Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mapa noční oblohy

Vojtěch Barták (180)|25.4.2005 00:59
Existuje nějaký soft s mapami noční oblohy? Poraďte, please... třeba něco jako obyčejná "noční obloha" na PC.
Zdenek Malinsky (9781)|25.4.2005 01:08
Koukni na Palmare, sekce Stahuj. Jsou tam min.4 astronomické softy. Detailně jsem to nestudoval, ale na jednom byly "nějaké hvězdy".:)
Vojtěch Barták (180)|25.4.2005 08:05
Bohužel jsou ale všechny pro Palm. :oops: Právě, nepodařilo se mi najít ani 1 soft pro WM... nebyl by ještě nějakej nápad?:)
Zdenek Malinsky (9781)|25.4.2005 08:32
Tohle tam není?

Orionic 1.1
Alternativou k placeným mapám hvězdné oblohy je freewarový program Orionic. Umožňuje samozřejmě vložit polohu pozorovatele.

Ephemeris 1.0
Aplikace Ephemeris počítá na základě vloženého data, času a zeměpisné polohy místa čas a azimut východu a západu Slunce a Měsíce. Přidá schématické znázornění fází Měsíce a procento osvětlení. Údaje si můžete nechat vygenerovat i do tabulek pro celý měsíc. Jako bonus zde najdete kompas - stačí přiložit "střelku" ke Slunci, či Měsíci - hned budete znát sever!

PoGeo 2.51
Docela zajímavý a hezky zpracovaný program ukazuje velké množství informací - třeba polohu města na zeměkouli, měsíční průměry teplot, srážek, rychlost rotace, vnitřní strukturu Země, polohu Slunce na ekliptice a mnoho dalších věcí. Na firemních stránkách najdete verze pro různé procesory, je tam i varianta programu pro PC.

Earth&Sun 1.0
Aplikace zobrazuje dráhu Slunce a osvětlenou plochu Země naší nejbližší hvězdou. Kromě toho je zde řada číselných údajů o časových zónách, východech a západech Slunce a mnoho dalších dat tohoto typu. Vyžaduje Ewe VM.

Astronomy Guide Pocket... 1.0
Nádherná a obsáhlá ilustrovaná kniha, která potěší každého amatérského i profesionálního astronoma. Je to databáze určená pro prohlížeč Town Compass Data Viewer, který je zdarma. Informace o naší Sluneční soustavě, výpravách do vesmíru, historie astronomie, souhvězdí naší oblohy a mnoho dalších věcí.
Vojtěch Barták (180)|25.4.2005 09:36
OK, špatně jsem hledal.... díky moc!:D
Zdenek Malinsky (9781)|25.4.2005 09:54
Ještě se podívej zde na webu do sekce freeware a to přímo sem, jsou tu Hoshi 0.8 Build 04.06.11, Keigai 1.03 Build 05.02.18, Taiyoukei 0.9 Build 05.02.03, Ephemeris 1.0, Leo's Void 1.0, Earth&Sun Application 1.0, GreatCircle Application 1.0, Riseset Application 1.0. Toto vše i to v mém předchozím příspěvku by mělo být free.
Na Slunečnici jsem pro PPC nenašel nic. Ještě jukni na PocketGear nebo Handango, zda tam není něco placeného a vyzkoušej zkušební verzi.

Pak sem napiš, co je dobré a co stojí za starou bačkoru. Jo, když narazíš na něco k astrologii, loupni sem odkaz. Díky.

Ještě jsou juknul na Pocketgear:
Pocket Universe for Pocket PC v 3.0.2
Pocket Stars (ARM / XScale) 3.2.4
jsou sice placené softy, ale vypadají zajímavě-jsou i nejvíc stahované.