Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

redukce z interniho HD na externi

CommanderZ (1798)|15.4.2005 17:17
nekde jsem to videl a za boha si nemuzu vzpomenout kde. nevite o tom neco?

ma to oproti rozilu in/ex HD stat par supu (myslim ze hluboko pod tisicovku) a je to jen takova vec co se nasadi na interni HD a je to. bylo by to super - na bazosu se prodavaj 20GB HD pod tisicovku.
Johny CZ (23)|15.4.2005 17:37
Pokud mas na mysli USB box, do kteryho vlozis 2,5" nebo 3.5" interni disk a potom jej muzes pouzivat jako externi, tak je maj třeba na www.czechcomputer.cz

Konkretne http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Pevn%C3%A9+disky%5C_P%C5%99%C3%ADslu%C5%A1enstv%C3%AD_%5CBoxy&stockitem_in_path_order=Price
tatovic (24)|15.4.2005 20:00
[QUOTE="CommanderZ"]nekde jsem to videl a za boha si nemuzu vzpomenout kde. nevite o tom neco?

ma to oproti rozilu in/ex HD stat par supu (myslim ze hluboko pod tisicovku) a je to jen takova vec co se nasadi na interni HD a je to. bylo by to super - na bazosu se prodavaj 20GB HD pod tisicovku.[/QUOTE]

Rekl bych,ze spise mysli toto :

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31234

nebo

http://www.100megadistribution.cz/product.jsp?artno=IOGC2051

Nebo se mylim ? ;)

Jinak ja mam zalusk na Welland ME340U2FL Externí box pro 3.5"/5.25" USB/1394,lec bohuzel temer veskere vyrobky od firmy Welland jsou v soucasne dobe nedostupne,vypada to az na kveten a to jsou jiz dopredu zamluveny,nevim,nevim,zda jej sezenu :(

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=28594

Prox (17)|15.4.2005 20:12
Mate nekdo potuchu zda takove vec bude fungovat na pda? Ze to utahne napadeni klasickeho hdd?
Johny CZ (23)|15.4.2005 20:30
Podle me to asi nepujde. I kdyz teoreticky...
Zkousel jsem pripojovat USB box s 2,5" HDD k notebooku a pres 1 USB mi to neutahlo. Musel jsem pripojit jeste druhy USB kabel, ktery slouzil pouze k napajeni. To by asi nebyl takovy problem, existuji redukce z USB na 12V zasuvku do auta nebo USB na 220V zasuvku. Hlavni problem bude asi s ovladacem. Zatim jsem ovladac pro Pocket PC nikde nenasel :(
peter.nr (501)|15.4.2005 21:27
[QUOTE="tatovic"]Rekl bych,ze spise mysli toto :

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31234

nebo

http://www.100megadistribution.cz/product.jsp?artno=IOGC2051

Nebo se mylim ? ;)
[/QUOTE]

No možno sa nemýliš, ale:
Jediné využitie vidím pre technikov, ktorí potrebujú rýchlo odkrytovať PC a napojiť disk cez USB na iné PC, bez vymontovávania. Aj keď to sa dá pomocou dlhšieho IDE kábla.
Cenovo to výjde rovnako ako case a navyše case je viac odolný voči poškodeniu, takže je prenosnejší.
CommanderZ (1798)|17.4.2005 19:40
[QUOTE="Johny CZ"]Podle me to asi nepujde. I kdyz teoreticky...
Zkousel jsem pripojovat USB box s 2,5" HDD k notebooku a pres 1 USB mi to neutahlo. Musel jsem pripojit jeste druhy USB kabel, ktery slouzil pouze k napajeni. To by asi nebyl takovy problem, existuji redukce z USB na 12V zasuvku do auta nebo USB na 220V zasuvku. Hlavni problem bude asi s ovladacem. Zatim jsem ovladac pro Pocket PC nikde nenasel :( [/QUOTE]

proc myslite ze se ptam ve foru aceru??? protetoze n30 ma USB host, a spousta lidi tam jiz externi HD testovalo, he he :D

jedinej problem muze bejt fakt jen s napajenim, ale to se tu taky resilo ze PDA HD neutahne:yes:

zadnej vypalovaci program pro PDA asi neni, co:?:
superkojot (111)|27.12.2005 23:10
Zdravím
Tak toto se mi docela zamlouvá! [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
byla by to paráda treba na dovolený!neomezená kapacita fotek...filmu...mp3...jen si nezapomenout bramburky a kofolu.

Jinak, zkousel to nekdo uz?

A doufam ze se to urcite chova jako mass storage!
Homer261 (98)|28.12.2005 10:26
No, super by to bylo, kdyby to fungovalo. Jak výrobce píše, podporuje to OS Win 98 a vyšší. Bohužel, W98 na PDA zatím moc neběhají :D
Ke Commanderově původnímu dotazu - zkoušel jsem připojit k Aceru napájený USB šuplík (šuplík ViPower, disk Seagate Barracuda 200 GB, s tím, že disk sice pracoval, ale PDA nebylo schopno jej detekovat. Myslím si, že by mohlo jít připojit externí USB disk přes napájený USB port tady by neměl být problém s příkonem. Je to ovšem o něco dražší, viz link http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=54326&CatId=18845860.
Kill007 (32)|28.12.2005 10:43
[QUOTE="Superkojot"][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
A doufam ze se to urcite chova jako mass storage![/QUOTE]

Mam podobny (vypada uplne stejne, jenom ma nalepku G-Comp) a chova se to jako mass storage, disk by mel byt naswitchovany jako master a ma to externi zdroj.
superkojot (111)|28.12.2005 17:02
[QUOTE="Homer261"]No, super by to bylo, kdyby to fungovalo. Jak výrobce píše, podporuje to OS Win 98 a vyšší. Bohužel, W98 na PDA zatím moc neběhají
[/QUOTE]

nojo, ale pokud se to chova jako mass storage, tak na operacnim systemu nezalezi :yes:
(alespon podle me :sarcastic: )
[QUOTE="Kill007"]Mam podobny (vypada uplne stejne, jenom ma nalepku G-Comp) a chova se to jako mass storage, disk by mel byt naswitchovany jako master a ma to externi zdroj.[/QUOTE]

hmm, to teda vypada nadejne.a je to mnohem levnejsi nez cele supliky!
Homer261 (98)|29.12.2005 09:25
Pokud to opravdu funguje jako mass storage, tak jo. Ale jen aby. Když se jako mass storage nepřipojí USB disk v šupleti, nemusí se připojit ani tohle. Záleží na konkrétním PDA a na připojovaném zařízení. Vypadá to dobře, o tom není sporu. Kdekdo má doma plonkové starší HDD za které v bazaru dostane tak akorát suché z nosu a takhle by se daly využít. Ať se ozve někdo, kdo tuhle redukci připojil k Aceru!
superkojot (111)|2.1.2006 14:26
Zdravím!
tak jsem si tu redukci včera objednal:D Uvidim jak to pude a urcite sem napisu jestli to rozchodim nebo ne:yes: .Jsem na to zvedavej. No a kdyz to nepude, budu to muset udat nekomu s notebookem:?
superkojot (111)|6.1.2006 23:14
Zdravím!
Tak jsem to redukci už rozchodil:yes: .Je to opravdu mass storage :!: .Zkoušel jsem cdrom(firma neznama), dvd rom(LG), ale mám problémy s diskem Samsung 40GB. Bude to asi tím že je na něm systém souborů NTSF. Když ho do Acera připojím tak ho chce formátovat.A možná mu také vadí že je rozdělený na dva. No a mám ještě jeden starodávný 500MB disk, a cdrom mechaniku ty si však neškrtnnou ani v počítači. Ale to by mělo být snad normální(starší disky podle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nejdou). Jinak ale bral cd, cdrw, dvd, no prostě to co přečte mechanika. S diskem si ještě pohraju a určitě napíšu jak to dopadlo. Ale dávat na něj fat kvůli tomu nebudu:? Ale je to super věcička.
Maartin (33)|7.1.2006 07:55
FAT(32) je potreba v kazdem pripade. NTFS je bez nejakeho ovladace (otazka jesti nejaky existuje?) pro PDAcka necitelna.
cubas_ce4you (419)|14.1.2006 21:59
Superkojot: jen takova otazecka, umi ten zazrak vypalovat?
CommanderZ (1798)|15.1.2006 00:31
Vypalovacka by vypalovat umela, ale pak jeste je treba sehnat vypalovaci program na PDA. Nejak si neuvedomuju, ze bych nekdy o nejakem slysel.
cubas_ce4you (419)|15.1.2006 00:35
pouhym kopirovanim to asi nepujde :-)

vi nekdo o vypalovacim SW pro WM2003?