Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDAc a hry pres bluetooth

MultiTricker (112)|25.7.2005 20:02
Neřešili jste náhodou někdo tento problém? V nových hrách od Infinity games (Explode arena a Super miners) vůbec nevidím položku Multiplayer v nabídce a zkoušel jsem ještě Warfare incorporated (1.2) a to si pod položkou Multiplayer rovnou představuje hru přes TCP/IP, ale nikoliv přes bluetooth.

Přitom na mém iPAQu 3970 vše funguje tak jak má, ale s MDAc se samozřejmě nespojím.

Obě zařízení jsem před tím spároval.

Myslíte, že by pomohlo nainstalovat BlueSoil BT Stack? (tak nějak se tomu nadává ;))
beecher (9270)|25.7.2005 22:06
Mysli, ze u vetsiny her je resen multiplayer prave pomoci TCP/IP, coz znamena vytvoreni BT PAN, kteryzto profil u MS BT stacku neni.

Takze pokud se vam podari na MDAc korektne nahradit ten MS BT stack jinym BT stackem (Widcomm/Broadcom ci BlueSoil) a BT PAN vam pak bude chodit, mel by zacit fungovat i ten multiplayer.
MultiTricker (112)|26.7.2005 12:58
No já se moc a moc těšil, že si ve škole spříjemníme s kamarádem čekání na maturitu hraním her po BT (také si teď koupil Compacta), ale zatím to nevypadá. Za svoje těžce vydělané peníze jsem si koupil tenhle přístroj s představou, že BT využiju, takže se jen tak lehce nevzdám.

Onen BlueSoleil stack jsem stáhnul, nakonec i úspěšně nainstaloval (nutnost downgradovat na AS 3.8, několik soft resetů...), spároval, ozkoušel, v registrech se pohrabal a výsledek? Vůbec žádný. Sice teď mám alespoň pořádný BT manager s množstvím profilů a velice pěknou správou (no Widcomm to není, ale alespoň něco), ovšem pro hry to je, zdá se, pořád málo.

Předpokládám, že takový Super miners si ověří dostupnost BT profilu, který ke hraní po BT je potřeba a poté se objeví (na nyní prázdném místě) položka Multiplayer - žel, není tam,

Warfare incorporated také nenabízí položku Bluetooth, ovšem stále pouze TCP/IP, což mi i po spárování zařízení v PAN profilu a ručním napsání IP druhého zařízení je k ničemu.

Nemáte, prosím, ještě někdo nějaký nápad? Zkoušel jsem různé kombinace a prolezl poměrně dost fór na XDA-developers (ještě se nejspíš zeptám tam).
Pavlucha (1496)|26.7.2005 13:19
[QUOTE="MultiTricker"]... Onen BlueSoleil stack jsem stáhnul, nakonec i úspěšně nainstaloval (nutnost downgradovat na AS 3.8, několik soft resetů...), spároval, ozkoušel, v registrech se pohrabal a výsledek? Vůbec žádný... [/QUOTE]

No a počkej, až ho budeš chtít odinstalovat ... :D
On to totiž (pokud to máš z jejich stránek) není freeware.
Při odinstalování je potřeba vypnout aplikaci, přejmenovat BTMUSB.DLL (složka Windows) a teprve pak by to mělo jít bez problémů.
MultiTricker (112)|26.7.2005 14:05
Hard reset to jistí ;)
RStein (2012)|26.7.2005 14:26
[QUOTE="beecher"]Mysli, ze u vetsiny her je resen multiplayer prave pomoci TCP/IP, coz znamena vytvoreni BT PAN, kteryzto profil u MS BT stacku neni.
[/QUOTE]

Jsi si jisty? Ja mel spis pocit, ze hry vetsinou pouzivaji nejake proprietarni WIDCOMM API...
beecher (9270)|26.7.2005 14:54
[QUOTE="RStein"]Jsi si jisty? Ja mel spis pocit, ze hry vetsinou pouzivaji nejake proprietarni WIDCOMM API...[/QUOTE] Pisu, ze myslim... ;)
Ale co jsem zkousel Warfare, tak mi to behalo i pres WiFi AdHoc...
Mondain (1)|9.10.2005 22:54
Hru Explode Arena mam taky a s MDA2 s MS Bluetooth stackem jsem mel stejny problem... misto polozky multiplayer bylo prazdne misto. vyresil jsem to nainstalovanim Widcomm stacku. Mulitplayer uz je viditelny. Bohuzel nastal dalsi problem a to kdyz kliknu na vyhledavani ostatnich hracu hra spadne. Kdyby nekdo vedel co s tim tak dejte vedet.
Lapwing_ce4you (5)|1.1.2006 14:09
[QUOTE="MultiTricker"]No já se moc a moc těšil, že si ve škole spříjemníme s kamarádem čekání na maturitu hraním her po BT (také si teď koupil Compacta), ale zatím to nevypadá. Za svoje těžce vydělané peníze jsem si koupil tenhle přístroj s představou, že BT využiju, takže se jen tak lehce nevzdám.

Onen BlueSoleil stack jsem stáhnul, nakonec i úspěšně nainstaloval (nutnost downgradovat na AS 3.8, několik soft resetů...), spároval, ozkoušel, v registrech se pohrabal a výsledek? Vůbec žádný. Sice teď mám alespoň pořádný BT manager s množstvím profilů a velice pěknou správou (no Widcomm to není, ale alespoň něco), ovšem pro hry to je, zdá se, pořád málo.

Předpokládám, že takový Super miners si ověří dostupnost BT profilu, který ke hraní po BT je potřeba a poté se objeví (na nyní prázdném místě) položka Multiplayer - žel, není tam,

Warfare incorporated také nenabízí položku Bluetooth, ovšem stále pouze TCP/IP, což mi i po spárování zařízení v PAN profilu a ručním napsání IP druhého zařízení je k ničemu.

Nemáte, prosím, ještě někdo nějaký nápad? Zkoušel jsem různé kombinace a prolezl poměrně dost fór na XDA-developers (ještě se nejspíš zeptám tam).[/QUOTE]
Nevim jak Super Miners, ale Explode Arenu jsem s BlueSoleil stackem nermalne na Compactu rozchodil... Spis nevim kde sehnat nebo koupit u nás plnou toho stacku nasel jsem jen 60 trial...
Stab (34)|23.1.2006 15:49
Zdarek funguje jeste nejaka jina hra ktera slape prez BT krome Explode Arena???
gema (7)|23.1.2006 21:00
Zdravim a omlouvam se ze Vam sem lezu, ale dnes jsme s kolegou resili podobny problem. Mam Looxe a kolega MDA III, hrali jsme spolu Bowling master pres BT a nas dalsi kolega, jenz vlastni Vario se chtel pripojit. Stahl, spustil, ale pouze singl. Multiplayer ani omylem. Asi podobny problem, ze? A jak nam zavidel, takova prima zabava :D