Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TodayPlus za Proxy+

Mira_ce4you_oldd (192)|23.6.2004 08:09
Po přečtení několika diskusí především na tomto serveru ce4you jsem se rozhodl otestovat dle mého názoru velmi zajímavou aplikaci TodayPlus. Bohužel se mi podobně jako několika dalším nepodařilo zobrazit ikonky s počasím.
Jelikož se mi tato aplikace líbí využil jsem nabídnuté pomoci od Milana Švece. Tímto mu děkuji za věnovaný čas a zaslání důležitých informací.
Při testovaní jsem zjistil, že pokud pro připojení na Internet využiju GPRS nebo telefonické připojení vše funguje jak má. Ale pokud se snažím data synchronizovat přes PC, žádné informace týkající se počasí se nezobrazí. PC je připojeno do firemní sítě a síť je chráněna pomocí aplikace PROXY+. Pokud se podívám na výpis PROXY+ tak se ve výpisu přes http nic nezobrazí. V případě, že si na POCKETU pustím Internet Explorer (a brouzdám) PROXY+ tuto činnost zaznamená.
Nevíte prosím někdo zda je nutné nastavit něco na PROXYne nebo POCKETU, aby vše fungovalo?

Dík za pomoc

Míra
Mira_ce4you_oldd (192)|24.6.2004 09:47
Opravdu mi nikdo neporadi? :(
Je zde nějaký uživatel TodayPlus, ktery je take za Proxynou?
Nevite o nejake aplikaci, ktera zaznamenava od kud se snazi POCKET tahat z Internetu data?

Dik

Mira
Pavel Koza (4761)|24.6.2004 10:17
Neporadim, ale pokud se Pocket IE na proxyne hlasi (loguje se nejaky provoz) a nejaka dalsi aplikace ne, tak je mozne, ze je napevno naprogramovana na primy pristup ven...
Pavlucha (1496)|24.6.2004 10:24
Já jsem za proxynou a běhalo mi to v pohodě. Vím na 100%, že na ní není nic specielně nastavováno.

Jestli ti jde o počasí (což je podle mně jedna z mála užitečných věcí toho softu) tak jsou i jiné aplikace, které to umí ... !!! :D
Mira_ce4you_oldd (192)|2.7.2004 13:09
Jeste jednou se vracim k problemu programku TodayPlus za nasi PROXYnou a uvadim dalsi informace.

Nase Proxy je nastavena:
HTTP Proxy port: 3131
SOCKS port:1080

Na Pocketu mam v souboru debug.txt : GetHostName fail: (183)
Pri dalsim pokusu o nahrani udaju, dalsi stejne radky pribyvaji.
V nastaveni mam:
start->settings->system->connections->Advanced Tab->Select Networks->Proxy Settings:
- je vybrano 'This network connects to the Internet' a doplnena IP adresa naseho Proxy serveru.
- v Tab Advanced... u HTTP a Socks je uvedena IP adresa a porty jako na Proxy serveru a vybran Type: Socks 4
Pro uplnost uvadim, ze pokud pustím na Pocketu Internet Explorer (a brouzdam) vse funguje bez problemu.

Nanapadne prosim nekoho jak pokracovat?

Dik

Mira
Milan Švec (938)|6.7.2004 14:01
Bude-li to k něčemu:
ZoneAlarm mi na PC hlásí ActiveSync Connection Manager a pak i čilý provoz při synchronizaci počasí TD+ z PDA přes PC na těchto portech PC:
990, 5679 a 7438.
Po vypnutí PDA (ActiveSync Nepřipojeno) tam zůstane aktivní jenom port 5679, zbylé dva zmizí. Po zapnutí (a připojení PDA přes ActiveSync i Pocket Controller) se porty 990 a 7438 znovu vrátí do seznamu ZoneAlarmu.
Nechal bych tedy prověřit, zda dotyčná síť (spravovaná Proxy+) nemá v nastavení Proxy+ nějaké omezení pro zmíněné porty.
Mira_ce4you_oldd (192)|7.7.2004 08:46
[QUOTE="Milan Švec"]Bude-li to k něčemu:
ZoneAlarm mi na PC hlásí ActiveSync Connection Manager a pak i čilý provoz při synchronizaci počasí TD+ z PDA přes PC na těchto portech PC:
990, 5679 a 7438.
Po vypnutí PDA (ActiveSync Nepřipojeno) tam zůstane aktivní jenom port 5679, zbylé dva zmizí. Po zapnutí (a připojení PDA přes ActiveSync i Pocket Controller) se porty 990 a 7438 znovu vrátí do seznamu ZoneAlarmu.
Nechal bych tedy prověřit, zda dotyčná síť (spravovaná Proxy+) nemá v nastavení Proxy+ nějaké omezení pro zmíněné porty.[/QUOTE]

Díky za radu, hned jak odchytim spravce tak ho zkusim presvedcit, aby jsme to otestovali a pak dam vedet.

Jeste jednou dik

Mira
Mira_ce4you_oldd (192)|9.7.2004 09:28
Tak se mi na to spravce mrknul a pry opravdu zadne omezeni portu na PROXYne neni.
Po doporuceni jsem zkusil na svem pocitaci otestovat pouzite porty a pozivane IP adresy.
Uvadim rozdil s vypnutym a zapnutym PDA (udaje se zobrazili po zapnuti PDA):

Tento pozadavek se mi ale vubec nedostane na PROXYnu. Nejsem sitar, tak se mozna nepresne vyjadruji, ale snad je to z obrazku zrejme. Mozna je to bezne pri synchronizaci a pozadavek z Today+ se ve vypisu vubec nezobrazi.
Pokud brouzdam na PDA po Internetu vse funguje jak ma a pri vypsani pouzitych portu a IP adres se zobrazi nejen pouzite adresy 127.0.0.1, ale i moje IP adresa a adresa naseho serveru. Pokud by to pomohlo, tak samozrejmne poslu i tento vypis.
Najde se prosim nekdo kdo poradi co udelat, aby se pozadavek dostal az na PROXYnu (pokud se muj vypis netyka pouze synchronizace)?

Dik za pomoc

Mira
Pavel Koza (4761)|9.7.2004 11:15
No ja taky nejsem zadny IP guru, ale IP adresa 127.0.0.1 je localhost a ta nema se sitovym provozem nic spolecneho...? Z kterehokoliv compu zadate PING 127.0.01, dostanete se pouze na lokalni interface... Takze spis by pomohl ten kompletni vypis.
Mira_ce4you_oldd (192)|9.7.2004 11:52
[QUOTE="Pavel Koza"]No ja taky nejsem zadny IP guru, ale IP adresa 127.0.0.1 je localhost a ta nema se sitovym provozem nic spolecneho...? Z kterehokoliv compu zadate PING 127.0.01, dostanete se pouze na lokalni interface... Takze spis by pomohl ten kompletni vypis.[/QUOTE]

O necem takovem jsem byl taky poucen (ale stejne to nechapu) :)) a prave proto me prekvapuje, ze se tam nic jineho po pripojeni PDA nezobrazi. :(

Pri vypnutem PDA vypada vypis takto:


Pri zapnutem PDA vypada vypis takto:


A pri brouzdani s PDA na Internetu vypada vypis takto:


Pro uplnost uvadim, ze vypisy jsou mirne osekane o pristupy tykajici se SQL a jinych aplikaci na velkem PC. Port 44100 je posta.

Dik za provereni

Mira
Pavel Koza (4761)|9.7.2004 15:53
...a jeste vypis pro pokusu o spojeni z toho problemoveho programu, please.
Mira_ce4you_oldd (192)|10.7.2004 12:11
[QUOTE="Pavel Koza"]...a jeste vypis pro pokusu o spojeni z toho problemoveho programu, please.[/QUOTE]

Rad bych poslal i tyto informace, ale bohuzel jsou naprosto shodne s vypisem pri pripojenem PDA (je uveden v me predchozi odpovedi).
Nevim cim to, ale moje mala hlavicka mi rika, ze to muze byt tim, ze program TodayPlus vyuziva jiz otevrene porty nebo prvni pokus dela hned pri pripojeni nebo se vubec nesnazi o jakoukoliv synchronizaci.
Da se zjistit primo na PDA pokus o vystup ven? Pri GPRS vse funguje, tak i to bych zkusil porovnat.

Ja uz opravdu nevim kde by mohl byt zadrhel (co deleam blbe)

Mira