na Novinkách, kdy v dolni casti pak mas moznost si pridat nebo ubrat zdroje tisku formou checkboxu - Opera nenabidne ani tuk, mam dojem ze ani PIE (ted si ale nejsem jist), kdezto Opera mini :yes: to zobrazi s prehledem
maro.sk (46)|5.6.2006 17:50
screen Opera a Pie na Novinky.cz

Opera 8.6


Pie s MultiIE 3.1-d59
freewall_ce4you (476)|5.6.2006 20:31
Vestavena nabidka Skweezeru ci MobileLeapu v PIE si s tim take neporadi, za to MobileGoogle ano - viz
00150143_MobileGoogle_ulgu.jpg
beecher (9270)|6.6.2006 11:28
Nejak nevidim funkcni rozdil v tom, co zobrazuje PIE normalne a tim, co je prohnano Google optimalizatorem kodu...
freewall_ce4you (476)|6.6.2006 13:25
Nu u PIE, ev. Opery nevidim ty ctverecky na fajfky, cili checkboxes :-D
Zdenek Malinsky (9781)|6.6.2006 14:18
Ale zafajfkovat to jde i když tam čtvereček není.
freewall_ce4you (476)|6.6.2006 14:33
No ja navim, ale ja v PIEPlus nemam co fajfkovat:sarcastic:
beecher (9270)|6.6.2006 14:45
Zvlastni, ja to tam mam...
00150311_novinky_pie_0lOZ.jpg
freewall_ce4you (476)|6.6.2006 17:32
Jestl to neni tim, ze ja mam 2003 SE a ty WM5
freewall_ce4you (476)|6.6.2006 17:53
Na této adrese lze koupit Operu 8.6 pro Windows Mobile 2003 za 18,95 Euro, coz je myslim super cena pro toho, kdo uvazuje, ze ji koupi

a dalsi super ceny napr. jen dnes nebo zitra na adrese
Pehof (21)|27.7.2006 10:11
Dá se někde Opera Mobile 8.6 pro WM 5 koupit za české koruny?
Dahlik (37)|31.7.2006 02:06
dotazek zkousim operu, je fakt super ale prijde mize ma docela velky prenosy dat a je v celku pomala i oproti IE. Je to normalni??? Mam axim x51v a zda se mi to pomaly jak na 4Mbps WiFi, tak na UMTS...opera mobile 8.60...jinak opera mini je rychla ale uz ne tak dobra jak klasik...
ondral_ce4you (48)|30.8.2006 00:14
Zdravim všechny, dnes jsem zkousel internetové bankovnictví CitiBank a vyskocila mi hlaska, ze si mam v prohlížeči zapnout JAVU, ale nikde takova možnost neni nebo jsem ji aspoň nenašel. Je nějaké řešení? Třeba i jiný prohlížeč?
Předem, díky moc za reakce
TheMelin (1642)|30.8.2006 04:38
Javu ma treba NetFront.
pawlish_ce4you (1)|30.8.2006 16:34
Zdravim, mam problem se zobrazovanim fontu v opere 8.60 pro pocket pc WM5. Napr. uvodni stranka seznamu se nacte s diakritikou v poradku. Jakmile ale otevru nejaky clanek, je diakritika zmrsena. Proste nektere stranky se zobrazi v poradku, u jinych jsou paznaky a ctverecky. Do PDA jsem nahral nejcasteji pouzivane ceske fonty, ale problem to nevyresilo.

btw: nasel jsem zde tento postup:
"Tak jsem pokrocil s Operou kvuli ctvereckum - viz prispevek vyse. Ze zoufalstvi jsem pres ActivSync nahral do \Windows\Fonts font Arial.ttf ....Jen dotaz naokraj - nemate nekdo nejaky mensi soubor arial.ttf. ."

ale problem to nevyresilo :(

Netusite nekdo, co s tim?

Bred@tor (31)|6.9.2006 03:57
nevim jak vy,ale me pri sw languege keyboardu mi tam opera porad flaka mezery...na hw klavesnici a na normalni sw klavesnici je to ok...napada vas nejaky reseni?
pdq (380)|30.9.2006 10:25
Opera 8.6 sa mi paci, ale mam dotaz.
1. Prepinanie okien na hornej liste je sice pohodlne, ale zabera aj tak uz dost maly priestor.Ako ich zakazem.Radsej ich budem prepinat prikazmi ako v predoslej verzii.
2. Aky je rozdiel ak sa identifikujem ako Handheld device, alebo Desktop computer?

Dik....
mi38k (205)|30.9.2006 13:49
1. Mám pocit že to nepůjde.
2. Některé stránky mají i verzi optimalizovanou pro PDA a tohle nastavení určuje, která verze se ti načte;).
pdq (380)|2.10.2006 18:40
Prosim vas, poradte s nastavenim.
Potreboval by som nastavit v Opere, aby sa mi v okne zobrazilo viac informacii.
Aby stranka vyzerala presne tak ako na desktope.Aj na ukor kvality.To je mi jedno.
;)

Dakujem.
TheMelin (1642)|20.12.2006 09:48
Pro ty co pouzivaji Operu je tu dalsi Update, ted s cislem 2 ;)

Download:

Opera 8.60u2 for Windows Mobile 5.0
Opera 8.60u2 for Windows Mobile 2003
zrudi (5)|3.3.2007 10:21
Prosím o pomoc - mám Operu 8.6, nejnovější Javu. Při zobrzení některých stránek se mi ale hlásí "Iframe document not found" Co musím ještě nainstalovat? Díky (Eten X500)
Reddy (166)|6.3.2007 19:41
Jen takový dotaz, zobrazují se vám u opery flash animace? v pocket ie mi naběhnou normálně, ale u opery na to asi bude nějaký fígl,který nemůžu odhalit.
agent007_ce4you (12)|9.3.2007 11:23
Na netu se objevila Opera 8.65 for PocketPC WM5.
Už jste ji někdo testnul? Jaké jsou vylepšení?:))
LukeH (26)|25.4.2007 19:38
Sem si fcera nainstaloval Operu 8.65 a kdyz se pripojim pres wifi tak
me to haze hlasku
"Could not establish network connection. Please check your conection setting"
no a jestli umim dobre cist tak me to rika ze se nespojil s netem i kdyz IE se normalne pripoji. A v nastaveni se me nic najit nepodarilo.
mate nekdo nakej napad co s tim?
sh0tek_ce4you (163)|16.7.2007 10:56
Mam podobny problem, v zamestnani jedu pres proxy, v Opere nastavim proxy server a port, ale pri pokusu o pripojeni mi to hlasi "The proxy server requested a login authentication method that is not supported" :( Nehlede na to, ze jsem nenasel ani kam napsat username a password na tu proxinu :(( Any help?

Btw. PIE jede bez problemu, SPB Weather a Egress (RSS reader) taky
htcjirka (1875)|16.7.2007 21:10
Mam predinstalovanou Operu 8.65 od vyrobce ve svem zarizeni a funguje i pri pripojeni pres wifi.Mate oficialne zakoupenou operu 8.65?