Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mda mi posílá jednu zprávu dvakrát

Ghusy (49)|11.3.2004 12:08
nemáte někdo taky tento problém ??? začalo mi to dělat po upgradu na WM2003 :-((( případné rady uvítám
st.tom_ce4you (365)|11.3.2004 12:15
[QUOTE="Zelvak"]nemáte někdo taky tento problém ??? začalo mi to dělat po upgradu na WM2003 :-((( případné rady uvítám[/QUOTE]


MDA 1 jsem dal po koupi DataPhone II sve pritelkyni a ma obcas stejny problem. Rom je 4.00.11.
Miloš Strouhal (3997)|11.3.2004 13:07
dělá mi to taky,a to jak WM2002,tak ted' i WM2003. Spíš než že by to dělal telefon,podezřívám operátora:)) Nemáš náhodou T-mobile? Jestli ano,zavolej operátorovi,a vysvětli mu co se ti stává,a on by ti na oplátku měl říct,jak zjistit jestli se to účtuje jednou nebo dvakrát.. Pokud to nebude nějakej idiot,bude vědět co ti má říct.. Dej pak vědět jaks pochodil.. Jinak se samozřejmě nenech odbýt slovy,že máš dát foun do servisu. To jsou kecy! Mam třetí Mdáčko,20tou různou verzi Rom,a dělá to pořád..:mad:
st.tom_ce4you (365)|11.3.2004 13:12
[QUOTE="xp"]dělá mi to taky,a to jak WM2002,tak ted' i WM2003. Spíš než že by to dělal telefon,podezřívám operátora:)) Nemáš náhodou T-mobile? Jestli ano,zavolej operátorovi,a vysvětli mu co se ti stává,a on by ti na oplátku měl říct,jak zjistit jestli se to účtuje jednou nebo dvakrát.. Pokud to nebude nějakej idiot,bude vědět co ti má říct.. Dej pak vědět jaks pochodil.. Jinak se samozřejmě nenech odbýt slovy,že máš dát foun do servisu. To jsou kecy! Mam třetí Mdáčko,20tou různou verzi Rom,a dělá to pořád..:mad: [/QUOTE]


Ja mam Eurotel. Takze operatorem to nebude :(. Mozna to muze zpusobit nejaka nainstalovana aplikace. Co pouzivas za aplikace? Pritelkyni jsem tam nainstaloval :

Spb Pocket Plus
IDOS
Dlgate
Miloš Strouhal (3997)|11.3.2004 13:24
Nemam tam ani jednu z těchto aplikací.. Když jsem byl s tímto dotazem u i Eurotelu v servisním centru,tvrdili mi že se s tímto problémem ještě nikdy nesetkali.. Navrhuji stejný postup i pro uživatele Mda vs.Eurotel.. Tedy zásadní problém je,jestli v tom,jestli se ta jedna smska dvakrát odeslaná účtuje jednou nebo dvakrát. Dá se to dohledat zpětně. Stačí se zase domluvit s operátorem,a on vám pomůže zjistit,kolikrát se to účtuje..:D Jinak ještě jeden slabý lék na tento problém,psát smsky bez diakritiky.. Jinak se vám na úkor háčků a čárek zvyšuje počet znaků,a tímpádem se není co divit,rozloží-li se text jedné zprávy do dvou..;)
Ghusy (49)|11.3.2004 13:27
spb pocket plus mam taky, ale měl jsem ji i na 2002 a tam mi to nedělalo, tak nevim :-(((
Ghusy (49)|11.3.2004 13:34
jo a mam oskara
ipf (2136)|11.3.2004 13:55
Asi to nebude problém češtiny, mně se zase upomínky po odložení začaly objevovat dvakrát (MDAI + TM).
st.tom_ce4you (365)|11.3.2004 14:03
[QUOTE="ipf"]Asi to nebude problém češtiny, mně se zase upomínky po odložení začaly objevovat dvakrát (MDAI + TM).[/QUOTE]

Ano ano, pravda daval jsem ji do MDA 1 kompletni lokalizaci. Tu jsem puvodne nepouzival a nedelalo mi to. Dela to nekomu bez lokalizace?
Miloš Strouhal (3997)|11.3.2004 14:23
otázka je,jakou češtinu máte na mysli.. když jsem měl Wm 2002 a k tomu původní lokalizaci jež T-mob dodával s přístrojem,sralo se snad všechno,včetně toho kalendáře. Pak jsem našel na netu ten volně stahnutelnej update,a chodilo to přímo ukázkově,jako po másle.. Ted mam v mdáčku už 2 dny komplet češtinu pro wm2003,a telefon běhá super rychle a korektně i s ní.. To s tou smskou navíc se mi stávalo i když jsem měl wm2002 s malou češtinou-tedy jen klávesnicí..:disgusted:
Ghusy (49)|11.3.2004 14:26
a je možnost to češtinu někde sehnat ???
Ghusy (49)|11.3.2004 14:29
mam tam češtinu od sunnysoftu interwrite 8.2, tak to teď skusim shodit a dam vědět jak na tom budu bez tý češtiny
Ghusy (49)|11.3.2004 14:45
hm, tak jsem odstranil lokalizaci a dělá to pořád :-((( se z toho už zbláznim
Zdeno_ce4you (291)|11.3.2004 16:24
Já mám nevařenou ROMku od Siemense ( A.30.09 ), měl jsem tam češtinu a neměl jsme žádný problém, teď jedu bez češtiny a furt v pohodě.
Nemohlo by to být nějakým softíkem z kuchyně?

Zdeno
Miloš Strouhal (3997)|11.3.2004 16:42
tim to taky neni,měl jsem čtvrt roku nevařený original Qtek 3.18.04 k tomu origoš Qtek rádio..a stejně to dělalo.. Pak jsem měl nevařený origoš nevařený O2 A20.06,a stále to samé..:disgusted:
Zdeno_ce4you (291)|11.3.2004 17:10
Tak Zelvak asi problém vyřešil, prý už mu to nedělá.
Určitě dá vědět, jak se mu to povedlo.
:yes:

Zdeno
Ghusy (49)|11.3.2004 17:29
nonechci to zakřiknout, ale uz jsem polal asi 15 sms a vše v pohodě :D bohužel jsem musel udělat hardreset :dead: ale stálo to za tozatím to mám bez lokalizace, tak uvidím až jí tam narvu, ale podívám se spíš po nějaké jiné než Interwrite od sunnysoftu
Ghusy (49)|11.3.2004 18:29
no tak mi to nedalo a narval jsem tam to lokalizaci od sunnysoftu, poslal jsem na test asi 5 sms a tváří se to zatím dobře, fakt tý potvoře nerozumim :?: se asi rozhodla umoudřit, nicméně až po hardresetu :evil:
xda_oskar (14)|11.3.2004 18:41
Taky mi to dělalo. Ale jen, když dám odeslat a hned zavřu Outlook. Pak se to neodešle vůbec a když ho znovu spustím tak se to odešle dvakrát. Tolik moje zkušenost. Takže teď čekám až se oběví a zhasne SMS Odeslána. Jinak to asi způsobují programy, které po tapnutí na křížek (zavření) aplikaci neminimalizují, ale rovnou ukončí. Např. Pocket plus a pod. :!:
MDAn (26)|11.3.2004 19:31
Zdravím,

českou lokalizaci nemám a nikdy mi to nedělá. Stává se mi to jen když píšu SMSky ruskou azbukou.....to pak choděj třeba 3:D
ipf (2136)|11.3.2004 20:19
[QUOTE="MDAn"]Zdravím,

českou lokalizaci nemám a nikdy mi to nedělá. Stává se mi to jen když píšu SMSky ruskou azbukou.....to pak choděj třeba 3:D [/QUOTE]

Jakou používáš azbuku? Já jsem zkoušel (ještě na MDAI) cyr.. (někde nahoře na freeware), ale akorát mi totálně ztuhlo MDAčko a následoval tvrdý reset. Ale font bych potřeboval. Díky.
MDAn (26)|11.3.2004 21:12
Používám Cyrillic Keyborard. Nemám s tím žádný problémy...je to стервятник вещь;)
ipf (2136)|11.3.2004 21:52
[QUOTE="MDAn"]Používám Cyrillic Keyborard. Nemám s tím žádný problémy...je to ?????????? ????;) [/QUOTE]

Kde bych ji stahnul? Anebo, muzes mi ji poslat? Diky.
Morte_ce4you (261)|12.3.2004 00:11
Me se zase stavalo ze kdyz jsem odeslal zpravu,ktera byla normalne dlouha tak se rozdelila treba do dvou nebo trech zprav.uz mi to nedela od ty doby co jsem to flashnul absolutne nevim cim to bylo
kopec_ce4you (236)|16.3.2005 17:15
jo tak taly se budu muset pridat mezi ty smolare - kazda SMS dvakrat.

Zjistil jsem ze:

NEmuze za to SPB Pocket Plus, delalo to i pred tim
NEpomuze SR ani HR
Kdyz si poslu tu sms sobe, tak prijde jen jednou, zatimco ostatnim dvakrat.
yasmeene2 (794)|17.3.2005 18:03
Kamrád má problém opačný, když odešle esemesku dlouhou přes 160 znaků tak ta druhá půlka nikdy nedorazí... Nemáte někdo podobnou zkušenost? Má mda2ku s původní eurotelí rom.
Zack_ce4you (15)|17.3.2005 18:35
Dyt tu uz reseni zaznelo:[QUOTE="xda_oskar"]Taky mi to dělalo. Ale jen, když dám odeslat a hned zavřu Outlook. Pak se to neodešle vůbec a když ho znovu spustím tak se to odešle dvakrát. Tolik moje zkušenost. Takže teď čekám až se oběví a zhasne SMS Odeslána. Jinak to asi způsobují programy, které po tapnutí na křížek (zavření) aplikaci neminimalizují, ale rovnou ukončí. Např. Pocket plus a pod. :!: [/QUOTE]

(a ano, opravdu je to tim, taky jsem na to vcelku nahodou prisel, jen az ted mi doslo, proc to tak je :)

Proste kdyz odesilate smsky z Outlooku, tak je potreba pockat, az se to opravdu fyzicky odesle, a pak pripadne zavrit. A je po problemu dvou stejnych odchozich smsek...
karlic (707)|17.3.2005 20:22
Mně to dělalo, pokud jsem použil automaticky vkládat podpis do SMS zpráv. Stačilo jednou zapnout a potom vypnout a SMS se začaly posílat jen jednou. Testni, za pokus to rozhodně stojí.
Kde: Mail, Tools, Options, Accounts, Signatures, Text Messages