Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

V jakém adresáři jsou uložena SMS?

kchrz_ce4you (120)|25.7.2004 17:22
V jakém adresáři jsou uložena SMS v MDA1 (T-mobile) ? Díky.
RStein (2012)|25.7.2004 19:45
[QUOTE="kchrz"]V jakém adresáři jsou uložena SMS v MDA1 (T-mobile) ? Díky.[/QUOTE]

Dobry den,
myslim, ze odpoved nebude jednoducha. SMS mohou byt v Phone Edition ulozeny ruzne (zavisi to na OEM vyrobci) a pristup k nim je umoznen pres RIL
a funkci s touto signaturou.

HRESULT RIL_ReadMsg(HRIL hRil, DWORD dwIndex)
kde dwIndex je index SMS v ulozisti, ktera ma byt vyzdvizena.

Mozna ze nekdo na MDA I nasel i fyzicke uloziste, ale silne pochybuji...;)
kchrz_ce4you (120)|25.7.2004 22:28
Díky
Naštěstí to neni tak nutné.
eXEden_ce4you (811)|26.7.2004 07:16
[QUOTE="kchrz"]Díky
Naštěstí to neni tak nutné.[/QUOTE]
SMS jsou standardně uloženy v systémových databázích s názvem fldrxxxx ;)
reditel_ce4you (206)|8.8.2004 01:27
Poradi mi nekdo kde konkretne najit ulozene sms? Dnes jsem po HR obnovoval data ze zalohy na karte. Vse probehlo korektne, jen emailove a sms zpravy se nedaji ted ani smazat a ani presunout jinam. Rad bych se jich zbavil, jen nevim jak. Vite nekdo jak na to?

Predem dekuji
PavelR. (2184)|8.8.2004 07:10
[QUOTE="reditel"]Poradi mi nekdo kde konkretne najit ulozene sms? Dnes jsem po HR obnovoval data ze zalohy na karte. Vse probehlo korektne, jen emailove a sms zpravy se nedaji ted ani smazat a ani presunout jinam. Rad bych se jich zbavil, jen nevim jak. Vite nekdo jak na to?

Predem dekuji[/QUOTE]

... zkusil bych nainstalovat eXEdenuv database explorer a projit jednotlive databaze a ty obsahující SMS pak smazat.

PavelR.
reditel_ce4you (206)|8.8.2004 09:06
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="reditel"]Poradi mi nekdo kde konkretne najit ulozene sms? Dnes jsem po HR obnovoval data ze zalohy na karte. Vse probehlo korektne, jen emailove a sms zpravy se nedaji ted ani smazat a ani presunout jinam. Rad bych se jich zbavil, jen nevim jak. Vite nekdo jak na to?

Predem dekuji[/QUOTE]

... zkusil bych nainstalovat eXEdenuv database explorer a projit jednotlive databaze a ty obsahující SMS pak smazat.

PavelR.[/QUOTE]

To by asi slo.A kde se da stahnout ten programek?

PavelR. (2184)|8.8.2004 11:31
[QUOTE="reditel"]
A kde se da stahnout ten programek?
[/QUOTE]

... [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

PavelR.
reditel_ce4you (206)|8.8.2004 18:46
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="reditel"]
A kde se da stahnout ten programek?
[/QUOTE]

... [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].

PavelR.[/QUOTE]

Diky Pavle. Programek jsem stahl a nainstaloval. Slape v pohode. Narazil jsem ale na jednu neprijemnou vec. Dotycnou sms jsem nasel a vymazal. Stalo se ale to, ze ve slozce sms sice dotycna sms byla vymazana, ale zbylo po ni prazdne misto, tedy cely radek a pod nim jsou videt aplikace bezici na pozadi. Udelal jsem neco spatne? Zkousel jsem to vicekrar a pokazde to same :(
Suoraj (704)|8.8.2004 20:13
a jak se tedy bezproblémově zálohují sms?:sarcastic:
PavelR. (2184)|9.8.2004 06:56
[QUOTE="reditel"]
Udelal jsem neco spatne? [/QUOTE]

... myslim, ze ne. Nicmene nemam zarizeni s PhoneEdition a tudiz nemohu vyzkouset :( ...

PavelR.
eXEden_ce4you (811)|9.8.2004 07:29
[QUOTE="reditel"]Udelal jsem neco spatne? [/QUOTE]
Zkus se zeptat JirkyP ... podle mě je potřeba smazat ještě něco ;)
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|9.8.2004 11:01
Po té co jsem zjistil, že u u přístroje DATAPHONE2/MDA2 jsou uloženy jednotlivé SMSky v databázích fldr*. s kterýmy umí pracovat eXEdenův výtečný program Database Explorer, jsem se pokoušel jednotlivé databáze s SMSkama vyexportovat do souboru a uložit do Storage ( nebo SD kartu ) a po Hard resetu provést obnovu.

Po obnově se to tváří jako. že se vše obnoví jak má, ale jednotlivé SMSky už nejdou smazat jinak něž opět programem Database Explorer přes volbu vybrat databázi a fldr* a pak najít konkrétní záznam, který se bez problémů smaže přes volbu Smazat záznam. Pozor ať si nesmažeš celou databázi :!:

Laicky řečeno, to vypadá jak by na tom záznamu byl nějaký atribut, který už neumožňuje konkrétní SMSku smazat jednoduše ve složce Doručená pošta přes volbu Odstranit.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|9.8.2004 11:12
:!: Méně zkušení uživatelé POZOR. :!:

Zapoměl jsem jen upozrnit, že nesprávným ( nebo nechtěným ) smazáním některých databází může vyústit k HARD RESETU.
eXEden_ce4you (811)|9.8.2004 11:26
[QUOTE="JirkaP."]:!: Méně zkušení uživatelé POZOR. :!:

Zapoměl jsem jen upozrnit, že nesprávným ( nebo nechtěným ) smazáním některých databází může vyústit k HARD RESETU.
[/QUOTE]
Vlastní zkušenost? :D
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|9.8.2004 12:31
[QUOTE="eXEden"]Vlastní zkušenost? :D[/QUOTE]
JO.
Myslel jsem na něco jiného, a než jsem si všiml co to vlastně mažu, tak bylo pozdě. Ještě, že už mám dobře vypracovaný systém na obnovu stavu DATAPHONE2 po HardResetu i bez nutnosti být přítomen stolnímu PC.:)
reditel_ce4you (206)|9.8.2004 14:08
[QUOTE="JirkaP."][QUOTE="eXEden"]Vlastní zkušenost? :D[/QUOTE]
JO.
Myslel jsem na něco jiného, a než jsem si všiml co to vlastně mažu, tak bylo pozdě. Ještě, že už mám dobře vypracovaný systém na obnovu stavu DATAPHONE2 po HardResetu i bez nutnosti být přítomen stolnímu PC.:) [/QUOTE]

Je mi jasne, co udelat. fldr soubor najdu, otevru jej ale nevim ktery string smazat, protoze to zpusobi vymazani radku v aplikaci SMS. Misto radku nejake sms je potom videt prazdne misto anebo aplikace spustena na pozadi... Pomuze nekdo s blizsim popisem mazani?
Dekuji