Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Můj popraskaný Acer n30....

superkojot (111)|4.10.2005 16:48
Zdravím všechny,
podívejte se, jak je na tom muj Acer


Prasklina č. 1



Prasklina č. 2



A poněkud prohnuty plast nad displejem...



Prijde mi to divne, ale mam za to ze se to stalo samo od sebe.Mozna ze sem si toho hned nevsim.Mam ho asi tyden a pul.

Navic se mi obcas stava ze se pod dotekovou folii objevi takova skvrna, jakoby od oleje.Je videt pouze z urciteho uhlu a da se roztahnout tahnutim stylusu, kdyz stylus uvolnim skvrna se vrati do puvodniho tvaru.Ale pri normalnim pouzivani je neviditelna.


Ale konec nadavani!!
Jinak se mi Acer docela libi - uvedene vady jsou pouze vady na krase a nijak neovlivnuji funkci. Hraju si s nim az moc:) baterka me teda moc nevidrzi:D .USB host je taky super:yes: :yes: :yes: .Par HR jsem jiz take absolvoval,ale vetsinou mou vinou:dead: .A chvili mi trvalo nez jsem zjistil, ze existujou zalohy:sarcastic: .SR jsou take, ale kazdy jsem si zatim dokazal vysvetlit. Vidim jak zde mate temer vsichni WIN SE, no zatim nevim nevim :sarcastic: .
freeman_ce4you (428)|4.10.2005 17:59
Ja mám zas ošuchanu farbu z rohov hlavne dole:?

Chystám sa že to asi zatrem farbou na modeli len neviem či taká bude.
Popripade neviete niekto nejakú inú fintu ? a nebute to treba ja zalakovať
?



barokna_ce4you (0)|5.10.2005 12:45
mam n30 dva dny a taky si zacinam vsimat par vad. ten plast nad displayem se mi taky prohyba, tap folie se mi taky odchlipuje (nastesti je to videt jen za neprirozeneo uhlu a pri vypnutym podsviceni.
xkovi_ce4you (568)|5.10.2005 23:12
Jo tak o tech smouhach, ci jak si psal ty "olejovych skvrnach" sem psal jiz pred casem zde, taky sem ho mel asi 3 dny a hned si toho vsiml..zvlaste pri vypnutem pristroji.. mel sem za to, ze je to vada displeje, hlavne se mi den ode dne rozsirovala.. ale stacilo vzdy tak 3-4 hodiny necinnosti a zmizely..ale po chvilce prace ci hrani na pda tam byly zpet a pri dotyku stylusu se roztahovaly...
Odesla mi indikace napajeni a po 2 mesicich mi n30ku vymenili za novou a bohuzel smouhy se brzy objevily znova..zas v tom samem miste, cili vice vlevo u kraje, ale zatim zustavaji mensi jak na predchozim kusu.. takze ty skvrny jak vidis jsou asi normalni..a fak je, ze jsou videt jen z urciteho uhlu a praci nijak nezneprijemnuji..ale kdyz to videl muj kamos s FS Loox 720, tak se docela divil..
Bratranek vyslovil hypotezu, ze to zpusobuje zbytkove napeti v dotykove vrstve :D Nevim, zda je to pravda, kazdopadne sem rad, ze se jak je videt jedna o normalni jev a nemusime se ho bat;)
superkojot (111)|6.10.2005 17:30
To jsem rád:) , ze nejsem sam.Ale je to zvlastni:?
freeman_ce4you (428)|6.10.2005 17:45
Mne sa tá šmuha tiež objavila celkom asi 2krát naposledy na zač.prázdnin po dlheeeej ceste vlakom. Otravovala asi 2 dni a potom zmizla odvtedy je pokoj.

Bolá asi 1.5 cm velká v strede vlavo hore a po chvíli pokoja zmizla.
Aerosa (24)|8.11.2005 14:45
Tak mam ty prasklinky take, zajimeva ze uplne na stejnych mistech jako jsou na tech fotkach. Myslite ze je to na reklamaci?
Ma to jeste nekdo?
lukike (278)|9.11.2005 06:26
Uf uf dobre praskliny...ja ked som kupoval n30 tak som bral posledny kus z vykladu tak som mal obavy ci bude vsetko fungovat na 100%
Alle zatial je vsetko ok,ziadne skvrny sa neobjavuju a som z nim na nete denne 4-5hod...
Aerosa (24)|9.11.2005 17:29
rakl bych ze je to spatnou konstrukci a ze se ty praskliny nevyhnou nikumu z nas.
svedsi o tom i uplne stejny tvar prasklin jako je na fotce...
zatim to beru jako kosmetickou vadu, ale kdyz se to zhorsi tak to reklamuji.
freeman_ce4you (428)|10.11.2005 14:36
Ja praskliny nemám zato ma štve ošúchaná barva z rohov hlavne na spodku.
Čo som čital na iných servroch tak zviknú použiť farbu na modeli alebo to nechajú nastriekať v auto servise.
Asi to pretrem farbou na modeli len neviem či bude tereba aj lak.
Zdenek S (27)|11.11.2005 11:14
Tak to sem asi chytl dobrej kus, protože žádný praskliny se zatím neobjevily (mam ho pul roku). A to mi už parkrat spadl a podařilo se mi na něj v autě i sednout;)
Ani žádný "olejový" skvrny sem nezaznamenal.

Pokud si dobře vzpomenu na fyziku, tak ty skvrny jsou způsobeny spektrálním rozkladem světla na tenké vrstvě. Takže na tom displeji to může být třeba mikroskopické odchlípnutí dvou vrstviček. Ta mezera je řádově v nanometrech.
skautik_ce4you (66)|11.11.2005 13:55
tak vetsinou se projevi po pusobeni silneho tlaku na display, alespon jednou se tak stalo u me n35ky
CommanderZ (1798)|11.11.2005 14:24
[QUOTE="skautik"]tak vetsinou se projevi po pusobeni silneho tlaku na display, alespon jednou se tak stalo u me n35ky[/QUOTE]

To je takova docela obecna vlastnost LCD displeju ;)
gorole_ce4you (20)|11.11.2005 22:57
Zdravím vás všechny ty praskliny mám úplně na tom samým místě.Skvrny nikde.Trochu mě naštvalo když jsem si koupil n30 tak se mi za dva dny zlomil stylus,i malé dítě by pochopilo že to byl vadný kus, v um.hmotě byla totiž bublinka.Na středisku mi řekli že to je moje vina.Zbytečně sem vyhodil 420kč za 2nové stylusy.Jinak jsem hodně spokojen :D
CommanderZ (1798)|11.11.2005 23:01
Stylusy od Acera jsou moc spatne, ale to uz se tu take (nekolikrat) resilo ;)
molcam (6)|28.1.2006 17:17
Mam taky n30 a taky 2 prasklinky u tlačítka vypnout mam jetam hned od začátku ,ale podle mně je to jen trošku naprasklý - uletět to určitě neuletí
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Ted mně uletěl rožek u vypínače (po cca 2 měsících)
happy (25)|31.1.2006 21:38
Tak se taky radim do zastupu :evil: Praskliny v tech samych mistech, uz jste nekdo zkousel reklamovat ?
Gerbil (29)|2.2.2006 20:51
Vypadá to, že existujou 2 verze n30 - u tý první se ošoupává barva a u tý druhý zase praská ten plast :? a tohle se u n30 stává docela často.
Btw, ta barevá interference znamená jenom to, že jsou obě vrstvy dotykáče tak blízko u sebe, že světelný paprsky (vlnění) odražený od spodní vrstvy na displayi interferujou s paprskama odraženýma od displaye a folie a paprskama, který dopadají na display (a ty se pak zase dál odráží... je to složitějsí a taky záleží na indexu lomu a tloušťce folie) :) Ty kolečka se pak barevně rozvrství podle toho, jak jsou obě vrstvy daleko od sebe, veprostřed jsou nejblíž. Ta vzdálenout bude asi docela velká, takže by to nemělo omezit fungování. Ale jinak ty kruhy budou vidět, i když se budou vrstvy v nějakým bodě dotýkat.
... nepříjemnej světelnej jev.
Aerosa (24)|2.2.2006 22:07
rekl bych ze praskliny se objevuji na N30 novejsiho data vyroby. vim o 3 lidech.
jsou zpravidla na uplne stejnych miste a bohuzel musim rict, ze se to casem zhorsuje, objevuje se jich cim dal vic. Nastesti jsou to zatim jen kosmeticke problemy, takze jsem to jeste nereklamoval. Ale jestli nejaky kousek upadne, tak to posilam na reklamaci.
Napadla me takova myslenka. Jelikoz se to tyka vetsiho poctu lidi, mohli bychom to poslat jako stiznost do Acera a upozornit je na problem. Takze kdo jste pr,o tak mi poslete fotky vasich prasklin, ja se to pokusim sepsat, pridam k tomu ty fotky a uvidime jak se k tomu ACER vyjadri.
Gerbil (29)|2.2.2006 22:25
Já znám někoho, kdo má taky novější n30 a už se mu to rozpadlo a odpadlo dost kousků.
Aerosa (24)|3.2.2006 10:12
a jak resil reklamaci?
Gerbil (29)|3.2.2006 18:32
Jeste neresil.
superkojot (111)|3.2.2006 19:10
Ach jo, zdá se mě, že se ty praskliny stále zvětšují a několik dokonce přibilo:sarcastic: . No nevím, nechce se mě to kvůli tomu dávat na reklamaci hlavně kvůli tomu, aby mě to tam nepokazili ještě víc. K servisu Aceru nemám moc důvěry po přečtení diskuzí na tomto serveru. Ty praskliny se mi zvětšují hlavně kolem diod a u vypínače mi jedna přibyla.
happy (25)|9.2.2006 01:36
[QUOTE="Gerbil"]Já znám někoho, kdo má taky novější n30 a už se mu to rozpadlo a odpadlo dost kousků.
[/QUOTE]
Muj acer je pres mesic stary, takze funglovka :(
superkojot (111)|10.2.2006 14:04
zdravim, tak jiz patrim taky mezi ty, jimz se zlomil stylus.Odlomila se mi vrchni cast tesne u zavytu. No asi to bylo tim, ze me nekolikrat spadl, na stul na zem ... :sarcastic: ale novej si kupovat nebudu - je to moc drahy. Navic staci jen nasroubovat sroubek a je to. premyslim ze do ulomene casti vyvrtam dirku a vlepim zavit. No doufam ze tam pude obycejny sroubek, ze to nebude nejakej tamanskej palcovej zavit.
jirriik (1)|27.3.2006 11:50
Tak ja se taky přidávám mám ty praskliny na uplně stejných místech. chtělo by to nějakou reklamaci:(
d4nix (16)|27.3.2006 12:39
Musim rict ze na to ze je muj n30 vic jak pul roku starej ma jenom osoupanej spodek od toho jak ho pokladam na stul, takovy maly plosky .... zadny prasklinky se neobevuji a bubliny na displayi taky nemam ... nebo je spis pres folii nevidim.

Ale stylus to je kapitola sama pro sebe, pracoval sem snim a trosku vic sem zatlacil na tu horni cast a uz mi zustala v ruce .... tak sem si sehnal obyc sroub s 3mm zavitem, uriznul hlavicku, navrtal do vrchni casti stylusu diru, nasrouboval a lehce zalepil sroub, nasrouboval a stylus byl zas jako novej ... jenom pri moji sikovnosti sem diru udelal krive tak sem to secko pekne ohral a narovnal do potrebnyho uhlu.
happy (25)|30.3.2006 10:55
Tak reklamace popraskaneho krytu je jiz v reseni, nyni se pry ceka na novy kryt.
happy (25)|13.4.2006 18:56
[QUOTE="happy_cz"]Tak reklamace popraskaneho krytu je jiz v reseni, nyni se pry ceka na novy kryt.[/QUOTE]
Caues, reklamace byla dnes vyrizena, predni/zadni kryt byl vymenen:yes:, prelepili stitek, a nedali mi zaslepku do slotu :no:,cekal jsem na to zrhuba mesic:? Hlavne, ze to probehlo v poradku ;) Happy
molcam (6)|18.4.2006 19:42
Praskliny, praskliny, praskliny. Dokonce mi i uletěl rožek u vypínače. Jdu do reklamace - držte mi palce.:yes: + pár obrázků
ps: zajímavé že po opravě mi to došlo v horším stavu než jsem to tam poslal (asi se s tím nemazlí)
00139911_P1010055_vt1h.jpg 00139911_P1010056_LUnJ.jpg 00139911_P1010057_uF47.jpg 00139911_P1010058_RuU5.jpg 00139911_P1010060_XBxM.jpg 00139911_P1010061_eUkw.jpg
superkojot (111)|20.4.2006 17:27
Zdravím, včera mi acer přišel. Trvalo to necelý měsíc. Kryt mě vyměnili, ale nové díly jsou trochu poškrábané.:sarcastic: No ale to mě je už jedno. A ten černý plast nad displejem už není prohlý, takže by to popraskat nemělo.
happy (25)|25.4.2006 00:30
Caues,
tak pro ty z vas, kterym se n30 vratil "opraveny" z reklamace nemam moc dobrou zpravu, nevim jak to ti "experti" opravuji, ale PDA mam doma pres tyden, max. 14 dnu, a svete div se u vypinace jsou opet praskliny :evil: Tak nevim, asi to zase poslu do servisu :mad:
Kazdopadne si priste nejaky Acer rozmyslim ...
d4nix (16)|25.4.2006 15:43
Tak stale mi acer drzi, to co tu posilate za fotky to je brutus ... me se zatim objevili jenom u sroubu na druhe strane nahore, a to sem se v pouzivani pda trochu otrkal a uz sem trosku brutalnejsi nez nazactku, objevili se i nejaky ty skrabance, ale to je tak asi vse ... pokud se ty praskliny u tech sroubu nerozlezou tak to bude super.
superkojot (111)|26.4.2006 21:07
[QUOTE="happy_cz"]Caues,
tak pro ty z vas, kterym se n30 vratil "opraveny" z reklamace nemam moc dobrou zpravu, nevim jak to ti "experti" opravuji, ale PDA mam doma pres tyden, max. 14 dnu, a svete div se u vypinace jsou opet praskliny :evil: Tak nevim, asi to zase poslu do servisu :mad:
Kazdopadne si priste nejaky Acer rozmyslim ...[/QUOTE]

Nebuď smutnej! Dnes jsem si všiml zbrusu nové prasklinky nad diodou bluetoothu! K tomu nemám slov! Od aceru si už asi nic nekoupím. Už abych se zase připravoval na měsíc bez acera:no: .
happy (25)|26.4.2006 23:44
Jo, moje rec :(( Co je zajimavy, predtim jsem praskliny okolo BT nemel, nyni mam, takze mi to navic v servisu vylepsili :sarcastic: BTW Pravdepodobne to bude nejaka konstrukcni vada, asi musej moc utahovat srouby krytu ...
molcam (6)|27.4.2006 15:18
Hej lidi mně to opravili za týden - zítra mi to má dojit a to tam byla jěště podělaná základka (uz podruhé)
fero&n30 (12)|29.4.2006 08:47
mam n30 viac ako rok; ziadne praskliny. skusili ste pouzivat niektory z obalov?
d4nix (16)|18.5.2006 12:41
[QUOTE="fero&n30"]mam n30 viac ako rok; ziadne praskliny. skusili ste pouzivat niektory z obalov? [/QUOTE]
Oni nejaky obaly primo na n30 jsou ? asi ano, ale podle meho gusta moc ne.
Aerosa (24)|1.6.2006 11:42
to:fero&n30
problém s prasklinami rozhodně není ve stylu používání, či nošení/nenošení v pouzdře. Jedná se zpravidla o problém nových sérií (kupované po VI.2005).
Předchozí série s tím problémy nemají. Dle mého názoru je to způsobené konstrukčně(moc přitažené šrouby a špatný materiál krytů).
Co se týká reklamace, tak jsem ji absolvoval před zhruba týdnem. Dlouho jsem se toho obával, hlavně kvůli vašim zkušenostem se servisem ACER. Má zkušenost je však ryze pozitivní. do týdne jsem měl PDA doma. Teď si vyčítám, že jsem ho neposlal už dříve. Teď jen čekám až to ještě 2xpopraská (a jsem si jist, že popraská) a budu chtít vrátit peníze.