Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pPRosim poradte jak na eBOOKy

Orloj_ce4you (299)|11.8.2004 11:31
S jakymi programy pro cteni eKnih mate prosim zkusenosti? jake jsou formaty (nasel jsem akrobati pdf a potom pdb) ? Cim otvtevirat i .zip ? Predem dekuji
Wuffi (1599)|11.8.2004 11:38
Dle meho skrovneho nazoru je na e-books nejlepsi MicroBook Reader. Je to skvela aplikace pro cteni elektronickych knih. Podpora ZIP souboru (kniha muze byt ulozena v ZIP souboru, neni nutne ji rozbalovat), .PDB, .PRC, HTML, RTF a textovych souboru. Nabizi funkce ktere ma konkurence az v placenych verzich, pritom je zdarma. :yes:

V pripade ze budes chtit poradit s nastavenim, ozvi se mi pres SZ nebo na ICQ... :D
Martin Hanzal (132)|11.8.2004 12:20
Nebo taky Haali Reader - http://haali.cs.msu.ru/pocketpc/index.html.en ten je taky moc dobrej, jo a nezapomenout si stáhnout pro jistotu český fonty :-)
váňa (242)|11.8.2004 13:44
Dobrý je i Mobipocket Reader, který můžeš stáhnout zde. Zabírá však dost paměti, já používám MicroBook - podrobnosti už psal výše Wuffi. :yes:
limon (148)|15.8.2004 19:00
:!: Mobl Pocket Reader :!: je uplne skvely. Precte i normalni textovy soubor.Me se dostali knizky ve formatu, ktery bral jen Word 2003 a ja jsem ho pekne na pocitaci ulozil do txt souboru a pohodicka. Vrele doporucuji
JP_ce4you (215)|16.8.2004 11:09
Musím pouze konstatovat, že po všech stránkách je nejlepší:

MobiPocket Reader

- rychlost, autoscrolling a full screen čtení, otáčení obrazovky!, převod vlastních souborů z PC, žádný problém s češtinou a hlavně mi plně nahradil AvantGO - tzn. má automatickou synchronizaci nastavených kanálů (buď z jejich webu předpřipravené, nebo *.enews lze jednoduše editovat a změnit na české weby pro PDA)
Prostě je to špica! :D
Wuffi (1599)|16.8.2004 11:21
Ani nahodou :D Tusim ze to otaceni ma az placena verze MobiPocketu - resp. i ta trial, ale v te to po uplynuti tusim 14 dni prestane fungovat. Problemy s cestinou uz asi nema zadny e-book reader. Ten sw na synchronizaci co se u MobiPocketu instaluje me irituje a byla to vzdy prvni vec co jsem po instalaci MobiPocketu odinstaloval. Hlavne je MobiPocket moc velky - 1.7MB je trosku moc. MicroBook Reader, ktery toho umi nekolikanasobne vic, ma okolo 700kB vcetne Websterova slovniku. Po jeho odstraneni ma tusim 300-400kB, coz je myslim velice slusne. Ano, knihy otvira o neco dele nez MobiPocket, ale to je tim ze je 1. dekomprimuje (ano, podporuje knizky v .ZIP souborech), 2. proskenuje celou knizku a podle uzivatelem zadanych indicii vytvori obsah knihy. MobiPocket knihy mivaji obsah taktez, rozdil je v tom, ze jej generuje tvurce knihy v MobiPocket Publisheru a negeneruje se tedy za chodu na zarizeni. Coz je tedy pro jeho uzivatele skoda - me se obsah vygeneruje i u cisteho textu ci ciste prevedenych .pdb ;) Rotaci textu obsahuje MicroBook taktez, AutoScrolling je v jeho podani super! Super je i podpora skinu, ruzne moznosti zobrazeni...
MicroBook me proste dostal :D
Jerry Salcer (197)|16.8.2004 20:07
Prosím JP, jak se dá do Mobipocket readeru nacpat místo enews česká synchronizace web stránek ? Zkus mi to popsat podrobně prosím:))
JP_ce4you (215)|17.8.2004 11:56
[QUOTE]Prosím JP, jak se dá do Mobipocket readeru nacpat místo enews česká synchronizace web stránek ? Zkus mi to popsat podrobně prosím[/QUOTE]

V příloze jsou dva soubory enews jako vzory. Podívej se do nich. Přejmenuj a poedituj
v TXT editoru. Změň v něm odkazy a ostatní související na tvůj vybraný web. Pak je přidej do Mobipocket Web Companion aplikace na PC - File - Add a Local eNews file a pusť Update Now.