Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario IV - vypálený displej

Vladimír Klaus (35)|20.1.2009 09:09
Zdravím,

a mám dotaz. Vlastním výše uvedené zařízení (cca 1 měsíc) a dnes jsem si všiml, že když měním hlasitost (resp. když se přepnu na tu černou obrazovku, kde se to dá měnit), tak dole vidím lehce vypálený pruh z Today a dokonce i částečně nápisy Kalendář a Kontakty. Je to tedy dost nezřetelné, a obecně to nevadí. Chci se spíš zeptat, zda to je možné a zda to po 1 měsíci nenaznačuje problém s displejem... Ještě musím podotknout, že nápisy jsou bílé a i ta místa, která "prosvítají" jsou také hodně světlá až bílá. Úroveň podsvícení mám na cca 40%

Díky
VK
Zdenek Malinsky (9781)|20.1.2009 12:42
Jde to nasimulovat pokaždé a při každé intenzitě podsvícení? Když uděláš screenshot displeje, je to na něm vidět? Udělá se to i po soft resetu? Přesně jsem nepochopil, zda jde o today nebo o tu HTC parádu.
Bobanovicz (511)|20.1.2009 12:53
S tím jsem se setkal taky. Vypálení je u LCD silně nepravděpodobné, zkus se podívat na ty "vypálené" nápisy, jsou složeny s horizontálních linek? U mě to tak vypadalo, přesně se mi nepodařilo zjistit co to způsobuje, podle mě to mělo nějakou souvislost se záměnou soft tlačítek na today za jiné. Zvláštní je, že to "vypálení" tam zůstane i těsně po HR, ale pomalu začne mizet až zmizí úplně, dokonce se to "vypálení" zobrazuje pouze na displeji a ne na PC pokud mám MDA připojené a zobrazený displej například v Mobileru, takže je to záležitost pouze displeje.
trminek (88)|20.1.2009 18:11
Připojím svoje zjištění k tomuto tématu.
Nedávno jsem měl uplně stejnej problém a taky sem se lekl že mám v tahu display.... Zjistil sem ale, že když na delší dobu vypnu a zapnu pda tak to zmizí. No a čím to bylo? Měl jsem na sobě svetr kterej elektrizoval a když sem přejel dlaní přes display nebo o svetr utřel sklíčko tak se ty pruhy a texty ve spodní liště daleko více zviditelnili... Kdykoliv si na sebe vezmu ten danej svetr tak tam ty pruhy počase mám.. S jinym oblečenim se mi to nestává...
Vladimír Klaus (35)|21.1.2009 08:43
Díky moc za reakce...

Tak si představte, že dnes to tam už nemám. Jen pro jistotu jsem včera změnil skin ze zeleného na modrý, ale tím to asi nebylo :-) Jestli to je z pruhů není zřejmé - bylo to relativně špatně vidět. Taky jsem byl ráno venku, ale mrzne už 14 dní a včera to bylo poprvé... A poslední věc - ten pruh, resp. nápisy zůstaly na místě i když jsem otevřel klávesnici (tedy při otočeném displeji) - chvíli jsem si totiž myslel, zda ta černá obrazovka pro hlasitost není nějaká poloprůhledná.

Když se to znovu objeví, udělám screenshot a taky budu hlídat to oblečení :D. Jo a nejde o HTC parádu, neb mi nevyhovuje - jsem už skoro 4 roky zvyklý na SBSH PocketBreeze.

Mějte se prima
MaxxMaxx (85)|10.2.2009 11:12
Je to sposobene vacsinou elektrostatickou elektrikou.Na starsich zariadeniech sa to stavalo aj v strede obrazovky.
Dnesne zariadenia to maju odsietovane. Problem bude v zlom odsietovani tychto zariadeni v spodnej casti. Presne ako pisete casom sa to vytrati (vybije).
Ako bola elektrostaticka iskra moc silna mohlo sa stat ze sa display poskodil.

Elektrostaticka elekt. vzdy zmeni jeden alebo max dva riadky bodov ,ak mate viac tak sa jedna o iny problem.