Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS - systémový kalendář versus SPB Diary

slay_ce4you (38)|29.2.2008 12:50
Nastal mi tento problém. Používám Spb Diary a od včerejšího dne jsem si všiml, že mi nejde editovat schůzka, která ma opakující výskyt. Nejde editovat ani jednotlivá (z řady opakujících se), ani celá opakující se událost. Jediné, co jde je celou opakující událost (schůzku) smazat. A aby toho nebylo málo. Pokud zapíši opakující se událost v systémovém kalendáři, tak v kalendáři Spb Diary se události posunou o jeden den dopředu. (př.: zapíšu 29.2.08 a v Spb je zobrazena 1.3.08). Pokud ale zapíšu pouze jednu událost, je vše v pořádku. Nepomohl ani HR a nová instalace. Nevíte co s tím? Dík.
Po pokusech doplňuji:
Nastavil jsem systémový datum o jeden měsíc zpět a vše běží tak jak má. Potom jsem nastavil na 1.4.08 a opět posunuto o jeden den dopředu. Mám takový dojem, že Spb Diary zapomělo na přestupný rok a 29.2.08. Zítra vyzkouším a dám vědět.
mi38k (205)|29.2.2008 13:09
Stalo se mi to samé. A co jsem s tím udělal? Nainstaloval jsem PocketBreeze ;).
Zdenek Malinsky (9781)|29.2.2008 13:35
Spb Diary pouze zobrazuje to, co máš v něm nastaveno a co máš za data v PDA. Schválně zkus ten today plugin vypnout a zapnout ten defaultní nebo zkus třeba freeware tAgendu. Podle mě je spíš nějaký bordýlek v databázi.
mi38k (205)|29.2.2008 13:45
Bordýlek v databázi to podle mě opravdu nebude. Všechny programy i moduly vše zobrzovaly korektně tak, jak měly. Od jistého dne mi prostě SPB Diary začal dělat blbosti - posouval události o den jinam, některé nakonec zobrazoval i v několika různých dnech s různým odstupem, takže to mělo za následek totální chaos, přičemž Pocket Informant i defaultní plugin kalednáře vše ukazoval korektně. Soudruzi z SPB zřejmě někde udělali chybu :D.
slay_ce4you (38)|1.3.2008 08:59
[QUOTE="slay"]Nastal mi tento problém. Používám Spb Diary a od včerejšího dne jsem si všiml, že mi nejde editovat schůzka, která ma opakující výskyt. Nejde editovat ani jednotlivá (z řady opakujících se), ani celá opakující se událost. Jediné, co jde je celou opakující událost (schůzku) smazat. A aby toho nebylo málo. Pokud zapíši opakující se událost v systémovém kalendáři, tak v kalendáři Spb Diary se události posunou o jeden den dopředu. (př.: zapíšu 29.2.08 a v Spb je zobrazena 1.3.08). Pokud ale zapíšu pouze jednu událost, je vše v pořádku. Nepomohl ani HR a nová instalace. Nevíte co s tím? Dík.
Po pokusech doplňuji:
Nastavil jsem systémový datum o jeden měsíc zpět a vše běží tak jak má. Potom jsem nastavil na 1.4.08 a opět posunuto o jeden den dopředu. Mám takový dojem, že Spb Diary zapomělo na přestupný rok a 29.2.08. Zítra vyzkouším a dám vědět.[/QUOTE]
Takže po zkoušce 1.3. žádná změna k lepšímu. Počkám na novější verzi. Zatím jsem zkusil PocketBreeze, ale více mi vyhovoval SpbDiary. Co dělat.
Márty_oldd (14)|5.3.2008 22:36
slay : Tak mám od 1/3/2008 úplně stejnou zkušenost. Používám SpbDiary už rok a půl a přestupný rok asi nikomu nedošel. Uvidíme, třeba vylezou s opravou.

Zatím si zvykám na pocket breeze...:?
Lipon (61)|5.3.2008 23:37
mám SPB diary od včerejška a zatím běhá jak má (ťuk ťuk ťuk) - několikrát synchro jak s pracovním tak domácím PC
to mě víc zlobí synchronizace pracovního Outlooku s PocketOutlookem, v práci Outlook připojen na Kerio a čas od času mi to všechny opakované události v nejbližší Po posune o 2 hodiny dopředu; ale jen u prvního výskytu všech pondělních událostí, všechny ostatní výskyty jsou jak mají být, ale to už jsem trochu OT, sorry
Márty_oldd (14)|6.3.2008 12:31
Tak zde na diskuzi je odkaz na firemní update který to vyřeší.
Vyzkoušeno a funguje bezproblémů.

spb diary