Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SafeMode pro PocketPC

beecher (9270)|8.6.2005 17:05
http://www.monocube.com/

Máte problém s nějakou nainstalovanou applikací (zamrzá vám PDA)? Nyní máte možnost přejít do tzv. SafeModu a aplikaci odinstalovat!

Jak to pracuje?
Jestliže vaše PDA zamrzne či se dostane do cyklu soft-resetů, proveďte soft-reset. Během startu uvidíte na pár sekund text "Press Action to Enter safe mode". Jestliže zmáčknete během 3 sekund HW tlačítko "Action" (to je to uprostřed kurzorového kříže), PDA se resetne a vstoupí do SafeModu a zobrazí se modrá obrazovka "Sage Mode" místo standardní obrazovky Today. V SafeModu, nejsou spuštěny programy ze StartUp a jsou vypnuty Today Plug-iny, což vám umožní odinstalovat vadnou aplikaci. Jesliže při dalším soft-resetu nezmáčknete tlačítko "Action", vše nastartuje normálně.

Vlastnosti:
- NUTNÉ NAINSTALOVAT PŘED INSTALACEMI APLIKACÍ
- zakáže start aplikací z StartUp adresáři
- zakáže start Today Pluginů
- podpora Landscape/VGA
- zabírá pouze 8kB paměti
- je spouštěna jako služba, tedy nemá efekt na limit 32 procesů
- jazykově nezávislé
00068832_safemode_w51E.jpg
daww (687)|13.6.2005 08:00
Stačilo by hodit adresář StartUp na kartu a pak ji zkopčit zpět, nebo se musí aplikace přeinstalovat ?:?
Pluginy jdou po instalaci tohoto programu znovu nahodit pomocí nastavení, nebo se také musí znovu instalovat ?:?
Jinak to vypadá velice prakticky. Jen se mi to nechce všechno přeinstalovávat
Kocir (836)|13.6.2005 08:45
Je to jako v klasickych WIN. bud se pluginy vynechaji pri startu nebo nevynechaji.

Takze uzivatel o nic neprijde.

Odzkouseno - funguje to dobre.
Zdenek Malinsky (9781)|18.6.2005 12:54
Co člověk neudělá hned, zjistí až před hard resetem. :mad:
Hlavně, že jsem Beecherovi říkal, ať tam dopíše, že je nutno mít tuto utilitku v PDA před pokusy s today pluginy, že když PDA vytuhne, nic se do ní nenainstaluje. A, co myslíte? Nenainstaloval jsem, včera jsem si zkoušel u Pocket Breeze minimalizování a maximalizování (nechápu, k čemu to tam je? :? :sarcastic: ). Při prvním pokusu PDA vytuhlo a po SR následovalo mnoho dalších samovolných a já byl nucet udělat HR. Ještě, že pravidelně zálohuji.
Berte to jako varování a odstrašující příklad!
Shanti (34)|18.6.2005 13:13
hmm:-( tak to teda sorrry Zdenku, to jsem netusi ze je to tak cerstva zalezitost a ze pravdepodobne diky me, ze jsi testoval PB jsi mel HR. Jdu si to take nainstalovat.
xtonda (811)|28.6.2005 12:22
[QUOTE="beecher"]
- NUTNÉ NAINSTALOVAT PŘED INSTALACEMI APLIKACÍ
[/QUOTE]
Z čeho plyne nutnost instalovat před instalacemi aplikací? Na webu autora jsem o tom nenašel zmínku.
beecher (9270)|28.6.2005 12:29
To je spise takove psychologicke varovani... ;)

Jiste, na chodici PDA neni problem to doinstalovat pozdeji, ale pro ruzne pokousece stesteny je to lepsi...
Zdenek Malinsky (9781)|28.6.2005 12:29
Přečti si můj příspěvek a pochopíš.;)
dort (1212)|28.6.2005 13:09
když už mluvíte o dobrých radách, tak věřte, že ani SafeMode Vás neochrání zcela :mad:

měl jsem ho nainstalovaný a chtěl jsem si pohrát s Snoopsoft Dashboard a ejhle PDA mrtvé a nešlo spustit ani do SafeMode, takže HR a záloha nikde ;)
dort (1212)|30.6.2005 18:59
safe mode updated na verzi 1.02 ke stažení :-)
Zdenek Malinsky (9781)|30.6.2005 19:17
http://www.monocube.com/forums/viewtopic.php?t=50&sid=1

Stránka download s update SafeMode 1.02 (verze .exe i .CAB) - pro ty, co jako já nevidí.:?

ioio_ce4you (16)|1.7.2005 11:04
Neviete nahodou ktorym tlacitkom sa dostanem do safe modu na iPAQ hx4700?
dort (1212)|1.7.2005 11:17
podle mne dotykem !touchscreenu", ale vždyť si to můžete nastavit :-))
beecher (9270)|1.7.2005 11:27
Standardne je to prostredni tlacitko v navigacnim krizi (coz asi u Hx4700 bude problem), pri instalaci 1.02 to jde ale zvolit, pripadne pak v Start->Programs->Safe Mode Settings->SafeMode Key->Hardware Key - Choose a pak zmacknout klavesu, kterou chci tomu priradit, a Apply.
ioio_ce4you (16)|1.7.2005 11:53
[QUOTE="beecher"]Standardne je to prostredni tlacitko v navigacnim krizi (coz asi u Hx4700 bude problem), pri instalaci 1.02 to jde ale zvolit, pripadne pak v Start->Programs->Safe Mode Settings->SafeMode Key->Hardware Key - Choose a pak zmacknout klavesu, kterou chci tomu priradit, a Apply.[/QUOTE]

Mne do start->programs nedalo ziadneho zastupcu. Na aky subor odkazuje ?
beecher (9270)|1.7.2005 11:55
1. Mate tu posledni verzi?
2. Instaloval jste to do hlavni pameti (neinstalovat nikam jinam)
3. .lnk: 27#"\Windows\SafeSettings.exe" config
ioio_ce4you (16)|1.7.2005 12:06
[QUOTE="beecher"]1. Mate tu posledni verzi?
2. Instaloval jste to do hlavni pameti (neinstalovat nikam jinam)
3. .lnk: 27#"\Windows\SafeSettings.exe" config[/QUOTE]

Asi to bolo tou verziou :)
D.

Inak ako som tak skusal tu zmenu aklvesy, tak niekde v strede touchpadu sa to spravalo ako return - co bolo nadstavene ako default. Ale je to dost neprakticke, takze davam prednost normalnemu tlacitku.
beecher (9270)|1.7.2005 14:19
No jo, to je proste problem s Hxkem... Ten touchpad vazne nechapu...
daww (687)|6.7.2005 20:58
Tak jsem asi objevil ameriku:D :D :D -tedy ještě jedno využití tohoto super prográmku. Po spuštění v safe modu totiž vše funguje naprosto normálně - jen se nenatáhnou žádné aplikace. Co z toho plyne ? Fůra volné paměti pro spuštění náročnějších her či programů. Odzkoušeno na Doom4ce, který jde na MDAI jen bídně spustit. V safe modu jede jak vzteklej. Přeloženo do čísel: v safe modu mám volných cca 22MB paměti, zatímco v norm. režimu cca 12MB. No prostě SUPER