Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Kaiser - HF Parrot CK 6100

Furbo (323)|20.2.2008 07:57
Vzhledem k míchání diskuse o Parrotu 3100 a 6100 je nejvyšší čas založit samostatné vlákno pro tuto certifikovanou sadu pro Kaisera, která bohužel ne vždy pracuje tak jak bychom si představovali.

Poslední známá verze firmware: Version 1.03

Známé problémy:

1) po uskutečnění hovoru se přeruší zpárování a opět po chvilce obnoví
2) občasný problém se synchronizací kontaktů
3) nelze uskutečnit dva rychle za sebou jdoucí hovory kvůli bodu č. 1
Alfan (123)|20.2.2008 08:54
Dnesm mi ho montují tak se pak ozvu se zkušenostmi.
Alfan (123)|20.2.2008 20:13
Tak mám namontováno MK6100
verze 1.02a
display 2.8
oled verze 0.8

Při prvním spárování to nějak nemohlo najít parrota, ale pak se to chytlo. Chtělo to kód, ale s tím se to nějak nechtělo spárovat.
Tak jsem si vzpomněl, že někdo doporučoval, že se to může zkusit bez kódu "0000" a tak jsem to udělal a spárovalo se mi to.:)
Synchronizace adresáře proběhla v pořádku.

Po vypnutí a dalším zapnutí se mi to spojuje zatím bez problémů. Uskutečnil jsem i několk hovorů a taky zatím žádný problém ani proluky. Je pravda, že jsem zatím žádný hovor nepřijímal.

V Kaiserovi mám normálně hotfix nainstalovaný.

Jediný co mi vadí, je to obrácené pořadí jméno a příjmení... :?
Nějak jsem v diskusi moc nepochopil, jak to v outlooku sloučit do pole jméno... Tomu nerozumím a nerad bych si nějak "nakopnulů všech cca 500 kontaktů :disgusted:

Jo a taky mi "vadí", že mám například u jednoho jména (zatím u jednoho) před příjmením číslovku, konkrétně 1 a tu při listování v nabídce u Parrota nemám. Musím vědět, teď už to vím, že stačí jít na A a pak zpátky.
Je to ještě můj "pozůstatek" z Nokie, kdy jsem potřeboval mít ten kontakt "po ruce", ale zase ne hned, když najedu do kontaktů... Ale to byla jen vsuvka ;)

Takže závěr:
Uvidíme, co bude dál, ale zatím jinak spokojenost.

P.S. Kdybyste mi někdo chtěl "polopaticky" vysvětlit, jak na ta jména v outlooku a pak zpětně v parrotu, budu rád ;)
Díky
Furbo (323)|20.2.2008 21:02
v každém případě doporučuji neupgradovat na verzi 1.03. Ta právě vykazuje chybu s odpojováním.

Kdyby někdo věděl jak získat flash soubor s 1.02 tak sem s ním. Od Parrotu se mi ho nepodařilo získat.

Co se týče kontaktů tak v outlooku to osobně používám takto:

- do položky "Celé jméne" napíšu jméno obráceně tzn. např. Novák Petr
- v položce "Zařadit jako" vyberu zobrazení Novák Petr

No a v Parrotu to mám správně.


Alfan (123)|20.2.2008 21:27
Na flashnutí 1.02 nemám :? Bohužel.

JInak jsem koukal do kontaktů a já tam ty kontakty mám tak, jak jsi říkal...
A to jsem ještě vyzkoušel zadat podle tvého návodu jeen kontakt (vi obrázky) a uložilo se to stejně jako ostatní kontakty.

Možná zkusím ten nápad poslat je tam přes BT manuálně.
Ten softík jsem si z webu xda stáhnul a koukal jsem do kontaktů a funguje to. Samozřejmě, že jsem musel vypnout Pocket Informant jako defaultní PIM ;)
00265576_11_qouN.jpg 00265576_22_irSh.jpg
Furbo (323)|20.2.2008 22:18
V té tabulce u obrázku 22.jpg to mám zadáno obráceně tzn. políčko Křestní využívám pro příjmení a Příjemní pro křestní. Pak by to mělo fungovat. Alespoň mě se tento jednoduchý trik osvědčil.
Alfan (123)|21.2.2008 06:54
[QUOTE="Furbo"]V té tabulce u obrázku 22.jpg to mám zadáno obráceně tzn. políčko Křestní využívám pro příjmení a Příjemní pro křestní. Pak by to mělo fungovat. Alespoň mě se tento jednoduchý trik osvědčil.[/QUOTE]

V tom případě musíš psát do pole "Celé jméno" v pořadí Křestní, Příjmení, například Jan Pokus a pak by se to mělo otočit...
Doma vyzkouším.
Nechce se mi měnit všech 500 kontaktů. To si radši do Parrota pošlu přes to BT a v případě nouze přeci jenom mohu v autě zastavit a najít si to manuálně ;)
Rumcajs_tr (45)|21.2.2008 21:54
no já to udělal tak, že jsem si sesynchronizoval kaisera s outlookem, pak jsem si z outlooku funkcí export vytáhl seznam kontaktů do excelu, v excelu jsem pole "Jméno" nahradil sloučeným řetězcem polí "Příjmení"+" "+"Jméno" a pak jsem pole "Příjmení" smazal - jde to jednoduchým vzorečkem v excelu. No a pak jsem to celé naimporotoval do kontaktů outlooku a sesynchronizoval znovu kaisera - práce dohromady na 5 minut a bylo to.
Doporučuji si předtím ontakty někam uložit, kdyby se to nepovedlo .-)
Rumcajs_tr (45)|27.2.2008 19:51
Tak jsem se odhodlal napsat detailní postup toho, jak přinutit Parrot MK6100 ke správnému řazení kontaktů - třeba někomu pomůže:

Já jsem tak chvíli zápasil z přinucením Parrota nebo Kaisera k tomu, aby kontakty řadili správně, ale nakonec jsem podle návodu servisní podpory taky neuspěl. Takže jsem použil vlastní metodu, která mi funguje.
Předpokládám, že máte telefonní seznam organizovaný tak, jako jsem ho měl já.
U každého kontaktu (když dáte "upravit") jsem měl vyplněné pole Jméno - je to hned první pole b kartě kontaktů - a napravo od něj je taková malá šipka dolů, když na tomhle poli kliknete enterem, rozbalí se okýnko, ve kterém jsou tyto položky:
- Titul
- Jméno
- 2. jméno
- Příjmení
- Přezdívka
- Za příjm.

Já to měl vyplněno tak, že křestní jméno jsem měl v poli "Jméno" a příjmení v poli "Příjmení".
A Parrot to řadil blbě. Napadlo mě tedy prohodit to (do pole "Jméno" napsat příjmení a do pole "Příjmení" napsat jméno) ale to by sice dobře ukazoval Parrot, ale zase by to blbě řadil Kaiser.
Takže řešení, které nakonec na 100% zabralo je to, že do pole "Jméno" píšu příjmení+jméno kontaktu a pole příjmení mám prázdné.
Takže to vypadá asi takto:
PŘED ÚPRAVOU:
- Titul:
- Jméno: Jan
- 2. jméno:
- Příjmení: Novák
- Přezdívka:
- Za příjm.:
PO ÚPRAVĚ:
- Titul:
- Jméno: Novák Jan
- 2. jméno:
- Příjmení:
- Přezdívka:
- Za příjm.:

Pak to kaiser i Parrot řadí dobře.
Otázka je, jak to zaměnit dávkově u všech kontaktů, aby to člověk nemusel dělat ručně. Já jsem na to použil MS Outlook a MS Excel.
Nejdříve jsem si Kaisera spároval s PC přes activesync (předpokládám, že postup vysvětlovat nemusím) a potom jsem si sesynchronizoval kontakty do MS Outlooku - nejlépe do prázdné nové databáze kontaktů.
Pak jsem pomocí funkce export vyexportoval kontakty z MS Outlook do formátu MS Excel a v excelu jsem ten soubor otevřel. V tomto souboru je potřeba najít sloupec "Jméno" a sloupec "Příjmení". Vedle sloupce "Jméno" jsem si vytvořil sloupec "Jméno_temp", do kterého jsem spojil oba výše uvedené sloupce příkazem CONCATENATE. Například pokud je příjmení ve sloupci "C" a křestní jméno ve sloupci "E", tak na řádek č. 2 dám do nově vytvořeného sloupce tenhle vzorec: =CONCATENATE(C2;E2). Pak jsem ho myší roztáhl na všechny řádky a viděl jsem výsledek. Nezapomeňte, že tenhle sloupec je tvořen "výpočtem" z předchozích sloupců, takže po jejich smazání se pokazí. Proto je potřeba celý sloupec označit CTRL+C a vložit do nějakého pomocného sloupce (např jméno_temp2) pomocí příkazu z menu "Úpravy" - "Vložit jinak" a vybrat jen možnost "Hodnoty". Pak je potřeba sloupce Jméno a Jméno_temp smazat a sloupec jméno_temp2 přejmenovat na "Jméno". Sloupec Příjmení tam nechte, jen v ěm smažte hodnoty. Tím je práce v excelu hotova, nezapomeňte si uložit soubor.
A zpátky do MS Outlook - volbou import si naimportuji data z externího souboru volbou "importovat z externího programu nebo souboru" - toho excelu a tady je potřeba si dobře pohlídat přiřazení polí - na poslední obrazovce importu před stiskutím tlačítka dokončit je tlačítko "Připojit vlastní pole" kde je potřeba udělat si vazby vždy mezi příslušným polem MS Outlook a sloupečkem v MS Excel - některé vazby jsou udělané, ale ne všechny! Pak už dáte jen dokončit a je to.
Stačí sesynchronizovat kaisera - a je hotovo!
POZOR, před prováděním výše uvedených operací DŮRAZNĚ DOPORUČUJI SI ZAZÁLOHOVAT TELEFONNÍ SEZNAM !!!!
Alfan (123)|27.2.2008 20:06
to rumcajs_tr
Můj obdiv patří Tobě ;)
Takhle polopaticky bych to asi nedokázal napsat.
Nicméně tento postup je srozumitelný a mně konkrétně byl už, když jsi to psal původně.
Ale jak říkám,, patří Ti dík za radu.

Já to takhle dělat, ale nechci a proto se snažím softík, který by mi pomohl poslat ty kontakty manuálně do Parrota najednou... :disgusted:
Viz můj dotaz zde
RStein (2012)|27.2.2008 20:36
Kdyz sem videl ten popis, nedalo mi to a posilam VB skript, ktery jsem puvodne mel pro jiny ucel. :)
Snad jsem vase upravy pochopil dobre - v kazdem pripade pred pouzitim KONTAKTY ZAZALOHUJTE,

[CODE]
Public Sub ChangeContact()
Dim Item As ContactItem
Dim Mapi As NameSpace
Dim folderC As folder
Set Mapi = Application.GetNamespace("MAPI")
Set folderC = Mapi.GetDefaultFolder(olFolderContacts) 'Application.de.GetDefaultFolder(olFolderInbox)

For Each Item In folderC.Items

Item.FirstName = Item.LastName & " " & Item.FirstName
Item.LastName = ""
Item.Save

Next

End Sub

[/CODE]

V Outlloku zmacknete Alt-F11, otevre se Vam VB editor. Kod vyse staci zkopirovat do editoru.

Prepnete se zpet do Outlooku, stisknete alt-F8 a spustte makro ChangeContact.

Testovano jen na Outlooku 2007.
Alfan (123)|27.2.2008 21:26
Mám zálohu kontaktů také ve složce "Kontakty_záloha".
Předpokládám, že ten skript mi udělá změnu pouze ve složce "Kontakty".
RStein (2012)|27.2.2008 21:33
Mel by :)
Alfan (123)|3.3.2008 21:06
Tak jsem dneska zkoušel poslat všechny kontakty do Parrota 6100 najednou přes Pocket Informant...
1) Označil jsem všechny kontakty a dal jsem přes kontextové menu volbu k přenosu
2) najednou se mi ale přeneslo jen 40 kontaktů... :? vůbec nevím proč
3) kontakty stejně byly v obráceném pořadí - jméno, příjmení, i když jsem si v Parrotu změnil jejich zobrazení

Takže jsem to všechno smáznul a udělal klasickou synchronizaci a budu se snažit zapamatovat si křestní jména kontaktů
;)

Nechci si to předělávat tím způsobem, že si dám příjmení a jméno do jednoho pole v Outlooku v pořadí příjmení, jméno.

Toť vše.
Budu rád, když bude nový firmware, který tento problém sycnhronizace odstraní a anvíc bude dobře fungovat s Kaiserem :cool:

JInak jsem zatím nezaznamenal žádné problémy s telefonovoání, i když dneska odpoledne jeden volající měl nějaké ozvěny, ale to byl první případ.
Furbo (323)|17.3.2008 11:23
tak jsem dnes přišel na zajímavou věc. Již delší dobu se trápím s tím, že se mi po hovoru sada odpojí a potom automaticky zase spojí a různě zazlobí. Přišel jsem na to, že to u mne dělá sofware SPB Phone Suite 1.2.. Stačí odinstalovat a vše běží jak má. Zajímavé. Dělá to také někomu?
Rumcajs_tr (45)|19.3.2008 18:46
To se mi nezdá - já SW od SPB žádný nepoužívám a po hovoru se mi to odpojuje taky...
Furbo (323)|19.3.2008 19:26
jj bohužel mi to taky začalo zase dělat. takže se omlouvám za mystifikaci.
Alfan (123)|19.3.2008 20:17
Nechtěl bych to zakřiknout, ale zatím to funguje.
Sice je pravda, že moc hovorů jsem neuskutečnil, ale všechny co jsem uskutečnil proběhly bez problémů a ž na ty jedny "ozvěny"...
BÉDA (2)|19.3.2008 23:32
Aloha všem. Mám sice MDA Touch, ale s 6100 mi to dělá všechno tak jak popisujete nahoře. Mám soft 1.03 a je to stejné jako předchozí 1.02
Všimnul jsem si, že když se po hovoru Parrot "dohaduje" s MDA, není k dispozici Deník hovorů, nebo není kompletní. Tzn. že MDA posílá tu informaci o uskutečněném hovoru do HF. Neví tady někdo, jak to zablokovat? Už klidně i tuhle fci oželím, ale ty výpadky jsou děsný. A mimochodem kontakty obráceně mám taky. Neměli bychom společně začít obtěžovat zastoupení ČR? Pokud bychom napsali mejly s tím, že to pošlem třeba na Novu do Občanskýho joudy, třeba by s tím děsným softem něco řešili.:mad: :no: :((
Furbo (323)|3.4.2008 18:03
provětral jsem support Parrotu zda se něco děje nového a zde je jejich odpověď:

At the moment the HTC Kaiser cannot be used with the MK6100 as it is too unstable.

We are working on solutions for solving this state and make this mobile compatible with the MK6100.


Zajímavé je, že na jejich webu u této sady jako jediné psali, že je kompatibilní s Kaiserem:(( . Tak fakt nevím proč jsem si ji vlastně kupoval.
pavel.svejda (21)|14.5.2009 22:58
Zdravím,
když v Kaisrovi pustím navigaci, půjdou do MK6100 hlasové povely?
strojvudce (390)|15.5.2009 10:15
Já měl chvíli MK6000, což je stejný a příkazy z TomToma tam šly. Jen je problém, že než HF přepne a začne mluvit, tak už chybí začátek příkazu. Takže prakticky to je nepoužitelný a raději nechám mluvit Cruise. Stejný problém je i u nové MK 9000.
pavel.svejda (21)|15.5.2009 10:37
strojvudce:
Tak to je prd :-( Ja mam iGO a keca mi tam Pavel Liska, tak uvidime jestli bude taky opozdeny... Nastavene vyzvaneni se taky prenasi? U nekterych kontaktu mam jine a jestli to umi taky nebo to da nejake z HF jako tomu je u CK3100?
strojvudce (390)|15.5.2009 12:09
HF zvoní svým vlastním vyzváněním.