Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spb Pocket Plus v.2.1 a WisBar Advance 2.0 společně

Milan Švec (938)|9.8.2004 00:22
Co postrádá jinak skvělý Spb Pocket Plus v.2.1 Build 1545, doplňuje úspěšně ( beta test version) WisBar Advance 2.0 Release Candidate 1.
Pocket Plus má spoustu užitečných vlastností. Ty jsou popsány už v jiných diskuzích. Např. tady o verzi 2.0, tady o řešení pro SE.
Jediné, co mu chybí k snad úplné dokonalosti ve své kategorii, je nedotažení možnosti přizpůsobení vzhledu, obsahu a funkcí v prostoru horní lišty.
To, na co je zvyklý každý uživatel WisBar Advance staré verze.
Prostě nevidět na první pohled, jaké SW aplikace jsou rozjeté a nemít možnost je hned na první tap přehazovat ale muset k tomu otvírat menu navíc, práci s PDA dost zpomaluje a omezuje.
Už nevadí. Právě v těchto dnech uvolnil Chris McKay po všech opravách nejnovější beta verzi 2.0 svého WisBar Advance. Uvádí, že kolem 15.8. vydá jeho oficiální variantu. Je úplně jinak konstruovaná, takže na počeštění teď je třeba zapomenout. Aspoň zatím.
Dříve se Spb Pocket Plus a WisBar Advance spolu moc nesnášely. Jejich nejnovější verze (schopné samozřejmě obě pracovat na šířku) si nepřekážejí.
Naopak. Teď se dá konečně konstatovat, že ovládání SW obsahu PDA už snad ani nemůže být jednodušší.
Navíc i default skin WA 2.0, jehož autorem je sám Chris, decentně doplňuje Ext. thema od Spb. a to nejen na lištách Today, ale i u vzhledu dalších ovládacích či informačních prvků.
Stačí tedy skoro stejně, jako u předchozích verzí (už dostatečně popsaných), nastavit zobrazování ikon běžícíh programů, jaká tlačítka a kde je chci nahoře v liště mít.
A pak je tam vše, co třeba. Skoro.
Ještě by to jenom chtělo trochu nafukovací paměť. Protože ty možností svádějí a musí se pak dávat pozor, co všechno otvírám a co otevřené nechat můžu. Aby to chodilo pořád rychle. Ale i na tuto kontrolu tu jsou k dispozici vyhovující indikátory a potřebné informace.
128 MB paměti příště zvládne jistě jednodušeji i tohle.

Download
WA 2.0 v aktualizované verzi je vystaven hned v prvním příspěvku fóra k WA 2.0 Core u Lackeridge SW.
00023749_SCR_0002_m_DTwx.jpg
Butch_ce4you (73)|9.8.2004 10:23
Koukal jsem na fórum a možná bych s instalací počkal do 15.8. na uvolnění finální verze,ty hardresety se mi moc nelíbí. Zkoušel to někdo na MDAII ?
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.8.2004 10:48
[QUOTE="Butch"]Koukal jsem na fórum a možná bych s instalací počkal do 15.8. na uvolnění finální verze,ty hardresety se mi moc nelíbí. Zkoušel to někdo na MDAII ?[/QUOTE]
Ano, já to ještě v noci otestoval. Vypadá to skutečně zajímavě, je to časově omezeno na 15 dnů, ale Milan Švec je ve výhodě s jeho zobrazením na šířku, které na Mdáčku nejede. Trochu jinak to uspořádá zobrazení ikon na horní a dolní liště a je to potom na našem zobrazení trochu přeplácané (to lze jistě nějak upravit) - ale tím přicházíme o to podstatné (viz příspěvek MŠ výše), ale ta šířka je nedostatečná, resp. zvyk je železná košile, a tak jedu v zase v SpbP+ v češtině. Byl trochu problém s odinstalováním, musel jsem nejprve vše v WA deaktivovat, jinak to stále hlásí, že program nelze odinstalovat, páč je používán........
Milan Švec (938)|9.8.2004 18:49
Pro doplnění:
Použítí WA 2.0 není podmíněno ani dotPocketem (na šířku), ani Spb Pocket Plus.
WA 2.0 chodí samo a na výšku stejně, jako stará verze 1.3.2.2. Je prostě jen víc vymakanější. Na horní liště stačí nezadat datum k času (nebo zadat Small) a text názvu právě běžícího programu (Title), uživatelský knoflík stačí taky jeden a místa na ikony spuštěného SW i na výšku je pak přes půl displeje.

Ale, kdo má na svém PDA víc rizikovějšího (= míň prověřeného) SW, bude lepší počkat na příští víkend. Chris už slíbil vydání WA 2.0 Release Candidate 2 před 15.8.

Osatní si díky vlastnostem Spb Pocket Plus a WA můžou vyzkoušet dvě finty:

1.) Přepínání dvou různých obrazovek Pocket Internet Exploreru (= s různým obsahem) dotykem jednoho stejného místa na horní liště (bez opakovaného stahování stránek a bez zapínání jakéhokoliv menu)
nutný SW (= žádný další): Spb Pocket Plus a WisBar Advance (nejlépe verze P+ 2.1 a WA 2.0)

a jenom se samotným WA:

2.) Uklizení okna programu z displeje do ikony na horní liště na jeden dotyk a bez žádného menu (obdoba uklízení okna dolů na lištu na PC) a jejch vracení na displej na druhý (úplně stejně jako na PC)
nutný SW: jenom WA (nejlépe 2.0, ale i starší)

Řešení:
ad 1.) v Spb P+ se otevřením nového okna v PIE zobrazí na horní liště ikona PIE předchozí stránky. Jeden Tap na tuto ikonu a na displeji je ta první stránka. Pod ikonou nahoře je na stejném místě schovaná zase ta druhá. Další jeden tap na stejném místě (= ikona PIE na horní liště) a máme zas tu druhou.

Pozn.:
Když je otevřených víc stránek, je tam PIE ikon víc. Otevřel jsem jich sedm (zobrazeno šest ikon nebo sedm po tap na Home - viz dál). Víc ikon PIE se mi (displej na výšku!) už nevešlo. Jejich rolování je pak uplně stejné jako u dvou stránek. Pořád tap na první ikonu. Ty stránky se pod nimi posouvají!
A kdo se chce přesvědčit, co je skutečně pod těmi stejnými ikonami, má na to text v menu pod ikonou Spb na dolní liště..

ad 2.) stačí zaškrtnout Visible u ikony Home v nastavení knoflíku a po Tap i Hold zadat Today. A je to. Nikdy mi nebylo jasné, na co tam ta ikona je. Je na rychlé odkládání bokem toho, co běží a pod svou ikonu na lištu! Jako tlačítko Minimalizovat na PC. Opakované vrácení na displej - tap na ikonu programu.

Kdo už dělá to samé stejně (= na jeden dotek) s něčím jiným, napište pro porovnání s čím.
Arkobad (134)|10.8.2004 08:16
Já bych něco jako WisBar na MDA2 chtěl, ale vždy to mělo nějaká negativa a tak jsem to odinstaloval.

Jak se chová tento nový WisBar k různým PhoneEdition ikonám na MDA2? Tím mysliím na horní liště indikace došlé SMS, indikace MMS a také ikona GPRS Monitoru. A jak se na dolní liště (pokud do ní vůbec zasahuje) snáší s ikoami BlueTooth, GPRSSpeedPlus či RemoteDisplayControl?
Milan Švec (938)|10.8.2004 09:54
[QUOTE="Arkobad"]Já bych něco jako WisBar na MDA2 chtěl...Jak se chová tento nový WisBar k různým PhoneEdition....[/QUOTE]
Dík za všechny otázky k MDA atd.

Protože všichni PDA profesionálové jsou na dovolené, tak musíme my PDA amatéři konstatovat:
Windows Mobile (PocketPC) a Windows Mobile Phone Edition jsou nejspíš dva RŮZNÉ (= jiné) systémy, žijící svým vlastním životem (= aktualizované odděleně), které spolu mají NĚCO společného. Čím se liší, v čem jsou různé atd. je už určitě někde napsané nebo je to na úplně jinou diskuzi a hlavně pro ty, co o tom něco vědí.

Takže zkušenosti pro mě.
Víc zdůrazňovat, že WM2003 NENÍ WM2003PE :!:
A taky že než začnu cokoliv zkoušet, by bylo užitečné vědět, jestli mám stejný systém jako ten, na kterém to chodí. Tzn. PŘEDEM (= úplně NEJDŘÍV) to zkontrolovat.

Což bohužel pro všechny, kdo WM2003PE používají znamená, že v této situaci (= doplňování SYSTÉMU různými fintami) jim nezbývá než čekat, až na ně dojde u SW autorů (profi firem i fandů) řada ve frontě. Je mi líto, ale je to objektivní fakt. (Netýká se SW borců, co si to napíší sami. ;) )

To platí i pro WisBar Advance. To je SW, který vznikl a je udržován podobným fandou, jako je u nás Michal eXEden :yes:, jehož NDays asi všichni používáme.

ChrisMcKay :yes: to dělá všechno taky sám a vedle své hlavní práce! Má můj obdiv.

O zájmu o WA ve verzi pro WM Phone Edition ví. Tato verze dnes NENÍ k mání.

(Včera vydal Chris aktualizovanou verzi Candidate 1a. NENÍ určena pro WM Phone Edition. Je pro PPC 2002, WM2003 a WM2003SE = Second Edition = "na ležato".)
Milan Švec (938)|10.8.2004 17:41
Pro fandy WA, nyní v. 2.0 RC1+ (systémy PPC 2002, WM2003 a WM2003SE).

Už se dají ukončovat spuštěné programy na jedno Tap'nHold na ikonu otevřeného programu na horní liště - bez nutnosti nejdřív otevřít něco jiného.
Milan Švec (938)|21.8.2004 11:49
Pro víkendové testování WisBar Advance beta v.2 je tu Release Candidate 2. (není určeno pro Phone Edition v MDA a XDA)
Dr.Colombo (69)|27.8.2004 13:26
Po úspěšném HR a znovunainstalování mám v menu, programy a pod, vše šifrované, není to česky. Kde dělám chybu???
Milan Švec (938)|29.8.2004 10:40
[QUOTE="Dr.Colombo"]Po úspěšném HR a znovunainstalování mám v menu, programy a pod, vše šifrované, není to česky. Kde dělám chybu???[/QUOTE]
Protože WA RC2a je pořád beta ve vývoji (na pondělí je avizovaná další oprava - na př. u kaskádových menu), bude lepší při používání češtiny zatím zůstat u poslední verze 1.3.2.2, která chodí bezpečně i s češtinou (vč. kaskádových menu).
Při potížích s novou instalací je vždycky užitečné nejdřív zcela odinstalovat starou instalaci a úplně odstranit všechny zbytky z Program Files a registrů. K verzi 1 je už všechno uvedeno tady.
Dr.Colombo (69)|29.8.2004 11:05
Jak jsem již psal v jiné diskuzi, po nainstalování a spuštění Wis 2.0, nejdou odinstalovat programy. Pokud se Wis nespustí vše funguje bez problémů. Počkejte s instalací, až na opravenou verzi, jinak váš čeká bezesná noc s myšlenkou na HR.:D
Milan Švec (938)|29.8.2004 11:31
[QUOTE="Dr.Colombo"]Jak jsem již psal v jiné diskuzi, po nainstalování a spuštění Wis 2.0, nejdou odinstalovat programy. Pokud se Wis nespustí vše funguje bez problémů. Počkejte s instalací, až na opravenou verzi, jinak váš čeká bezesná noc s myšlenkou na HR.:D [/QUOTE]
Takhle obecně to zcela určitě nebude. Tady půjde o problém jednoho konkrétního SW prostředí (pravděpodobně ovlivěného i počeštěním systému), protože by tomu muselo být tak i jinde, což není.
Souhlasím s tím, že v některých případech bude skutečně lepší používat prověřenou předchozí verzi.
Dr.Colombo (69)|29.8.2004 13:05
Já jsem ten Wis nepočešťoval, používám české prostředí od Sunnysoftu, které bylo součástí PDA. Pokud zapnu kaskádová menu, tak jsou české znaky nahrazené čtverečky. Vše funguje, ale nejde mi nic odinstalovat. Jde to až pokud nespustím Wis. Ještě to zkusím se starší verzí.
Milan Švec (938)|29.8.2004 14:58
[QUOTE="Dr.Colombo"]Já jsem ten Wis nepočešťoval, používám české prostředí od Sunnysoftu, které bylo součástí PDA. Pokud zapnu kaskádová menu, tak jsou české znaky nahrazené čtverečky. Vše funguje, ale nejde mi nic odinstalovat. Jde to až pokud nespustím Wis. Ještě to zkusím se starší verzí.[/QUOTE]Prověřil jsem české znaky a kaskádová menu v RC2a. WA 2a se s češtinou od Moravia Consulting na LOOXi projevuje podobně, i když ne s popisovanými následky ohledně systému. V textu obsahujícím háčky, čárky a kroužky (v názvu složky nebo SW) se něco objeví správně, něco jako zmíněné čtverečky. Totéž bez diakritiky je OK. Tak tedy Cesky a bude to hezky. ;)
Snad to Chris McKay ("I've also taken the time to rewrite the cascading start menu in an attempt to fix those problems as well. I'll try to get out a fixed version by Monday.") opraví, v opačném případě mu to zkusím napsat.
Milan Švec (938)|30.8.2004 18:16
Máme jeden den vydržet, píše dnes Chris.
"Don't worry. I won't be doing more than I can handle. That said, I'll be pushing the next release candidate back to tomorrow. I just finished with the task manager fixups this morning and I won't be able to get back to it until I get home from work (in about eight hours).
It appears that most of the slowdowns were occurring in the task manager as my device is now extremely speedy again. So, for those of you who have been indicating that the program is slower, you should be made very happy.
I'm still working on the start menu. I've created a memory leak that needs to be fixed. I'll get it worked out ASAP."
______________

Výborný doplněk ke kombinaci WA a Pocket+ je TrayLaunch od PHM. Další tady.
Jewelsoft_ce4you (88)|31.8.2004 08:20
Hosi tak nevim, pouzivam WB 2 na W2003PE k naproste spokojenosti.:D
beecher (9270)|1.9.2004 12:02
Takze moje poznatky od WBAdv2...
1. Stale tam neni Signal ikona, ktera by dynamicky ukazovala stav signalu...
2. PDA cast se po spusteni stane asi tak 2-3x pomalejsi...

Dekuji, nechci, uninstall...
Milan Švec (938)|1.9.2004 20:35
Pro všechny, kdo testují novou beta verzi WisBar Advance (která není určená pro nestardardy typu Phone Edition) je tu Release Candidate 2b. Detaily rozšíření a oprav.
Download CAB pro WM2003 a WM2003SE a pro PPC 2002.

Špatně zobrazované české znaky nejsou vlastností kaskádových menu, ale změnou použitého fontu na jeho zatím nepočeštěnou verzi. Až zjistím podrobnosti, dám vědět.
Milan Švec (938)|2.9.2004 09:19
Protože špatně zobrazované české znaky má na svědomí téma WA Default, stačí zatím zvolit téma PocketPC Default. A pak už v Settings/Today lze vybrat vzhled Today screen podle toho, co tam máme a co se nám zrovna líbí (jenom na výšku nebo Extended na výšku i na šířku).
Na horní liště sice budou jiné grafické prvky, ale v kaskádovém menu to bude česky (s háčky a čárkami) už teď.
00026040_WA2bkaskmnucz_m_FNwD.jpg
ArcLite (12)|2.9.2004 18:37
take mě trápily ty čtverečky tak jsem se trochu štoural v souboru WADefault.skin a pozměnil jsem u hodnoty Menubar font na Tahoma CZ a vše funguje s hačky.
Milan Švec (938)|2.9.2004 20:24
[QUOTE="ArcLite"]take mě trápily ty čtverečky tak jsem se trochu štoural v souboru WADefault.skin a pozměnil jsem u hodnoty Menubar font na Tahoma CZ a vše funguje s hačky.[/QUOTE]ArcLite, bravo! :yes:
Skutečné řešení a jak jednoduché! Původce všeho - nepočeštěný font "Frutiger Linotype" stačí nahradit na všech místech jakýmkoliv počeštěným, tady např. Tahoma. A je to.
Ale přijít na to kde, to je umění! Už jsou ty parádní tlačítka WA Default zase zpátky.
ArcLite, těším se na další nápady! :yes:
ArcLite (12)|2.9.2004 20:31
Diky, jsem rád že jsem mohl taky trochu pomoct. :))
Crusader_ce4you (624)|16.9.2004 09:51
Tak se nám uvolnil Release Candidate 3a . Ke stažení zde Jediná novinka by měla být: The ONLY thing different in this version is that the program does not crash upon exit
Crusader_ce4you (624)|19.9.2004 11:11
A máme tu Release Candidate 3b. Vypadá to, že v této verzi už chodí vše korektně (až na starý problém s fonty, který se ale dá díky ArcLitovi hravě vyřešit ;) ).
Tady je verze pro WM2003/WM2003SE: a tady verze pro PPC2002: .

Toto je soupis změn a oprav v této verzi:
Enhancements
Added a confirmation dialog to the soft-reset option.
Added an option to turn off skinning in specified applications.
The contents of \Windows\Start Menu\Settings will now be added to the control panel and start menu, as appropriate.

Bugs Fixed
Modified the Close All function so that WisBar doesn't get caught in an infinite loop.
Made a change so that reminders do not get entered into the task list.
Fixed a bug where sometimes the additional elements didn't get skinned without a soft-reset.
Fixed a bug where the control panel items were not being displayed on Asus devices.
Fixed a bug where embedded toolbars were positioned incorrectly.
Fixed a bug where the menubar background could get corrupted upon loading a skin.
Fixed a bug where the Pocket Artist program's preview window was not displayed properly.

Other Issues
Temporarily removed the option to use the cascading menu with external keyboards until the battery drain on iPaq 4xxx devices is resolved.