Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Na žádost Microsoftu zmizí z FTP xda-developers všechny ROM

htcjirka (1875)|15.2.2007 08:59
Xda-developers je největší diskuzní fórum pro majitele zařízení vyráběných společností HTC. Během několika let své existence se na fóru vytvořila obrovská komunita uživatelů (přes 200 000!), kteří si mezi sebou vyměňovali názory a řešili možné i nemožné problémy.



Součástí fóra bylo i veřejné FTP, ze kterého bylo možné stahovat stovky ROM, utilit a patchů pro naše zařízení. Na ftp se častokrát objevovaly testovací ROM (vzpomeňte na aféry ohledně Windows Mobile 5.0 vs. HTC Himalaya či Windows Mobile 6 vs. Universal a Wizard), které dělaly obrovskou radost nadšeným uživatelům; Microsoft si ale několikrát vyžádal odstranění takových ROM z ftp.

Nyní si Microsoft vyžádal odstranění úplně všech ROM, což mi přijde jako příliš razantní opatření. Postoj Microsoftu k mazání "citlivých" ROM (WM6) chápu, ale uniká mi smysl vymazání všech starších rom?

Podle slov administrátora xda-devu, Petera Poelmana, dojde v průběhu příštího týdne k odstranění úplně všech ROM, které byly doposud zveřejněny na ftp, a žádné další už pochopitelně nebude možné na FTP uploadovat

Je opravdu veliká škoda, že došlo k tak razantním opatřením ze strany Microsoftu. Potěšující zprávou pro nás může být snad jen to, že fórum jako takové zůstane i nadále plně funkční; ROMky už ale budeme muset hledat jinde.
htcjirka (1875)|15.2.2007 09:00
Moc smutne :( vice na smartmania.cz
Martin Ráž Hoch (1832)|15.2.2007 10:24
No tak to je pěkně v prd...:(
atomion (1159)|15.2.2007 12:03
Microsoft tímhle udělal dost velkou chybu! Upříně řečeno jsem nevěřil vlastním očím když jsem četl tuto zprávu na Xda-devu!

Jestli máte zájem tak tady jsem se k tomu taky trošku vyjádřil. Ale jen jedno dodám nakonec: SKANDÁL! :evil: :mad: :no: :(
Saman_ce4you (1451)|15.2.2007 13:10
To je jako kdyz nekdo vezme zlobivejm detem hracku.

No, atomione, dost uzkoprsy pohled, ale to je asi u lidi v tvym veku normalni.

Legalni ROM musi jit sehnat offic cestou, jakakoliv uprava ROM uz je nelegalni.

Doporucuju precist si trochu sirsi pohled na vec

O jeden zdroj se sice prislo, ale upravene ROM se stejne dal sirit budou, jinejma cestama. ROM s WM6 taky na FTP xda-dev nebyla, aspon ze zacatku, a pulka lidi ji stejne mela..
ipf (2136)|15.2.2007 13:17
Možná se Microsoft zalekl tažení naší slavné BSA, anebo má strach, že by musel platit OSE výpalné ;) .
Miloš Strouhal (3997)|15.2.2007 14:37
Sorry za OT, ale 2 Saman: musim se tvé poznámce na účet našeho náctiletého kolegy hlasitě smat, nemohu jinak.. :yes: :D :D To je ale opravdu škandááál.. :D
atomion (1159)|15.2.2007 15:13
Je se směj, ale vždyř je to tak. Nevím kvůli čemu se Microsoft bouří. Copak nechápe, že když od je neschopný udělat napšíklad ROM obdobnou třeba SuperROM by John..ny, tak si to uživatlé udělají sami :cool:
dort (1212)|15.2.2007 15:26
jak vidno, tak Microsoft prostě nepřekousl, že nácti letí kluci a ostatní nadšenci, díky za jejich snažení, dokážou více než jejich vývojáři a programátoři

a proto je potřeba je "zničit" a stále dávat lidem do ruky polo-funkční zařízení :-(. grrrrr, blbost je věčná, škoda :-(

přeci sám velký Microšrot nepřizná, že neumí :-(

jak vidno lidé odpovědní za tohlerozhodnutí stran MS nepoužívají PDA, ani MDA :-( anebo mají na všechno dost času :D

P.S. chápu, že zásah do ROM je ilegální, ale licence je přeci již zaplacena a je hezké, že si smím koupit licenci, ale nesmím si ji "vylepšít" -ach jo kam tohle jednou dojde???????
xhladi07 (525)|15.2.2007 15:27
Ja si nemohu pomoct, ale jakozto clovek tvorici neco elektronickeho plne chapu, proc se microsoft bouri.. :) a pridavam se k Milosovi a Samanovi.. :)

Ale samozrejme, toho ftp je velka, velka skoda... :no: :no: :disgusted: :dead:
atomion (1159)|15.2.2007 15:34
4Saman, Miloš, xhladi07: Tak si zkuste sehnat WM6 pro Wizarda, Universala nebo ohn..nyho ROM "legálně" .. bez xda-devu byste asi všichni běželi na ROM řádově někdo okolo verze 1.2 ;) :D :? :sarcastic: noflame :))
xhladi07 (525)|15.2.2007 15:41
Tohle vsichni chapem.. Ale nepliveme na Microsoft kvuli jeho rozhodnuti.. Chapeme i jeho.. (Pokud muzu mluvit i za ostatni.. :) )
MilanO_ce4you (187)|15.2.2007 15:47
Pánové můj názor je ten, že pokud si něco koupím, tak si s tím budu dělat co já budu chtít. Budu si tam cpát ROM jaké já budu chtít a upravovat si ROM také jak já budu chtít. To jsou pořád nějaké diskuze co se může a co se nemůže. Pořád se někdo stará, jak dostat z lidí další peníze. Co je co Microsoftu po tom, co si lidé dávají do svých zařízení. Jednou jsem si to koupil, je to moje a konec. Už dost vydělávají na tom, že si to od nich lidé kupují a jestli jim někde uniknou nějaké informace, je to jejich problém. To je můj názor, podoný mám i na kopírování koupeného softu, hudby a filmů. Případné oponenty bych rád upozornil, že jsem šéfem velké softwarové společnosti a vím, že to jde i bez buzerování zákazníků.
MO
Miloš Strouhal (3997)|15.2.2007 15:47
[QUOTE="atomion"]4Saman, Miloš, xhladi07..[/QUOTE]Když už o tom mluvíš, WM6 jsem měl na zařízení na testování nainstalované také a nestahoval jsem je ani náhodou z xda-devu.. ;)
A mimochodem, po týdnu jsem to dal pryč a vrátil jsem se kvuli stabilitě zpět na poslední aktuální i-mate JasJar ROM 1.30.76WWE, jež jsem si jako zákazník i-matu stáhnul legálně z jejich webu. :yes: Jinak nemusíš nám tu kázet o praktičnosti ftp xda-devu, v dobách kdy jsem tam spolu s dalsimi uploadoval své svépomocí uvařené ROM pro MDA, ty jsi pravděpodobně ještě ani netušil, že nějaká MDA existují..
Wuffi (1599)|15.2.2007 15:48
4Saman, xhladi07:

Nejen nactilety kolega je zdrojem kvalitni zabavy, ale i cteni prispevku techto panu a posleze informace o jejich ROM v podpisu... :D
MilanO_ce4you (187)|15.2.2007 15:54
A navíc je snad každému jasné, že aby si někdo stahoval nějakou ROM, tak si musel koupit nějaké železo, ve kterém zase už nějaká zaplacená ROM byla že. Doufám, že tu není niikdo, kdo by si myslel, že Microsoft dává do zařízení ROM zadarmo. Takže znovu, co je Microsoftu do toho, že někde na soukromém serveru jsou ke stažení ROM. Vždyť je má dávno zaplacené, tak jakápak diskuze. Navíc, když si nahraje kdokoliv jinou ROM, má po záruce, což je také na pováženou, neboť ne vždy má ROM vliv na upadlý stylus, že.
MO
Saman_ce4you (1451)|15.2.2007 15:55
Ja rozhodne nechci snizovat zasluhy xda-dev jako zdroje. Vy to porad nechapate, na FTP sice ROM nesmi bejt, ale MS treba bude tezko bude honit rapidshare pro prechovavani fajlu, co obsahujou ROM.
Proste mala vetvicka pres cestu.

Nechci rozhodne obhajovat MS, jeho politiku, marketing, atd. Nicmene on zarizeni nedela. To delaji vyrobc HWi a ty si vytvareji ROM. MS jen distribuuje OS v podobe nastroje pro buildeni OS. Vse ostatni delaji HTC, Asus, apod. A ty toho muzou zkazit, a taky kazi, hodne.

Rekl bych ze WM jsou celkem schopny OS. Kdo mel v ruce Symbian ci PalmOS jiste muze potvrdit.


Losos_ce4you (1147)|15.2.2007 16:17
No,neprilis chapu kroky MS ..... osobne vidim xda-develop jako prinos i pro prodejce danych zarizeni , myslim tim podporu fandovstvi techto stroju , ktere rozhodne vede k masivnejsimu rozsireni , posleze i jako jednoduchy "nastroj" pro jednotlive developery ci MS pro odstraneni chyb v jejich systemu ci brandu , nakonec i "odbornici" z MS v danych diskuzich ziskaji i hodnotne podnety ci kolikrat jiz hotove reseni problemu ktere nejsou sami schopni odstranit . Je asi jasne ze nic nekonci , ze spolecenstvi si najde cestu distribuce :-) ale presto v tomto smeru tento krok MS mi neni zcela jasny ... nechapu co sirenim ROM muze kdo tratit .....
daww (687)|15.2.2007 16:46
[QUOTE="MilanO"]A navíc je snad každému jasné, že aby si někdo stahoval nějakou ROM, tak si musel koupit nějaké železo, ve kterém zase už nějaká zaplacená ROM byla že. [/QUOTE]
:?: to jako že když jsem si koupil NB s ME tak si tam vlastně klidně můžu narvat třeba XP z jiného noťase, neb jsem si už jeden systém zaplatil ?
Saman_ce4you (1451)|15.2.2007 16:47
Rek bych, ze S.Balmera asi nas...o to leaknuti WM 6. Mela to byt super atrakce a nekdo uz driv pustil kolotoc..

Hodne lidi je nejak zahladeno do ty groupy nadsencu xda kutilu z nevidi realny svet kolem. Je nutno si uvedomit, ze tohle jen ostruvek v mori uzivatelu. Viz nez 95% uzivatelu "MDAcek" o xda nic nevi, vetsina ani nevi ze ma treba starou pomalou ROM..
Napr. u nas v praci nas, co mame Wizarda, je asi 6, ale o xda-dev a flashovani ROM vim jen ja..
Zdenek Malinsky (9781)|15.2.2007 18:15
Nevím, proč se tomu všichni diví. Jediné, co je na tom k divení je, že to Microsoft neudělal už dávno.
radekhulan (315)|15.2.2007 18:34
Ale ono to mírně divné je ;-)

Když jsem si koupil HTC TyTN, byl jsem relativně spokojen, ale na 100% až po upgrade na ROM 1.35 a Radio 1.27, které jsou opravdu stabilní. Nabízet jiné ROM určené pro dané zařízení na FTP neberu jako nelegální věc, každý z nás si WM5 zaplatil, v ceně zařízení, a HTC za to Microsoftu odvedlo poplatek..

Když se HTC neumí postarat oficiálně o svá zařízení, je to na lidech z XDA. Chápu z jedné strany zákaz - řada "las lamas" si stáhne ROM, neví co s tím, a zničí si zařízení. Chtějí také podporu pro toto zařízení s nestandardní ROM. To není košer.

Nicméně, stěžovat lidem / vývojářům možnost dostat se k funkční ROM, na níž mají v zásadě licenční práva, je .. prostě divné a k rozšiřování WM5 to zrovna neprospěje. Nakonec je to stejně jen póza, během 24 hodin po stažení z FTP bude existovat mirror na rapidshare, torrentech, atd., bohužel s menší kontrolou a s mnohem větším rizikem pro lidi, co to stahují (obsah bude méně pod kontrolou, tudíž hrozba zničení zařízení při flashování bude mnohem vyšší).
Zdenek Malinsky (9781)|15.2.2007 19:11
Zakážou xda.... otevřou jinde.....


Ale je mi divné, proč právě v tuto dobu, proč sáhli k těmto krokům zrovna teď. Vždyť před 2 lety taky "unikly WM 5 pro MDA II" (což byla asi větší "řacha" než nyní u WM 6) a nic se nedělo.
MilanO_ce4you (187)|15.2.2007 19:58
[QUOTE="daww"]:?: to jako že když jsem si koupil NB s ME tak si tam vlastně klidně můžu narvat třeba XP z jiného noťase, neb jsem si už jeden systém zaplatil ?[/QUOTE]
Víš daww vybral jsi ten nejkřiklavější a nejhloupější příklad a nemá cenu to zbytečně rozvádět do podrobností, protože nic není stejné. A můžeš ten noťas, který jsi koupil s OS zahodit, koupit jiný bez OS a narvat do něj již ten jednou zaplacený OS? Docela bych na to byl zvědav. Snad víš že čistý OS, ať už XP nebo ME není všechno že, do noťasu si můžeš stahovat jaké ovladače chceš a nikdo ti v tom nebrání. Dokonce výrobci skoro jakékoliv komponenty v tvém noťasu nabízí ovladače aktualizované a zdarma ke stažení. No a pokud si tam chceš dát jiný OS, tak je to jen otázka tvého svědomí a umění. Přece proto, že si někdo nahraje jiná Windows, ještě nikdo nezakázal servery kde jsou ke stažení. Dokonce ani Microsoft kvůli tomu nezrušil a ani nezruší své stránky. Určitě víš, že jsou tisíce serverů, kde si můžeš stáhnout jakoukoliv úpravu, nebo vylepšení Windows. Na PC to jde a na PPC to má být zakázáno. Divná logika. Ale ať je to jak chce, nezakryje to Microsoftí ukázku moci a zároveň zbabělosti. Konec. MO
xhladi07 (525)|15.2.2007 20:42
[QUOTE="MilanO"]No a pokud si tam chceš dát jiný OS, tak je to jen otázka tvého svědomí a umění. [/QUOTE]Ale ten OS si musis zaplatit, ne? Nemuzes si prece dat do pocitace kamaraduv OS, i kdyz sis svuj zaplatil. Nebo se pletu?
MrMarkus_ce4you (45)|15.2.2007 21:42
Nepleteš se. Způsob jakým se ROMky na XDA-DEV šířily byl nelegální a porušoval licenční ujednání ať se nám to líbí nebo ne. Argument že se to přece dělalo masově a že to do teď procházelo neobstojí. Je dobře že dostali naivní dobrovolníci z XDA-DEV přes prsty a ještě lépe že od Microsoftu. Věřím že tohle bude pro spoustu vývojářů dostatečně silný impulz přejít na nějakou open source platformu. Já vím, u mobilních zařízení je open source hodně na začátku, ani nevím zda existuje komunikátor který má plně zdokumentovaný hardware. Vím jen že HTC to opravdu není :) Ale jen to cesta. XDA-DEV i mě často zachránilo tím že opravilo zařízení které třeba T-Mobile sice prodával ale nedokázal podporovat - updatovat. Doporučuji jediné, jít na dodavatele/servis komunikátoru s každou kravinou co vám zařízení bude dělat. Budou muset živit spoustu vývojářů kteří budou opravovat ROMky (jako že třeba český T-Mobile vydává hoooodně málo) a budou muset delegovat více problémů na Microsoft. Pak je šance že se dočkáme třeba i od operátora zařízení kde si bude operátor a výbobce vážit toho co komunita dělá a ne jí házet klacky pod nohy. Ať žije open source! Amen :))
Danthez (98)|16.2.2007 01:48
To je fakt smutné.
Že se Microsoftu nedivíte? Já se teda divím. Nedivil bych se v případě, kdyby výrobci jako HTC a spol prodávali zařízení jako kus HW, bez nainstalovaného OS, který by si museli uživatelé následně koupit od Microsoftu. Pak by bylo jasné, že by tím Billův spolek utrpěl škody. Ale takhle přece nemá finanční újmu. Možná tak újmu na EGU.

Ale stejně s tím nikdo nic nenadělá. WM vyrobil MS a tečka. Může si s distribucí a právy nakládat jak se mu zachce...
Stejně je to jen gesto. XDA-dev nejsou ti hackeři co kradou zdrojáky z MS.
A to jsem si chtěl legálně koupit Windows Vista. Tůdle. Stáhnu si je nelegální cestou, za ten podraz :D
atomion (1159)|16.2.2007 01:58
Na webu SmartMania.cz se objevil odkaz na petici proti rozhodnutí Microsoftu vůči xda-devu. Přidejte svůj podpis a podpořte tak xda dev ;)

TADY
Danthez (98)|16.2.2007 02:13
Už jsem se podepsal. Něco jako novodobá charta 77 proti KSBG (komunitická strana Blilla Gatese) :D
Stejně to asi bohužel nedosáhne kýženého výsledku :((
atomion (1159)|16.2.2007 02:18
Také si myslím, ale také jsem se podepsal :D Kéžby to podepsalo tak milon lidí a Microsoftu by došlo že asi nedělá dobře. I když to by ten milion musel mít tolik nul jako konto Billa Gatese :D
xhladi07 (525)|16.2.2007 08:56
Byl sem 1315-ty.. :) Fakt by me zajimalo, kolik to podepise lidi.. :)
daww (687)|16.2.2007 09:40
Je přeci nad slunce jasné proč to zakazují.Vyvíjejí novější OS a pořebují, aby výrobci PPC prodávali stále nová zařízení. Předpokládám, že Mrkvosoftu odvádí poplatky z počtu prodaných zařízení. To samé platí i o operátorech - potřebují prodávat navá zařízenía není pro ně žádoucí, aby si uživatelé upgradovali rok dva stará zařízení. Proto se opravují jen nejtěžší bugy a jinak se na oficiální upgrade jednotlivých zařízení s..e z vysoka. Ještě ke všemu to mají pěkně provázané. Chceš synchronizovat PPC s WM5 a všším ? Pak tedy potřebuješ PC s AS 4.0 a vyšším. Máš oficilně zakoupené ME ? Tak to máš chlapče smůlu. Pořiď si novější systém, na kterém ti AS 4 a výš poběží. A tak stále dokola.:no:
Surgical (2364)|16.2.2007 14:04
Proc to zakazujou? Ve sve podstate, protoze na to maji pravo, je to jejich intellectual property.
Druha vec je, ze nadsenci, jako my, jsme si navykli, ze holt musime byt stale "in" a pokud na svych cihlach muzeme neco "new" vyzkouset, tak to udelame, i kdyz Crossbow neni skutecne nic vic, nez pouhy facelift WM5.x a nic zasadne noveho neprinasi, snad priste.
Verze WM v nasich cihlach jsou OEM, tedy Microsoft neni odpovedny za jejich support ani jejich pripadny upgrade. K tomu se totiz zavazuje vyrobce a dodavatel nasich cihel.
Jsou vyrobci a dodavatele, kteri to berou vazne a support i upgrady poskytuji/poskytovali...namatkou Qtek, i-Mate, Dopod, ale v jiste mire i Asus, Mio a konec koncu i nekteri mobilni operatori.
Pak jsou vyrobci/dodavatele, kteri jsou zrejme i pres zakaznicke ohlasy skalopevne presvedceni, ze jejich ROMky jsou dokonale a nikdy zadny upgrade nepotrebuji a potrebovat nebudou, namatkou Fujitsu-Siemens a mnohdy se tak chova i Hewlett-Packard.
Pak uz je na vuli zakaznika, cemu da prednost.
Customizovane ROMky pokvetou, leaky budou, jen holt, z pololegalni pozice prejdou do ilegalni a undergroundove....
Ale zakon a poradek jsou preci nadevse, ze. Takze nespilejme vlastnikovi prav, ze sva prava uplatnuje, ale tlacme na zakonodarce, aby prizpusobili zakony tak, aby staly obcas nejen na strane vlastniku prav, ale i legalnich uzivatelu, kteri svymi penezi umoznuji temto vlastnikum jejich zisky, protoze jejich povinnosti by zdaleka nemely koncit jen odvodem dani ze svych zisku do erarni kasy....coz je ale mnohdy jedine, co zakonodarce zajima.
Standa_ce4you (380)|16.2.2007 15:29
Nuže, též jsem se, kolegové, připojil k revoltě. Pochybuji ovšem o valném účinku našeho snažení :).
daww (687)|16.2.2007 18:34
Na ftp xda-devu je asi pěkně rušno. Od dopoledne se nedá až na pár výjmek připojit a když už se to povede tak je to uuuuuuuuuuuuuukrutně pomalý :D
Michalek_ce4you (75)|16.2.2007 21:28
Nj, všichni zálohujou všechno k sobě :-)
Zdenek Malinsky (9781)|17.2.2007 00:19
Třeba to s MS je jen falešný poplach, aby si zvedli návštěvnost webu. :D :D :D
Pavel Koza (4761)|17.2.2007 16:07
Asi by to chtelo trochu mene vasne, panove (a damy:). Vase zavery jsou vesmes ovlivneny zlobou a vetsinou nemaji s realitou nic spolecneho. Osobne me samozrejme uvedena skutecnost netesi, sam jsem jeho sluzby castokrat vyuzil, ale z principu se s pozadavkem na ukonceni produkce tohoto FTP neda nez souhlasit. Jen to prislo dost pozde, byt to pred 4 lety, tak si toho vsimlo jen par lidi...

1. Netusim, kde berete jistotu, ze tim nejvetsim padouchem je Microsoft. Jiste, pozadavek na stazeni prisel od nej, ale Microsoftu je az na vyjimky (neuvedene bety aplikaci jako WM6 a podobne) jedno, co se tam delo - on uz ma penize za licenci doma. Mnohem vic toto FTP trapilo operatory a vyvojare tretich stran. Proc?
- VYVOJARI - nikdo z vas diskutujicih jaksi nezminil to, ze soucasti kompletnich ROM je nejen system, ale i SPOUSTA aplikaci tretich stran. Ke kterym, na rozdil od systemu, ma licenci pouze majitel zarizeni dane znacky a ne majitel zarizeni jako takoveho. Nemluve o ruznych custom ROMkach, kde se na legalnost aplikaci zas tak moc nehledelo. Nejen na ce4you mnohokrat probehlad diskuze, jak je mozne, ze odkaz na warez verzi jedne aplikace je nekompromisne mazan, zatimco odkaz na ROM s tou samou verzi programu nevadi...
- OPERATORI - moznost stahnout si novejsi ROM je nutno chapat jako konkurencni vyhodu. Brndovana zarizeni prodava plno firem - nektera se o ne staraji dobre, jina ne. Vyvoj oficialni ROM stoji penize a firma tak ma vyssi naklady. A jako firma, ktera utraci plno penez za otestovani novycha aktualnich ROM by me samozrejme netesilo, ze majitele jinych zarizeni z teto me prace zadarmo profituji... Verte mi, ze mate zkusenosti T/Mobile CZ nbo Eurotelem neznamena, ze i-mate nebo Qtek ty nove ROM nevydava. Neni t sice takovy luxus jako na ftp.xda-dev.com, ale jsou tam.

2. XDA-DEV suplovalo spatnou praci ne Microsoftu, ale jednotlivych vyrobcu/prodejcu. Jak muzete obvinit Microsoft z nechuti aktualizovat, zarlivsti na pubertaky a pod, kdyz Microsoft za 2 roky WM5 vydal asi 15 novych aktualizovanych verzi WM5 (ta ruzna AKU). Ze si je nemuzete stahnout pro sve zarizeni je vina T-Mobile, Eurotelu, iMate a dalsich... Ty obvinujte ze spatne prace a hlavne si jejich zarizeni PRESTANTE KUPOVAT! Doted vas serioznost vyrobce nezajimala - vzdyt je prece XDA-DEV. Hold zacne...

3. Nechci vam brat iluze, ale lepsi uz to nebude... Zivotni cyklus jedhono PDA se v letosnim roce snizil na 6 mesicu. Jeste nekdy v roce 2003 to byly 2 roky. Takze se pripravte, ze upgradu na WM6 bude jak safranu. Vyrobcum se to proste nevyplati. Ze se o nelibi 5% uzivatelu ctoucich ce4you, Smartmanii, XDA-DEV je sice pochopitelne, ale uprimne receno, clovek, ktery si koupi jedno PDA/telefon za 5 let vyrobce nezivi a neuzivi...

4. Uz ve Windows Mobile 6 je pripravena sluzba Windows Update, ktera by mela umoznit opravy ruznych kritickych chyb bez ohledu na schopnosti operatora/vyrobce.Ve WM7 by to melo jit jeste dal...

Znovu opakuji - netesi me to, ale vnitrne s timto uvedenim do standardnich mezi souhlasim... Nicmene doufam, ze MS trochu zatlaci na sve partnery, aby se o sva zarizeni se systemem Windows Moble zacali starat vic, nez dosud...
Hans 20 (91)|22.2.2007 09:56
Takze-nic podstatneho se nestalo,jen odkazy nevedou na ftp xda-developers,ale na Rapidshare.Pravdepodobne zatim. :D .Jednoduchy,ucelny:yes:
SpeedyTuning (240)|22.2.2007 10:34
jedine co to prinese bude to, ze nebude vse pohromade na xda, ale bude to ruzne roztahane na dc++ atd atd, takze kazdej si stejne najde to co bude chtit
Zdenek Malinsky (9781)|22.2.2007 11:02
Vždyť jsem o tom už psal - něco zakážou a bude to jinde.

Kdo umí a chce, tak si vždycky vyhledá sám a kdo je jouda a musí mít všechno do posledního kliknutí všechno popsané, tak je opět větší šance, že si zmrtví PDA.
atomion (1159)|22.2.2007 12:21
Vzdyt jsem to take rikal, ze to bude jinde, ale nebude to tak prehledne...

Myslim, ze tady uz neni co resit.. :)
TheMelin (1642)|22.2.2007 13:08
Nevím proč se diskuze znovu odemkla. Vše už tu bylo popsáno a není dále co probírat. ;)
Pavel Koza (4761)|22.2.2007 14:06
Protoze mi to prislo lepsi nez mit zalozene druhe tema se stejnym obsahem. A stejne tak mi to prislo lepsi nez direktivne naridit, ze "o tom se tu diskutovat nebude"...
Standa_ce4you (380)|22.2.2007 22:42
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Vždyť jsem o tom už psal - něco zakážou a bude to jinde.[/QUOTE][QUOTE="atomion"]Vzdyt jsem to take rikal, ze to bude jinde, ale nebude to tak prehledne...[/QUOTE]
No, já jsem sice nic neříkal a nepsal, ale myslel jsem si to!
Kdo další?
xhladi07 (525)|23.2.2007 08:34
nevim, jestli to neni trapne, ale taky si to myslim.. :))
Duddits (217)|27.2.2007 12:47
Dobra zprava, vsechny romky jsou na http://www.wm-gurus.com ,staci se zaregistrovat na http://www.wm-gurus.com/registration/signup.php
atomion (1159)|27.2.2007 18:19
Jen otázka času, než na to Microsoft přijde a opět nařídí stažení ;)
Duddits (217)|27.2.2007 20:26
Snad to chvilku vydrzi, je tam kompletni mirror xda-devu :D
batt_ce4you (135)|3.3.2007 11:40
nevydrzelo - ac registrovan nemohu se do downloadu dostat-pouze forum