Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kombinace mikrofon x oblíbená sluchátka

libor_m (1026)|29.12.2006 15:28
Asi nejsem sám, komu vadí, že u HTC začali dělat extUSB konektory mj. i na sluchátka. Vím, že existují konvertory 11pin -> 3.5 jack, na kterých můžu poslouchat hudbu na mých oblíbených sluchátkách, ale v okamžiku, kdy mi někdo zavolá, tak je musím vytáhnout, protože v tu chvíli nemám mikrofon.

Proto mne tedy jako neelektrotechnika napadlo následující: jde udělat to, že by se u dodávané handsfree sady ustřihl kabel nad mikrofonem, tedy ten, co již vede pouze ke sluchátkům, udělal by se tam konektor 3.5 jack (samice) a do ní by se dala dát jakákoli sluchátka? A pokud to jde, je schopen mi to tu někdo zbastlit?


Dále jsem se chtěl zeptat, zda má někdo zkušenost s HTC TyTN Y Cable 11pin to 5pin + 6pin?
jixxie_ce4you (6)|2.3.2007 22:28
Tak tenhle problém jsem řešil taky.. a úspěšně vyřešil.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Uvažoval jsem několik možností, jak by to šlo ubastlit, ale tenhle "mikrokonektor" (za tip díky mipovi :) ) nakonec vyšel vítězně, je mrňavej, dostatečně drží a nepřekáží a funguje zatím spolehlivě.
Dovnitř hf se dostanete jednoduše nožem (nic neřezat, jen vycvaknout 4 packy), pak upravíte nožem otvor a dva plastové kroužky, kde vystupuje kabel do sluchátek v obou plastových dílech tak, aby se tam vešel třípinový konektor (viz součástky). Odpájíte kablík současných sluchátek z plošňáku a zacvaknete ho zpátky do plastu (pozor na jezdec hlasitosti). Dál je potřeba experimentálně ohnout nožičky konektoru tak, aby přesně dosedly na pájecí plošky, kde byl předtím připájený kabel. Levá vlevo, pravá vpravo a prostřední propájet na obě střední plošky (zem). Projistotu jsem všechny tři piny konektoru po připájení k plošňáku ještě zakápl lepidlem, aby se konektor nevyviklal.
Kablík původních sluchátek a stejnětak redukce na 3,5mm zapájíte do otvoru dalšího stejného třípinového konektoru, zakápnete lepidlem a bude dobré, udělat mu nějaký kabátek z epoxy a zatáhnout smršťovací bužírkou, aby to hezky vypadalo - to ještě nemám, až bude, přihodím fotku.
Konektor se dá obrátit, takže jsem si piny barevně označil. Samozřejmě, pokud to otočíte, nic horšího, než prohození levého a pravého sluchátka se nestane.

Použité součástky:
http://www.ges.cz/?page=index&lang=cz&cur=CZK&inc=detail&gesid=GES06603408
http://www.ges.cz/?page=index&lang=cz&cur=CZK&inc=detail&gesid=GES06601121
a 10 cm stereo audio kablíku mezi konektory