Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

WiFi -> PDA -> Notebook

pivous (58)|5.9.2007 19:10
Prosba. Existuje sw či postup, který umožní notebooku (v případě že je připojen přes active sync k PDA) browsovat internetem, když pda má konektivitu s internetem přes WiFi. Jedná se o případ, že notebook nemá WiFi kdežto PDA ano. PDA chci vlastně použít jen jako modem... Dík.
xtonda (811)|5.9.2007 20:44
Nad tím jsem si dlouho lámal hlavu a na nic rozumného jsem nepřišel. Hlavní velká potíž je v tom, že activesync si vytvoří vlastně síťové spojení a default route musí vést přes něj, takže všechna spojení sestavená z PDA vedou přes PC. Pokud jsem hrábnul do routovacích tabulek (dostal jsem do pda obdobu utilitky route) a nastavil default route přes WiFi, aby vytvářená spojení šla přes WiFi, tak AS spadne. Jediné co mě napadlo je nechat default route přes AS a připojovat se ven jen skrz proxy a nastavit route pouze pro tuto proxy, ale nemám v Internetu k dispozici proxy, tak sem to nezkoušel. Navíc nastavování routovacích tabulek by se asi muselo dělat před každým připojením asi nějakým skriptem, mám pocit že to není trvanlivé nastavení.

Druhý problém je, že se nedá sestavit TCP spojení z PC na PDA, normálně to funguje jen obráceně. To by sice mohlo jít odstranit jedním Javovým prográmkem, který na žádost dělá spojení v protisměru, musela by se ale ta jedna část portovat na PDAčkovou Javu. Do toho jsem se ale nepouštěl, doku nevyřeším problém jedna.

Navíc by se nad tím muselo udělat něco, co by se na PC tvářilo jako SOCKS proxy, spojení to tunelovalo přes PDA a WiFi ven a tam by musel být server, který by ten tunel vybaloval a spojení dával k cíli.

Nakonec jsem došel k závěru, že by s tím byla spousta práce a stejně by to byl dost děsivý bastl.

Já jsem tedy měl ještě další speciální důvod proč jsem nemohl přidat do PC, kde jsem to chtěl používat, WiFi adaptér, ale jinak je doporučení koupit WiFi kartu do PCMCIA nebo USB, stojí to pár drobných.
pivous (58)|5.9.2007 23:39
Hm, hm,... Moc jsi me nepotesil, ale v kazdem pripade moc dekuju za perfektni vysvetleni. Hold to vypada na tu kartu do NB.